Була засуджена до 15 років каторги: померла відома зв'язкова УПА

Була засуджена до 15 років каторги: померла відома зв'язкова УПА

5 липня Ванда Горчинська відсвяткувала 98-річчя, а вже 24 липня перестало битися її серце

Про це повідомила Копичинецька міська рада

Жінка народилася у 1924 році в Копичинцях Чортківського району. У 18 років стала членкинею ОУН, мала псевдо «Домовина». Після невдалого замаху на офіцера НКВС перейшла у підпілля. Працювала зв'язковою, друкаркою, медсестрою. У 1946 році була заарештована та засуджена до 15 років каторги. У 2018 році була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Під постом десятки коментарів зі спогадами.

 «Сумно! Так хотілося, щоб нашу перемогу побачила! Вона стільки зробила для неї! Царство Небесне і Вічна світла пам'ять мужній жінці-героїні!», написав Witalij Ostafijczuk

Читайте також: У Тернополі прощаються зі знаною лікаркою

31 рік присвячувала себе учням: у Тернополі померла вчителька 16 школи

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up