Партнер рубрики Події

Батько вважає, що його дітей зомбують віряни з тернопільського парку

Батько вважає, що його дітей зомбують віряни з тернопільського парку
За допомогою гіпнозу, зомбування, навіть наркотиків релігійна громада утримує двох молодих людей, стверджує їхній батько.

Пан Микола (прізвище просив не називати, але редакції воно відоме — прим. ред.) нарікає на общину, каплиця якої розташована у Тернополі, в парку Національного відродження. Обоє дітей, зі слів чоловіка, вважають, що служать Богові та людям. Проте зважаючи на фанатичну поведінку сина і доньки, розрив стосунків із друзями та рідними, а також на дивні речі, що відбуваються в общині, чоловік боїться за них.
Нагадаємо, ту релігійну громаду не визнала жодна конфесія чи релігійна община. Будівля, яку вони називають храмом, розташована неподалік Співочого поля, біля джерела. Тобто - на самовільно захопленій парковій території. Те місце обрали не випадково. Мовляв, там з'являлася Матір Божа. Тож на думку людей, та місцина — свята земля.
Назар став Павлом
Назар (23 р.) і Христина (22 р.) — жителі Львівщини. Проте в біду, як каже їхній батько, сестра і брат потрапили у Тернополі. Чоловік приїхав сюди, аби розповісти свою історію. Він сподівається, що вплине на ситуацію, надавши їй розголосу. Назар в громаді - майже два роки, а Христина - рік. Усі спроби забрати їх звідти були марними.
- Почалося все, коли вчителька християнської етики загітувала людей на поїздку в Тернопіль, - пригадує чоловік, - у греко-католицьку - так вони себе спочатку називали – каплицю. Мовляв, там у парку сталося диво. Син поїхав. Повернувся задоволений. Потім ще їздив і ще. Із друзями, із сестрою. Назар навчався в Львівському університеті. Був хорошим студентом, міг залишитися в аспірантурі. Але після 4-го курсу заявив, що йде служити в громаду.
Батька це насторожило. Він каже, що спершу подумав: на сина просто щось найшло і він передумає. Цього не сталося. Коли ж громада з парку почала себе називати не греко-католиками, а просто католиками, чоловік зрозумів, що в сина - проблеми.
- Назар завжди був авторитетом для Христини. Тож вона вчинила, як він. Донька залишила 5-й курс медичного вузу, - додає пан Микола. - Син тепер – священик, хоча й не має відповідної освіти. Йому дали нове ім'я - Павло. Що робить дочка - не знаю, але поки що ім'я не змінила.
Чоловік спілкувався з дітьми, коли приїздив з дружиною у Тернопіль.
- Діти втратили всі інтереси, які мали, - нарікає він. - Порвали стосунки з усіма. Не цікавляться і нами. На прохання і благання не реагують. Їх наче там якимись наркотиками накачують чи зомбування йде?
“Із Богом спілкуються...”
Батько каже, що пропонував дітям альтернативу: навчання на священнослужителя - для сина та релігійну освіту - доньці. Аби вони, якщо відчувають поклик до служіння Богу, могли це робити легально. Але пана Миколу не послухали.
- Коли помер їхній дідусь, вони навіть у нашу церкву не пішли помолитися за нього, - пригадує батько. - Вони нікого не визнають, усіх ігнорують. Вважають лише себе істинною церквою і християнами. Але там відбуваються дивні речі, які від поведінки християн - далекі. Жінки ходять у довгих сукнях, читають тільки релігійну літературу, телевізор - під забороною, хіба новини - і все.
Чоловік неодноразово бував на "службах" у каплиці. Тож помітив певні відмінності від традиційних богослужінь.
- Вони там на колінах і в мороз стоять, поклони б'ють постійно. Служба у них - три години, - описує пан Микола. - У них є старенький священик у візочку і жінка, яку називають сестрою Ольгою. Там кажуть, що вони з Богом спілкуються, від його ім'я говорять. Люди, які туди ходять, переконані, що там зцілюються. Пам'ятаю, всім про жінку, в якої виявили рак 4 стадії, розповідали. Вона, мовляв, зцілилася. Але тієї жінки ніхто не бачив!
Проживали діти раніше у найманій квартирі. Платив за неї тато. Батьки давали гроші і на прожиття. Та припинили, сподіваючись, що без коштів діти не зможуть обійтися і повернуться. Тоді почалися дзвінки з докорами. Панові Миколі видавалося, що всі слова синові і доньці хтось підказує. Надалі спроби дізнатися, де мешкають діти, були марними.
“Будуть ляльками...”
- Я якось хотів простежити, де вони живуть, але не зміг, - пригадує пан Микола. - До каплиці і від неї всіх возить бус. Думав, може на вулиці вдасться переконати, але ні. Коли йдуть пішки - там метрів 300 до каплиці не доїдеш, довкола моїх дітей йдуть якісь жіночки і чоловіки. Коли підходжу, їх відразу обступають, здіймають крик, відштовхують навіть.
Діти уникають спілкування з батьком. Чоловіка це дивує, бо раніше вони були дуже близькими. Панові Миколі видається, що син і донька нині ставляться до нього, як до чужого. Така біда може статися й з іншими батьками, прогнозує пан Микола.
- Та громада вже будує в Тернопільському районі чоловічий монастир (кореспонденти там побували, але про це ми напишемо згодом — прим. ред.) і планує звести ще й жіночий, - зауважує чоловік. - Завдяки друзям-правоохоронцям з інших областей я з'ясував, що такі ж "парафії" є на Львівщині та у Закарпатті.
Вірян з однієї області залучають до служб в іншій. Чоловік припускає - щоб рідним було важко витягти когось із “пастки”.
- Я лише хочу повернути дітей, - додає батько. - Вони й так собі вже нашкодили, бо ані освіти не мають, ані перспектив. Думаю, тій церкві вигідно, щоб люди не мали ні знань, ні майбутнього, ні зв'язків з ріднею. Тоді вони будуть ляльками в чиїхось руках. А якщо рідні захочуть спілкуватися з дітьми чи внуками, то змушені будуть вступати до тієї громади.
Чоловік каже, що докладе всіх сил, щоб "вирвати" дітей. У планах львів'янина - посприяти тому, аби сина забрали в армію. Мовляв, там він повернеться до нормального життя. Окрім того, батько сподівається, що влада нарешті розжене ту громаду.
Нагадаємо, вплинути на релігійну громаду, яка захопила землю в парку і забудувала там більше 3-х сотих, поки що не вдається. Тривають суди. Разом із тим, представники офіційних церков неодноразово застерігали людей від небезпеки, яку несе “паркова” громада. Поспілкуватися із її керівництвом — неможливо. Журналісти наштовхуються лише на агресивно налаштованих вірян, які спілкуються здебільшого цитатами з Біблії та не пускають нікого у каплицю.
- Свята церква коментарів не дає, - повідомила тоді одна з головних парафіянок кореспонденту. - Ми і наш отець не хочемо і не будемо спілкуватися з пресою. Нічого поганого ми тут не робимо. А заважаємо лише тим церквам, які збудовані на піску.
Інші жінки, які вийшла назустріч журналісту, стверджували, що вони, мовляв, — істинні християни, земля там — свята і храм — назавжди. Спробували ми поспілкуватися з вірянами і 10 травня, але вони повторили те саме, що й раніше. Втім, ми надамо їм можливість висловитися у газеті, якщо представники громади матимуть таке бажання.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (144)
 • Anonymous

