17 млн гривень збитків за місяць: Тернопільщина потерпає від шахраїв. Як не потрапити у пастку злочинців

- За останній місяць на Тернопільщині було приблизно 500 зареєстрованих випадків шахрайства, про які повідомили жертви. Збитки складають приблизно 17 млн грн.
- Правоохоронці розповіли про найпоширеніші схеми обману. Про що варто розповісти своїм близьким та пам'ятати самому, щоб не втратити свої заощадження.
Як розповідають у Національній поліції Тернопільщини, щодня до них звертаються жителі області, які стали жертвами шахраїв. Лише за останній місяць таких звернень було приблизно 500. Тому в поліції нагадують про схеми, які використовують шахраї.
– Найбільше шахрайств ми фіксуємо щодо продажу неіснуючих товарів, – каже старший інспектор з особливих доручень кіберполіції ГУНП в Тернопільській області Роман Свірський. – Зараз, ближче до зими, продають неіснуючі дрова. Також це можуть бути дитячі товари, меблі, одяг, тощо. Люди перераховують кошти наперед і нічого не отримують.
У поліції закликають не перераховувати кошти наперед, а сплачувати вартість товарів по факту на пошті або при особистій зустрічі з продавцем.
Шахраї також можуть телефонувати до вас та представлятися працівниками банку, розповідаючи, що ваші рахунки заблоковано, необхідно перевести гроші на інший рахунок, тощо. Вони намагаються вивідати ваші персональні дані, пін-коди, термін дії та CVC код. Ніколи не передавайте цю інформацію. Працівники банку не запитують цю інформацію. Одразу кладіть трубку та звертайтесь в поліцію, адже це може врятувати інших людей від шахраїв.
Також шахраї можуть представлятися працівниками правоохоронних органів, мобільними операторами, медиками.
Одна з поширених схем – ваш родич потрапив у біду. Шахраї намагаються налякати жертву та розповідають, що їх близька людина потрапила в поліцію, потребує термінову операцію, тощо і ви маєте швидко перерахувати гроші. Під час війни шахраї також можуть розповідати про те, що ваша близька людина в полоні або отримала поранення і знаходиться в госпіталі.
Шахраї можуть обіцяти різні виграші, матеріальну допомогу. Пам’ятайте – безплатний сир буває тільки у мишоловках. Якщо до вас телефонують і розповідають що ви виграли гроші, але ви маєте сплатити податок чи комісії – будьте певні, що це шахраї. Не вказуйте особисті дані на підозрілих сайтах. Замість виграшу чи допомоги ви втратите власні кошти.
Деякі краяни, які шукають роботу, можуть також потрапити у пастку шахраїв. Наприклад – зловмисники під виглядом роботодавців пропонують хорошу роботу з високою зарплатою, але треба сплатити страхові внески або заплатити за місце. Не варто цього робити.
У поліції просять бути уважними та розповідати про схеми шахраїв своїм близьким, батькам. Адже серед жертв багато пенсіонерів, які довіряють людині, яка їм зателефонувала. Чимало шахраїв працюють з окупованих територій або інших країн, тому розшукати зловмисника важко. Повернути втрачені кошти може бути важко, а іноді неможливо. Тому варто бути обачним і не потрапляти «на гачок» шахраїв.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Ян БалогаНу і що було зроблено щоб більше такого не було. Бездіяльність правоохоронних органів зашкалює, структура деградувала повністю , за що вам платити зарплату , поясніть