- Це хвилин 10-15 ходу від печери. Я пересаджував вишні, вибирав камінці і знайшов отаку-от штуку. Вона розмірами з дві долоні, - розповідає Сашко. - Спершу навіть подумав, що то якась облицювальна плитка. Хлопці з педагогічного, які бачили цей камінь, спокійно відреагували. Я зрозумів, що вони багато такого знаходять.
Відтак скам'янілості залишать в імпровізованому музеї при спелеохаті. Роздивитися знахідку зможе кожен відвідувач Млинків.
Але резонанс довкола камінця почався таки у соцмережах.
«Викопали в Млинках камінь з рештками якихось істот. Мо' хтось знає, хто тут?» - це був перший пост Сашка у соцмережах про знахідку. Плитка зацікавила багатьох - люди почали розпитувати, що це. Пояснили геологи.
«Так, "цвяшки" - то тентакуліти (Tentaculita), жили в силурі-девоні, а черепашки - то брахіоподи, по фото можу визначити лише Rynchonella з товстими ребрами, решту - треба дивитися наживо, - пише у Facebook геолог Олена Волік. - Порода - вапняк (чортківський горизонт, жединський ярус (нижній девон), там ще мала бути така сіро-коричнева шарувата крихка порода - то аргіліт».
До слова, ось так виглядало море девонського періоду, згідно з реконструкціями вчених:
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер