У Сашка Рудика в січні народилась донечка Анна, а 8-річний син Андрія Чернятинського закінчив перший клас.
Неповнолітня донька загиблих Оксани і Олекси Надія – під опікою старшої сестри.
Родинам загиблих купили квартири, а самим правоохоронцям встановлять меморіальну дошку
- Андрійку, вставай! - просили колеги, застібаючи сорочку під розірваною на шмаття тканиною бронежилета та одягаючи взуття колезі Андрієві Чернятинському.
Поліцейські, які перебували в епіцентрі подій на Борщівщині, тоді не могли повірити, що товариша вже немає серед живих…
«Наш Сашка – справжня гроза бандитів і злодюг, Професіонал, Офіцер і Людина з великої букви», - так колеги досі відгукуються про Сашка Рудика, який першим серед правоохоронців загинув від рук убивці у Бабинцях. І жоден досі не може говорити про колег в минулому часі…
Нагадаємо, мешканець с. Бабинці Борщівського району, 46-річний Олекса Василюк, ввечері 22 серпня з мисливської рушниці убив свою дружину Оксану. Згодом, вночі і зранку 23 серпня застрелив ще двох поліцейських, після чого загинув сам в результаті операції спецпідрозділу поліції. З тих пір тернополяни нарекли Олексу «борщівським стрільцем».
На похоронах обох загиблих по кілька кілометрів несли на руках. Попрощатись з убитими хлопцями прийшли тисячі людей. Гірко плакали навіть кремезні чоловіки, яким через службу довелось побачити чимало.
Провести в останню путь загиблого чоловіка тоді не змогла дружина Сашка – вона саме носила під серцем його дитину. У січні 2017 року – через п’ять місяців після загибелі Сашка, у нього народилась донечка, яку назвали Анною.
8-річний Максимко, син Андрія Чернятинського, через тиждень після трагедії пішов до першого класу.
Родини отримали квартири
У перший же день після трагедії колеги зібрали одноденний заробіток, який поділили між родинами загиблих поліцейських. Міністром внутрішніх справ ініційовано виділення квартир родинам загиблих. Частину коштів дало міністерство, частину – тернопільські правоохоронці, які одразу ж проплатили інвестиційні договори з тернопільською будівельною компанією. Максимум за тиждень часу родини вже матимуть документи на право власності на житло. Йдеться про однокімнатні квартири на вул. Микулинецькій у Тернополі.
Кілька поліцейських постійно підтримують зв’язок родинами загиблих колег. Навіть якщо виникають побутові проблеми – допомагають.
Криміналу у діях поліцейських немає
Після борщівської трагедії головним апаратом нацполіції було призначено службове розслідування. У висновках описані незначні порушення, які були допущені працівниками поліції під час проведення тактичних дій.
Кадрові зміни у райвідділі поліції теж були. Але вони не були пов’язані з борщівською трагедією, каже Олександр Богомол.
Всі, хто були на місці події, перебували на першій лінії вогню. І ніхто не ховався за спинами товаришів, каже Олександр Богомол. Там не було жодного місця, де стовідсотково можна було б укритись від кулі Олекси.
Діти загиблих Олекси та Оксани – під опікою місцевого священика
У день, коли ховали поліцейських, в останню путь провели і Олексу з Оксаною. У подружжя сиротами залишились двоє доньок і син. Найстаршій зараз 22. Молодшій – 15.
Сиротою залишився син Іван, на очах якого розгортались події ,та 81-річна мати убитої Оксани.
Нагадаємо, ховали подружжя разом, а от на цвинтарі поклали в різних кінцях ряду. Оксану – поруч з убитими раніше братами і батьком. Олексу – з протилежного боку.
Оксану поховали за всіма християнськими традиціями, а от Олексу навіть в церкву не заносили. Це тоді найбільше обурило дітей.
Наймолодша Надійка цього року закінчила 9 клас. Дівчинка вибирала вуз, до якого вступити. Вагалась між готельним бізнесом і медичним закладом.
Ще минулого року, одразу після поховання батьків, діти говорили про проблеми з водою. Їх вирішили – поруч із будинком почистили криницю. Допомагали і односельці, і сільрада – коли і чим може.
Життя у селі потихеньку увійшло в звичайне русло. Про трагедію воліють не згадувати і велику роль у цьому відіграв місцевий священик, каже сільський голова. Хто ходить на могили до Оксани, а особливо до Олекси – очільник села не знає. Проте, каже, обидві доглянуті.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер