Партнер рубрики Події

«20 хвилин» отримали документи, як депутат облради виїхав за кордон у відрядження, а потім зник

«20 хвилин» отримали документи, як депутат облради виїхав за кордон у відрядження, а потім зник

Журналісти втретє намагались зв’язатись зі «слугою» і поки що чинним депутатом обласної ради, аби почути, чи планує повертатись в Україну. Уникає розмов із журналістами і заступник голови облради, який підписав розпорядження про депутатське відрядження.  

«20 хвилин» у відповіді на запит отримали копії документів, які підтверджують відрядження поки чинного депутата облради Ярослава Захарківа на чотири дні до Нідерландів. З якого, як запевняють колеги-однопартійці, депутат досі не повернувся. 

Перший заступник голови Тернопільської ради Володимир Болєщук надіслав завірені належним чином копії документи, що стосуються відрядження депутата Тернопільської облради сьомого скликання Захарківа Ярослава Петровича. 

Депутат облради Захарків, нагадаємо, як вже писали «20 хвилин», поїхав до Нідерландів у відрядження і майже через пів року надіслав заяву на складання депутатських повноважень. За інформацією колег, він не повернувся. Ми також дізнавались, чи буде переслідування за це.  

Відео дня

Депутат і голова фракції «Слуги народу»в обласній раді Ярослав Захарків востаннє був на сесії облради 26 жовтня минулого року. Уже наступної сесії, яка відбулась у лютому 2024 року, у сесійній залі його не було. 

 

Сам депутат мовчить

Як повідомив «20 хвилин» речник Тернопільської облради Роман Яворський, від Ярослава Захарківа 3 травня 2024 року на адресу облради поштовим зв’язком надійшла заява про намір скласти депутатські повноваження. Її мають розглянути на наступному засіданні сесії. Коли саме це відбудеться, поки невідомо.  

Як дізнались журналісти «20 хвилин», ще у грудні минулого року депутат поїхав у відрядження до  Нідерландів, для обміну досвідом і «з метою налагодження тісних економічних зв’язків». Ми надіслали запит до облради, аби отримати копії документів, що підтверджують відрядження за кордон. 

Ми не можемо стверджувати, що депутат не повернувся в Україну. Тому намагались запитати про це в нього самого. Для цього під час підготовки першого матеріалу писали повідомлення у whatsapp з проханням про розмову. Він їх прочитав, але на жодне не відповів. Неодноразово набирали номер пана Ярослава, але всі залишались без відповіді. Під час підготовки цієї публікації ми намагались вкотре вислухати позицію депутата, тому знову телефонували на whatsapp. Усі дзвінки залишились без відповіді.
Тому звертаємось через публікацію до Ярослава Захарківа з проханням прокоментувати та відповісти на запитання журналістів щодо виїзду за кордон під час війни попри заборону для депутатів і посадовців. Зокрема, нас цікавить, які саме зв’язки поїхав налагоджувати до Нідерландів? Чи вдалось їх налагодити і яку користь це принесе Україні та Тернопільщині загалом? За інформацією нашого джерела, пан Захарків так і не доїхав до Нідерландів, і зараз перебуває на іншому боці континенту. Тому цікавить також, в якій країні перебуває і чи планує повертатись в Україну? Якщо так, коли це відбудеться?

Неодноразово «20 хвилин» намагались почути і позицію заступника голови облради Ігоря Сопеля, який підписав розпорядження про відрядження. Для цього дзвонили та писали у вайбер. Всі дзвінки та повідомлення журналістів залишились без відповіді. 

 

Їхав саме як депутат

Журналісти «20 хвилин» у відповіді на запит отримали копію розпорядження голови облради від 21 грудня 2023 року No 473 - к/тм «Про відрядження депутата Тернопільської обласної ради Захарківа Ярослава Петровича у місто Алсмер (Королівство Нідерландів)».  

— Відрядити депутата Тернопільської обласної ради Захарківа Ярослава Петровича з 23 до 27 грудня 2023 року в місто Алсмер (Королівство Нідерландів) з метою налагодження тісних економічних зв’язків і виявлення можливостей співпраці з українськими компаніями та отримання допомоги, — йдеться в розпорядженні, яке підписав одно партієць Захарківа, заступник голови облради Ігор Сопель.  

У розпорядженні також йдеться, що всі витрати, пов’язані з поїздкою, бере на себе  сторона, що приймає депутата. Тобто, фірма з Нідерландів. І зазначено, що підставою для розпорядження є лист депутата Тернопільської обласної ради Захарківа Я. П. від 19 грудня 2023 року No 1/19,та запрошення  організації Express Flowers Holland BV, м. Алсмер, Королівство Нідерландів. 

Також «20 хвилин» у відповіді на запит отримали копію заяви пана Захарківа на ім’я першого заступника голови облради Володимира Болєщука від 19 грудня 2023 року з проханням відрядити його за кордон. Саме — як депутата обласної ради

— Прошу відрядити мене як депутата Тернопільської обласної ради на запрошення організації Express Flowers Holland BV (Алсмер, Голандія) на 4 календарних днів з 23 по 27 грудня 2023 року, — написав пан Захарків у проханні про відрядження. —  Метою поїздки являється офіційна комунікація з представниками даної компанії задля налагодження можливостей отримання тісних економічних зв’язків та виявлення нових можливостей отримання допомоги.  

Отримали ми і копію оригіналу запрошення від самої іноземної компанії, датованого 25 жовтня 2023 року. 

— Ми офіційно запрошуємо Вас відвідати нашу компанію в період з 23.12.23 по 27.12.23,, щоб обговорити майбутні можливості налагодження співпраці з українськими компаніями,,а також обговорити допомогу Вашої країни в цілому, — запрошення надіслав Шон Вандерос, Голова Ради Express Flowers Holland BV. — Ви будете для нас бажаним гостем і ми щиро сподіваємося на зустріч з вами. 

«20 хвилин» розшукали у відкритих джерелах цю компанію. Така справді існує, як і її керівник, що, якщо вірити документам, надсилав запрошення депутату з Тернопільщини. Ми написали керівникові іноземної фірми та очікуємо відповідь на запитання журналістів, чи вдалось налагодити співпрацю і яку допомогу отримає Тернопільщина та Україна в результаті візиту пана Захарківа до Нідерландів.  

 

 

Чи відповідатиме депутат за виїзд за кордон в час війни попри заборону — читайте

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
 • Mariya

  Депутатам все можна, а молодих хлопців відправляють на мясо.
 • Галина

  Виборів небуде,вони залишаються депутатами закінчиться війна і вони всі приїдуть щоб знову балатуватись
 • Міша

  Але зелена саранча цього не зробить.Підар тищинко дальше лазить.
 • Міша

  В Таких підарів потрібно мандат забирати.

keyboard_arrow_up