  вконтактеpublic29696586
 • Anonymous

  Люди добрі,будь ласка хай хтось напише офіційне звернення до влади міста,зберіть чим побільше підписів,прийдіть в мерію і запитайте-чи законна забудова чи ні?Забудова незаконна,тоді подайте цей лист-звернення з підписами,нехай влада виділить підрозділ беркуту екскаватор,бульдозер та 2-3 камази(щоб вивезти сміття).Прийдіть під цей хлівок,в гучномовець дайте пів години на евакуацію,почекайте(віряни звідти непідуть)хай дають залп-другий газом,вірян позбирати,акуратно поскладати на травичку,хай відклигають,а коли те відходить то пустити екскаватор та бульдозер.Сміття вивезти.Без бійки та жертв і по закону,навіщо нам палити чи чинити самосуд,ще посадять до біса,а воно нам потрібне?!Я не думаю що так важко пройтись тим хто написав,чи тим хто підтримав по сусідах,залучити друзів,знайомих позбирати підписи.

  Anonymous reply Anonymous

  та хто до вас буде прислухатись, в нашій державі все вирішують гроші!!!! треба діяти самостійно і радикально!

  Anonymous reply Anonymous

  ради чого!?ради кально?)))

  Anonymous reply Anonymous

  ученье свет! або промийте очі
 • Anonymous

  А де саме в Закарпатті? Може, то Сестри воплоченого Слова?
 • Anonymous

  Блін, нафіг підірвати ту каплиці, людей вивезти силою, ті штунди вже всіх дістали, ше й людям шкодять, ніяки розмови не допоможуть тут то точно, потрібно радикально боротись))))

  Anonymous reply Anonymous

  Ти помиляєшся. Штунди не мають образів,які от повивішувані на цій церкві. Крім того, вони не вірять в такі речі, як "з'явлення" діви Марії.... Так що - вибирай вирази і трохи думай, що кажеш.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:40 Графік відключення світла в Тернополі та області на 16 липня. Знову збільшили кількість годин без електрики 08:01 Танцюристи з Тернополя отримали Гран-прі на міжнародному фестивалі танцю в Болгарії 22:02 Пропонують навіть люкс: вартість квитків на потяг з Тернополя до різних міст області 21:01 Чортківська лікарня отримала нове обладнання та ліфт Від читача 12:03 Завдяки грантам на Тернопільщині втілюються більше 680 бізнес-проєктів, які матимуть 1,5 тис. нових робочих місць 20:01 Кого з 17 липня поліція в Тернополі буде відправляти до ТЦК 19:03 Які світлофори у Тернополі мають резервне живлення і що з вуличним освітленням 18:01 Шершні, оси та бджоли поселились на людських будинках на Тернопільщині 17:24 У Ланівцях відзначають День міста за новою датою 16:50 Юні танцюристи з Чорткова здобули медалі на Чемпіонаті світу 16:12 У Тернополі відзначили День Української Державності та 1036-ту річницю Хрещення Київської Руси photo_camera 15:41 На березі Тиси прикордонники затримали Тернополянина: заплатив п'ять тисяч за спробу втечі 15:05 На Тернопільщині оголосили штормове попередження: грози, місцями град та шквали 14:35 Під час сварки 45-річна жінка зі Збаразької громади вдарила ножем матір. Остання померла 13:50 У Дарахові водійка в'їхала в електроопору — постраждала дитина 13:25 Справа чортківських медиків: трьом офтальмологам оголосили підозри, а одному обрали запобіжний захід play_circle_filled photo_camera 13:00 Тернополяни у соцмережах поширюють вражаючі фото блискавок 12:40 На Дністрі на Тернопільщині потонули два юнаки 12:14 Правоохоронці пояснили, як діяти в разі ДТП: алгоритм 11:35 У Тернополі зафіксували новий температурний рекорд
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up