Дарина Сліпченко - учениця 8-ого класу школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов. Вона дуже любить читати. Улюблені книги - про Гаррі Поттера. Дарина більше п'яти років займається великим тенісом та фехтуванням.
- Для мене це дві речі, які найбільше захоплюють і надихають, - розповідає Дарина . - Я відвідую змагання, але впершу чергу для мене це задоволення. А вільний час я люблю проводити в колі друзів. Щоб відпочити, я вимикаю телефон і стараюсь або читати книгу, або розділити вільний час з рідними людьми. Я вважаю, що близькі люди створюють настрій і роблять дні приємнішими.
"Я почала цікавитись екологією зовсім недавно, але точно зрозуміла, що за одним твоїм поліетиленовим пакетом стоїть ціле звалище...", з таких слів Дарина розпочала свій перший в житті марафон.
- Коли я йшла додому, чи гуляла, почала помічати на вулицях, в парках, що багато хто викидає сміття не в смітники, - розповідає Дарина про те, як виникла ідея марафону. - Мене зачепила ця тема. А після того, як мені вчителька з георгафії запропонувала написати наукову роботу для Малої академії наук України про екологію, то я зрозуміла, що мені пора щось робити. І якось потрібно ділитись з людьми у своєму блозі цікавою інформацію на цю тему.
- Суть марафону в тому, щоб люди стали більш обізнаними, - продовжує дівчина. - Адже, можливо, хтось і хоче допомогти природі, але просто не має уявлення про те, як це зробити. Назву для марафону - "Екодора", я придумала випадково. Якщо чесно, то я просто сиділа за столом, пила чай і мені ця назва сама з'явилась в голові.
Організувала марафон тернополянка в соцмережі Instagram, бо помітила, що зараз більшість часу її однолітків, і старших, проводять саме там. Нікнейм Дарини - @dora.slp.
- І ще це дуже зручна для мене платформа, я уже звикла писати там пости, виставляли фото, - додає дівчина. - Там легко та зручно спілкуватись і розповсюджувати інформацію.
Марафон розрахований на сім днів. Як каже Дарина, за сім днів виробляється звичка.
- Ці сім днів це просто настанови для людей, вони допоможуть зрозуміти, що робити далі, які звички їм потрібні, - каже дівчина.
Завдання для учасників Дарина ставить щодня. Придумує їх дівчина, виходячи з власного досвіду і разом зі своїми підписниками виробляє екологічні звички. Усі завдання, які дає Дарина, цілком реальні і виконати їх може кожен.
- Навчитись сортувати пластик, або просто доносити сміття до смітника - дуже легко, - продовжує тернополянка. - На мою думку, цей марафон дає людям поштовх робити такі речі і показує на скільки це важливо. У першому завданні я просила учасників марафону фотографувати своє сміття. Суть цього була у тому, щоб показати, що є сміття, яке можна не просто викинути, а віддати на переробку. Я розумію, що люди не звикли викидати сміття у спеціальні контейнери, сортувати. І виходячи з цих проблем я придумую завдання.
До марафону може долучитись кожен користувач соцмережі Instagram, будь-якого віку та з будь-якого міста. Як каже Дарина Сліпченко, їй дуже приємно, що її ідею підтримали не лише однокласники, чи учні з її школи, або люди яких вона знає. А й ті, кого не знає.
- Є учасники з інших міст. Марафон ще й дає нові знайомства, - додає дівчина. - Від початку марафону кількість моїх підписників збільшилась на 50 чоловік і такий приріст аудиторії за короткий термін дуже класно для блогера. Також, багато хто пише мені, що це круто, діляться своїми враженнями у себе на сторінках в Instagramі. І це поштовх для мене робити щось далі. Дає позитивні емоції.
За словами Дарини Сліпченко, на семи днях марафон не завершиться. Дівчина згодом збирається його продовжити і час від часу поєднуватиме з іншими проектами.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Надія Будій
Проблема надзвичайно серйозна, і ти робиш дуже важливу справу!