Були аварії на водогоні чи ні — все одно за аварійне обслуговування доведеться платити

Були аварії на водогоні чи ні — все одно за аварійне обслуговування доведеться платити

Які види робіт передбачає аварійне обслуговування, і кому та коли дзвонити, якщо крани потекли, з’ясували  «20 хвилин».

Аварії на водогоні стануться чи ні, а платити щомісяця за аварійне обслуговування тернополяни мають. Містяни щомісяця сплачують по 4,40 грн за цю послугу, і ця сума відображена у платіжках.

Що входить до цього тарифу, куди звертатись, якщо крани потекли у вихідний чи ввечері, які послуги на цю суму нададуть і чи зміниться вона, якщо, скажімо, аварій було кілька, дізнавались «20 хвилин».

Чому саме 4,40 грн щомісяця?

Витрати на аварійне обслуговування не входять до тарифу на централізоване водопостачання і водовідведення. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не дозволяє водоканалам займатися іншим видом діяльності, якщо він є неприбутковим, повідомив «20 хвилин» начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал» Володимир Водовіз.

Відео дня

— З метою відшкодування підприємству витрат, які виникають при наданні послуг з обслуговування мереж централізованого водопостачання і водовідведення та недопущення заборони займатись даною діяльністю, прийнято рішення виконкому Тернопільської міської ради від 29.01.2014 р. №77 зі змінами від 12.12.2018 р. № 955, згідно з яким погоджено розмір відшкодування з аварійного обслуговування мереж централізованого водопостачання, водовідведення в багатоквартирних будинках — 4,40 грн (з ПДВ) на 1 абонента в місяць, — пояснив Володимир Водовіз. — Сума є незмінною для всіх абонентів і не залежить від обсягу виконаних робіт упродовж місця.

Любомир Калиняк, начальник аварійно-диспетчерського відділу КП «Тернопільводоканал», розповів, які види робіт передбачає аварійне обслуговування:

* перекриття запірної арматури на водопровідному вводі на будинок у випадку затоплення житлових та інших приміщень, або у випадку виникнення аварійної ситуації на внутрішньобудинкових мережах водопроводу та каналізації;

* прочищення загальнобудинкової каналізації — стояка, лежака або випуску;

* ліквідація пошкоджень на внутрішньобудинкових мережах водопроводу та каналізації, а саме встановлення хомутів, заглушок, набивка сальників, також можливі зварювальні роботи, але лише у незначних обсягах і якщо на той час у місті не фіксують великої кількості інших аварійних ситуацій.

 

Коли і до кого приїде аварійна?

— Аварійне обслуговування відбувається у позаробочий час — у нічний та вечірній час доби з 17.15 до 8.00 год., — повідомив Любомир Калиняк. — А у вихідні та святкові дні — цілодобово. В інші години про аварійні ситуації на внутрішньобудинкових мережах тернополяни повинні інформувати ЖЕКи чи голів ОСББ.

Водночас у Тернополі є будинки, мешканці яких відмовилися від плати за аварійне обслуговування, кажуть у водоканалі. Для цього необхідна відмова всіх людей, які проживають у багатоповерхівці. Наразі таких будинків в обласному центрі близько 20. Відповідно, КП «Тернопільводоканал» не надає жителям цих багатоповерхівок послуг, які входять до аварійного обслуговування. Щоправда, мешканці зазвичай змінюють своє рішення після першої серйозної аварії, кажуть у водоканалі.

— Мережі приватних будинків КП «Тернопільводоканал» не обслуговує, — повідомив Любомир Калиняк. — Ці мешканці оплачують за централізоване водопостачання та водовідведення, але не за ліквідацію аварійних ситуацій. У випадку аварій їм треба звертатися до організацій, які виконують подібного роду роботи. Оскільки мережі приватних будинків не перебувають на балансі та обслуговуванні водоканалу.

 

Довідка

Аварійна КП «Тернопільводоканал»: (0352) 51-97-58, (050) 437-43-53

Кол-центр (подати показники, отримати роз’яснення з інших питань): (0352) 51-97-51, (0-800) 35-43-57, (0-800) 50-99-09.

 

Цифри

Минулого тижня працівники КП «Тернопільводоканал»:

— ліквідували 4 пошкодження на водопровідній мережі;

— прочистили вручну 56 заторів каналізації;

— промили гідромашиною 790 метрів каналізаційних мереж;

— локалізували 74 аварійні ситуації на внутрішніх мережах у житлових будинках у вихідні дні й нічний час.

За інф. водоканалу

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up