Цей день в історії, 28 січня: затвердили Державний прапор України

Верховна Рада України затвердила національний синьо-жовтий стяг Державним Прапором України. Дізнайся більше про історію цього дня.
«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3», — йдеться у тексті постанови.
Також цього дня відзначають Міжнародний день Антарктиди і Міжнародний день захисту персональних даних.
Події:
1077 — Папа Римський Григорій VII взяв гору над німецьким королем і монархом Священної Римської імперії Генріхом IV в конфлікті, що завершилося «ходінням до Каносси»
1820 — в експедиції на шлюпах «Восток» та «Мирний» під командуванням Фадея Беллінсгаузена та Михайла Лазарева відкрито Антарктиду
1855 — Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив
1906 — у Санкт-Петербурзі відкрилися жіночі політехнічні курси — перший у Росії вищий технічний навчальний заклад для жінок
1918 — Естонія й Латвія оголошують свою незалежність від Росії
1920 — виставою В. Винниченка «Гріх» у Вінниці відкрився Український драмтеатр імені Івана Франка (тепер Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)
1935 — Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти
1938 — німецький водій Рудольф Карачола на автобані Франкфурт-Драмштадт встановив новий рекорд швидкості — 268,496 миль/год (близько 500 км/год). Цей рекорд, правда, не визнаний жодною з відповідних організацій, був і залишається найвищим результатом, досягнутим не на спеціалізованих трасах, а на громадських шляхах сполучень.
1985 — 45 найпопулярніших у світі співаків, включаючи Майкла Джексона, Сінді Лопер, Кенні Роджерса, Стінга, Гаррі Белафонте, Даєну Росс, Пола Саймона та інших, спільно записали пісню "We Are the World" ("Ми — світ"), яка практично зразу стала суперпопулярною в усьому світі і 13 квітня 1985 року зайняла перше місце в американських чартах. Пісня, написана Майклом Джексоном і Лайонелом Річі та зпродюсована Квінсі Джонсом, допомогла зібрати у фонд голодуючих Африки 60 мільйонів доларів.
1986 — катастрофа космічного корабля «Челленджер» сталася через 73 секунди після старту з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) на висоті 17 кілометрів. Екіпаж з семи чоловік — командир Френсіс Скобі, спеціалісти Майкл Сміт, Джудіт Реснік, Елісон Онізука, Рональд Макнейр, Грегорі Джервіс, перша вчителька у космосі Кріста Маколіфф, — загинув.
1992 — Верховна Рада України затвердила національний синьо-жовтий стяг Державним Прапором України
1999 — газета «RIA плюс» вперше вийшла у Тернополі.
2003 — під час зустрічі президентів Росії і України Путіна і Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон.
2010 Президент України Віктор Ющенко указом про вшановування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті визнав воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України
Народилися:
1611 — Ян Гевелій, польський астроном, автор перших карт Місяця, градоначальник Гданську.
1854 — Володимир Костянтинович Високович, патологоанатом, бактеріолог, епідеміолог
1884 — Огюст Пікар, швейцарський учений, фізик, дослідник космічних променів, творець стратостатів і батискафів.
1912 — Джексон Поллок, американський художник, один з видатних представників абстрактного експресіонізму.
1922 — Роберт Вільям Голлі, американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1968 року
1938 — Леонід Іванович Жаботинський, український важкоатлет, дворазовий олімпійський чемпіон у суперважкій категорії (1964, 1968)
1951 — Леонід Каденюк, український астронавт американського шатла
Читайте також:
У парку «Сопільче» підняли найбільший в Тернопільській області прапор (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.