Бучацька подія зі сморідним шлейфом: місто обурене покаранням за повідомлення про запах аміаку

Бучацька подія зі сморідним шлейфом: місто обурене покаранням за повідомлення про запах аміаку
 • Жителі обурені та у розпачі через те, що в поліції вирішили покарати за виклик. Люди відмовляються надалі повідомляти екстрені служби, аби й собі не заробити протокол.
 • Адвокат пояснив, як оскаржити справу в суді. Якщо чоловік вирішить це зробити, його звільнять від сплати судового збору. А місцеві політики пропонують чоловікові повний юридичний супровід справи.

Історія зі смородом, яка трапилась напередодні у Бучачі, набирає обертів.

Районний центр кілька днів поспіль потерпає від аміачного смороду. На чоловіка, який повідомив про це в поліцію, склали протокол – за завідомо неправдивий виклик спецслужб. Тепер йому доведеться заплатити штраф. Тут люди вибухнули. Вони шукають чоловіка, який викликав поліцію, планують збирати підписи для всіх інстанцій, аби його захистити. Та стверджують: сильний сморід, від якого виїдає очі і паморочиться в голові, – був. Дивуються – його відчували всі, окрім поліцейських?

Просимо відгукнутись чоловіка, якого покарали!

Намагались знайти цього чоловіка і журналісти. Опитали всіх знайомих, які проживають чи мають стосунок до Бучача. Написали у місцеві групи у соцмережах та залишали номер журналістки. За добу пост набрав кілька десятків репостів. Про нього, кажуть місцеві, знали практично всі. От лишень розшукати чоловіка поки не вдалось. Дивно, райцентр не такий великий. А чоловіка з прізвищем А. (повністю не називаємо умисне – прим. авт.), близько 40 років, - ніхто не знає. Якщо чоловік чи його рідні або знайомі читають ці рядки, ми знову пропонуємо йому відгукнутись. Та обіцяємо розібратись в цій ситуації і спробувати допомогти.  

Повний, безкоштовний юридичний супровід оскарження протоколу у суді пропонують чоловікові і місцеві політики.

 • Нагадаємо, 19 лютого, майже опівночі, у Бучачі, біля інституту чути дуже різкий запах аміаку в повітрі... Рятувальники та поліція уже на місці, - таке повідомлення близько з’явилось на сторінці бучацького активіста Романа Довбенка.

Люди телефонували до поліції і рятувальників. Ті виїхали на місце. Рятувальники ще опівночі повідомили, що насправді сталось.

 • До пункту зв'язку частини 9 державної пожежно-рятувальної частини надійшло кілька звернень від жителів вулиць Озерянської, С.Стрільців та І.Франка м. Бучач про те, що ними відчувається різкий запах невідомої речовини та подразнення дихальних шляхів, - повідомили опівночі рятувальники. - Виїхавши на місце події, черговий караул 9 ДПРЧ Управління та працівників Бучацького ВП ГУ НП в області встановив,  що джерелом запаху є недостатня герметичність вузлів під час технологічного процесу перекачки аміачної води з ємності автоцистерни в іншу ємність на території одного з підприємств.

Суміш перекачували, запах був, а чоловіка покарали

З метою припинення розповсюдження відповідного різкого запаху у житловій зоні з представниками даного підприємства проведено відповідну роз’яснювальну роботу щодо недопущення перекачування аміачної води у нічний час.

Водночас, зранку наступного дня на офіційному сайті поліції з’являється повідомлення, мовляв, витоку аміаку не було. Особу чоловіка, який анонімно повідомляв на лінію 102, встановили і притягнули до відповідальності за… неправдиве повідомлення спецслужб.

 • Особу, що неправдиво викликала спеціальні служби, притягнено до адміністративної відповідальності, - повідомили 20 лютого у відділі комунікації головного управління нацполіції в області. - До співробітників Бучацького відділення поліції надійшло повідомлення від чоловіка, котрий не бажав вказати свої анкетні дані, про те, що поблизу житлових будинків у райцентрі стався витік аміаку. На місце події оперативно виїхали поліцейські та рятувальники. Факт витоку аміаку не знайшов підтвердження.

«Згодом з’ясувалося, що аміачний запах був присутній на території сільськогосподарського підприємства, що знаходиться за межами райцентру, в так званій промисловій зоні, - йшлось у повідомленні поліції. - Але й там витоку хімічної речовини не було. Як встановили поліцейські, розповсюдженню запаху сприяла висока вологість повітря, адже в цей час із автоцистерни працівники підприємства перекачували карбамідно-аміачну суміш, яку використовують для живлення  угідь з озиминою».

 • Правоохоронці встановили особу чоловіка, котрий повідомив про витік хімічної речовини поблизу житлових будинків, - повідомили у поліції. - Ним виявився 40-річний житель Бучача. На нього склали адміністративний протокол за статтею 183 КУАП - завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.

Після поширення цієї інформації люди у Бучачі «вибухнули». На сторінці «Бучацькі справи» у Фейсбук – сотні повідомлень та коментарів. Люди обурені. 

Чому винять безневинного? Це ні по людськи, ні по Божому!

 • А хто сказав, що це був хибний виклик, - пише Люба Мельничук. - Сморід чули багато жителів. Це просто нашим правовим органам треба собі премію заробити от і найшли привід. Я так зрозуміла, що нам рота затикають.

Далі – сотні коментарів, на зразок «Все добре чоловік зробив, що повідомив», «Як це так, не було витоку, якщо був сильний запах??!»

 •  Я там проїжджав, запах був дуже сильний. Дихати було неможливо, - пише  Ігор Нетребяк. - Неважливо, чи витік, чи випаровування було, як одне, так і друге шкодить здоров’ю людей. Злодійня, як завжди, робить, що хоче. Я думаю, при потребі, можна зібрати сотні підписів людей, які чули запах аміаку....

«Цей чоловік виявився свідомим громадянином, в разі небезпеки потрібно діяти, - пропонує Ruslana Mykytchak. - А потім вже спеціалісти повинні вияснити все. Що краще, коли б сиділи в своїх «коморках» і думали , що їх мине? Дякувати Богу, що все минулося. Наша держава має нас захищати, а не шукати злочини, там де їх немає. Не в тому місці шукають».

 • Люди, хто чув запах, збирайте підписи, несіть в міську раду, в прокаратуру, в поліцію, - закликає Таня Бабій. - Фіксуйте в секретарів, бо нас скоро задушать. Аміак - сильна хімія, душить людей. Призведе до хвороб, захищаймо своє місто, допоможімо людині, яка, можливо, спасла нас.

«А що, мали подушитися і нікому знати не давати?», - обурюється Галина Гнатів. «Це не був хибний виклик! Я вчора поверталась із роботи додому, то не могла пройти - так смерділо. І це вже не перший раз!» - пише Довганич Ира. «Жах… Я думала задихнуся, як вийшла на двір. Тут, я бачу, що якби, не дай Боже, щось серйозніше сталося, - звертатися нема куди», - пише Anna Kiyan.

 • Ну, сталося з необережності, вже не повернеш назад! – пише Галина Гнатів. -   Підприємство нашого майже сусіда, шкода і його, але шановний Ігоре, перепроси людей! Я думаю, що всі з цим погодяться. Справу і так замнете, але головне! Чому винують безвинного чоловіка, який повідомив про цей випадок? Він що, зле зробив для своїх людей? Це просто ні по людськи, ні по Божому!

Як оскаржити протокол - адвокат

Накладення штрафу від 51 до 119 грн – таке покарання, відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, понесе чоловік за неправдивий виклик пожежної охорони, поліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб. Про це повідомив Керуючий партнер ТОВ "Юридична фірма "Самуляк та партнери" Михайло Самуляк.

 • Одним з органів, які мають право розглядати такі справи та виносити постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності, є органи Національної поліції, - пояснив адвокат.

Постанову про притягнення особи до адміністративної відповідальності  можна оскаржити в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 • Особа, яка оскаржує постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору, - наголосив Михайло Самуляк. - Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суд при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень:

1) залишає постанову без зміни, а скаргу без задоволення;

2) скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд;

3) скасовує постанову і закриває справу;

4) змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Надалі відповідну постанову суду можна оскаржувати в  апеляційному суді загальної юрисдикції і у Верховному Суді, запевнив адвокат.  

Для скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності суду необхідно надати письмові чи електронними докази, які підтверджують правомірність повідомлення поліцію, у якості свідків до суду можна викликати людей, які підтвердять факти, що викладені у повідомленні. 

Важливо!

Ми готові вислухати чоловіка, якого покарали за нібито хибний виклик поліції. Та допомогти з оскарженням постанови, якщо він матиме таке бажання. Звертатись до журналістки Ірини Белякової за номерами телефонів: 067-747-28-44 або 095-875-33-60.

P. S.

Коли матеріал готувався до друку, чоловік, на якого склали протокол, зв’язався з журналісткою. На жаль, він категорично відмовився вступати в двобій з силовиками, аби оскаржити протокол. Запевнив, що не має для цього ані часу, ані бажання, ані сил. Не переконало його навіть те, що за нього готові заступитись сотні мешканців Бучача.

«Є як є, і нехай все так і залишається», - каже він. Чоловік подякував журналістам за запропоновану допомогу, але категорично не хоче розголосу його даних. Ми й надалі запевняємо його, що готові допомогти у разі, якщо він передумає.

Коментарі (3)
 • Галя

  Я не розумыю проблеми, якщо чоловіка притягнули до відповідальності за завідомо неправдивий виклик, то що поліція не знає його прізвища? Ті поліцейські взагалі щось думають?
 • Мимопроходячий

  Це не перший випадок подібного роду єкологічних порушеньз сторони працівників відомого підприємства. Люди мовчать тому що бояться наслідків. Є прицеден підпалу автомобілів.
 • Мимопроходячий

  Це не перший випадок подібного роду єкологічних порушеньз сторони працівників відомого підприємства. Люди мовчать тому що бояться наслідків. Є прицеден підпалу автомобілів.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:10 На Тернопільщині зареєстрували 57 хворих на коронавірус. В Україні вже 356 випадків 21:07 Затримали злодія, який обікрав будинок в с. Петриків 20:15 З яких країн можна повернутися в Україну на автомобілі 19:01 Нові правила перетину українського кордону з 28 березня Від читача 11:37 Як правильно мити руки (коронавірус Covid-19) 18:00 Книготерапія для дорослих: ТОП-5 коротких романів про любов photo_camera 17:34 Уже четверо дітей на Тернопільщині хворі на коронавірус. Як вони почуваються? 17:00 Карантин без нудьги: Гуцул-хуліган влаштує концерт онлайн 16:11 Кількість хворих на Монастирищині зростає: частина - у лікарні, інші - на самоізоляції (оновлено) 15:02 В Україні від коронавірусу померли 8 людей 14:00 Чи потрібне переведення годинника? (ОПИТУВАННЯ) 13:03 Правоохоронці вилучили неякісні ліки та підроблені тести на COVID-19, які контрабандно ввезені в Україну 12:17 Півторарічна дитина з Кременеччини у реанімації, у неї підтвердили пневмонію 12:02 "Немає жодної маски ні в амбулаторії, ні в аптеці": у селах на Монастирищині просять допомоги 11:03 Як безпечно купувати речі під час карантину в інтернет-магазинах 10:04 Коронавірус та карантин станом на 28 березня: останнє та важливе (оновлюється) 09:03 Легкі та весняні салати на щодень 08:02 Цей день в інсторії: 28 березня переходимо на літній час і на годину вимикаємо світло play_circle_filled 07:03 Погода в Тернополі на 28 березня: вдень тепло і без опадів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up