Безхатьки, сморід та обдертий фасад: у якому стані мобільні укриття на зупинках Тернополя

У Тернополі минуло півтора року, як біля зупинок громадського транспорту встановили мобільні укриття. Журналісти «20 хвилин» регулярно перевіряють, у якому вони стані.
Мобільні укриття встановили ще у грудні 2022 року. Більшість з цих бетонних конструкцій невдовзі перетворилися на туалети та притони для безхатьків. Всередині постійно залишають картон та інше сміття.
Нещодавно журналісти редакції отримали інформацію від читачів про те, що в одній зі споруд поселилися безхатьки.
Тож ми вирішили обійти укриття та перевіриїх їх стан. Чи прибирають в укриттях та чи можна скористатися ними у випадку повітряної загрози? Дивіться відео.
Залізничний вокзал
Всередині укриття безхатьки влаштували справжній притон. Вони розпивали алкогольні напої та курили цигарки. На питання журналістів, чому вони перебувають у цьому місці, ті відповіли, що прийшли просто пообідати. Там стоїть досить сильний сморід від цигарок та алкоголю. Стіни затерті брудом, а на землі валяється сміття.
Автовокзал
У цьому укритті запах — наче у громадському туалеті. Лавки, стіни у жахливо брудному стані. На підлозі багнюка. З усіх укриттів тут лавки були у найгіршому стані

Кооперативний коледж
Всередині лавки були вкриті пилюкою, а на підлозі плями від бруду. Стіни вже у кращому стані, ніж у попередніх конструкціях.
Проспект Степана Бандери
Укриття розташовано на зупинці біля Збаразького кільця. Тут ми побачили нещодавно пофарбовані лавки та побілені стіни. На підлозі сміття не було. Але відчутно неприємний запах.
Друга міська лікарня
Усередині неприємного запаху не було. На підлозі валявся віник, а на пофарбованих лавках вандали потоптались ногами. Фасад укриття мав охайний вигляд.
вул. Дружби
Усередині жахливий сморід, бруд на підлозі та лавки вкриті пилюкою. Також на сидіннях вандали нанесли написи перманентним маркером.
Універсам
На момент відвідання цього укриття там були робітники. Вони білили фасад та стіни бетонної конструкції.
вул. Київська
Фасад нещодавно відновили, а всередині тільки-но побілені стіни та пофарбовані лавки. На фасаді були затерті написи, які залишили фарбою вандали.
Бродівська
Всередині неприємного запаху не було. Лавки злегка у пилюці, але на підлозі сміття не помітили.

Обіцяють ремонти та розібратися з безхатьками
Як запевняють у міській раді, прибирання мобільних укриттів проводять регулярно, у залежності від того, наскільки вони засмічені. Також наголошують, що укриття, де є решітки на дверях, на ніч не зачиняють.
В укриттях, де є необхідність, проведуть поточний ремонт ззовні, повідомили журналістам «20 хвилин».
Щодо безхатьків, які поселились в мобільному укритті біля залізничного вокзалу, у міській раді повідомили, що про це їм відомо.
— Про дану проблему відомо відділу технагляду, над нею працюють спільно з правоохоронними органами, — каже речниця міськради Мар’яна Зварич.
Скільки коштували укриття
Нагадаємо, місто витратило 2 975 000 гривень за 10 захисних споруд. Про це свідчать дані сайту державних закупівель. Це майже по 300 тисяч за укриття.
Виконавець замовлення – Товариство з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд». Це єдиний учасник конкурсу.
А чи користувались ви мобільними укриттями? Пишіть у коментарях!
Автор: Володимир Романишин
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Орися МарчевськаМіліонні притони для бомжів. Комфортно, зручно і по всьому місту, де тебе занесло- там і заночував, слава Богу є укриття і дах над головою. Військові третій рік біля шостого магазину блукають містом але ні разу не заходили в це укриття. мабуть знають його секрет?
-
Петр ГодовскийІ Слава Богу що ці споруди не знадобились нам за їхнім прямим призначенням.А то шо там бомжі ночуть,то біди в тому нема.Скоріше навпаки....
-
Nataliya DiduchВ скільки вони обійшлися громаді?