Мешканці будинку на Руській,16 закидають листами різні інстанції, а толку, кажуть, нуль. Готові за власний рахунок навіть привести до ладу фасад будинку у самісінькому центрі міста. Журналісти дізнались, що про це думають в ЖЕКу та управлінні ЖКГ.
Стіни у тріщинах, штукатурка відвалюється так, що видно добрі ділянки цегли. Двір у ямах, літні люди падають і сильно забиваються. Труби, по яким стікає дощова вода, вже давно поіржавіли, а балкони буквально розсипаються на очах. Люди з острахом чекають на зиму, бо знищені від віку дашки зараз знову встеляться метровими бурульками. А полагодити їх нікому.
Люди вже написали не одну заяву у всі можливі інстанції. Носили їх в ЖЕК, управління ЖКГ і депутату. Кажуть, за фасад і ринви ЖЕК відповів, що то не їхнє, бо це роботи капітального характеру. Управління ЖКГ і депутат, кажуть, навіть не відповіли.
- Наш будинок – з 1958 року і вже давно потребує капітального ремонту, - розповіла мешканка Руської, 16 Надія Вовк. – За моєї пам’яті, а я тут живу довгенько, фасад ніколи не ремонтували. Штукатурка повідвалювалась і видно цеглу. І це будинок у самісінькому центрі міста!
Після трагічних подій у Дрогобичі, де завалився старий будинок і загинули люди, майстри прийшли і заробили одну тріщину – найбільшу. Люди ще на початку вересня написали у всі можливі інстанції. Ситуація не зрушилась з мертвої точки.
- Мур між нашим будинком і банком весь обвалюється, відлітають цілі брили – хто і коли це все відремонтує, чи чекають біди? – нарікає жінка. – Тротуар весь у ямах. Калюжі такі, що навіть в спеку не пересихає. Нещодавно старша жінка там впала, бо обійти її було неможливо, добре, що не вбилась. Лице було чорним.
Ринви стічні поржавіли і з них тече цівками. Від цього намокають стіни – в хатах «росте» грибок.
– За квартири платимо в районі 200 гривень, принаймні за трикімнатну, а що маємо? – наголошує пані Надія. – Були збори мешканців – нам пообіцяли дати риштування і майстрів. А ми готові були долучитись власними коштами на матеріали. І що – рівно три роки обіцянки. А ситуація не змінилась ні на крок.
Будинок дійсно потребує капітального ремонту, - погоджується директор Г ТОВ"Мрія" Олександр Котик. Такі роботи, як заміна ринв навколо будинку, ремонт фасаду, ремонт балконів, ремонт двору, - носять капітальний характер і потребують допомоги від міського бюджету.
- Тільки заміна ринв по будинку обійдеться орієнтовно в 40-50 тис. грн., - каже Олександр Котик. – Станом на 1 жовтня 2019 року борг будинку по квартирній платі складає 22 751 грн., загально ще не доотримано коштів біля 50% річного надходження.
Г ТОВ «Мрія» повторно буде звертатись в міську раду з проханням виділити кошти на проведення вказаних ремонтів на 2020 рік, запевнив директор.
- Підпірна стінка не відноситься до прилеглої території будинку і повністю має ремонтуватись за рахунок бюджетних коштів, - пояснив Олександр Котик. - Підприємство здійснює поточні ремонти площ загального користування в межах поступлених коштів.
Відповідно до п. 7 Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян, затвердженого Наказом Державного комітету України по житлово - комунальному господарству від 15 вересня 1999 року № 56, загальна площа квартири (будинку) визначається, як сума площ житлових і підсобних приміщень квартири, веранд, вбудованих шаф, а також площ лоджій балконів і терас!
- Таким чином, балкон є невід’ємною частиною квартир і є приватною власністю мешканця, який приватизував житло, - пояснив Олександр Котик. - Згідно зі статтею 322 Цивільного Кодексу України, власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить. Ремонт балконів не входить в квартирну плату власника квартири.
Щодо фасаду будинку, у ЖЕКу пропонують мешканцям брати участь в програмі утеплення фасадів, з умовами 70% на 30%. 70% виділяється за рахунок міського бюджету, і 30% - за рахунок мешканців.
В’ячеслав Мокляк, начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР:
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер