Гра відбувалася у лісі на території 20 км квадратних, обмеженій маркувальною стрічкою. Тривала три доби без перерви. Найцікавіші події відбувалися саме вночі: диверсанти ловили розвідників чи керівників команд. Учасники заходу ночували без наметів у екстремальних умовах.
За перемогу змагалися два курені – “Вовки” та “Леви”. Курені діляться на менші частини: чоти і рої за аналогією розподілу груп в УПА.
“Життя” учасника – це нарукавна пов’язка: в одного куреня – жовта, в іншого – червона.
- Я приїхав на Гурби вперше, - коментує учасник із Сум Даніїл Скиба. - Для мене гра стала не просто емоціями та враженнями, а ще й величезним уроком. Уроком того, що я несу відповідальність за життя рою та куреню на грі рівно так само, як несу відповідальність за свою сім’ю, місто та країну.
Учасники здобули навички орієнтування на місцевості, виживання та виховували у себе такі прикмети характеру, як відважність, рішучість та моральна витривалість. Оскільки прожити в лісі у практичних бойових умовах є досить складно.
У 2019-ому відзначають 75 річницю від бою під Гурбами. Зараз на цьому місці спокійно. Саме тут 75 років тому Українська Повстанська Армія вийшла на героїчний бій з військами НКВС. Сили ворогів та технічне забезпечення були в рази більшими. Хоч радянські війська і здобули тактичну перемогу, та це не зламало наших воїнів. Вони проявили незламність духу та відданість країні.
- Теренова гра створювалась для вшанування найбільшого бою УПА проти військ НКВС, - коментує голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу – Соломія Фаріон. - Сьогодні перед українцями стоїть потреба захисту державності та боротьби з ворогом у різних сферах- збройній, інформаційній, економічній, громадській. На Гурбах молоді люди можуть знайти однодумців та здобути навики, щоб вже завтра захищати Україну.
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Володя Україна!!!