Часу на попередження немає: як відключатимуть електроенергію на Тернопільщині

Часу на попередження немає: як відключатимуть електроенергію на Тернопільщині

Усі жителі Тернопілля повинні бути готовими до можливих перебоїв з електропостачанням.

У зв'язку з дефіцитом потужності в енергосистемі України і для уникнення масштабних аварій в електромережах, 25 жовтня в Тернопільській області вводять графіки аварійного відключення споживачів електричної енергії.

Про це повідомили в «Тернопільобленерго».

Сам графік являє собою перелік ліній електропередач із зазначеною потужністю, яка повинна бути вимкнена. Тобто, фактично це не графік з розбивкою по датах чи по часу, а перелік ліній, які потрібно відключити у разі необхідності.

Відео дня

Скласти графік із вказанням часу та дати відключення неможливо, бо про аварійне відключення диспетчер «Тернопільобленерго» не знає до останньої миті.

Як відбувається процес відключення

Черговий диспетчер обленерго отримує команду на застосування графіку аварійного відключення від диспетчера «Укренерго».

Потім команда на введення графіку відключення дається залежно від обсягу навантаження, яке потрібно зняти. Тобто це не залежить від кількості споживачів, яких треба відключити.

Введенням та відміною графіку відключення керує диспетчер «Укренерго».

Термін введення графіку відключень становить до 15 хвилин. Тому часу на попередження споживачів немає.

«Ситуація в енергосистемі України доволі складна, тож усіх споживачів Тернопільської області ми просимо поставитись до цього з розумінням і бути готовими до можливих перебоїв з електропостачанням», — зазначають в «Тернопільобленерго».

Як повідомив голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш, станом на 13:00 500 населених пунктів Тернопілля без світла.

«Друзі, навантаження на енергосистему зростає. Диспетчер Західного регіону НЕК "Укренерго" дав завдання відключити ще кілька ліній електромереж в населених пунктах Тернопільської області. Ситуація змінюється щохвилини.

Я звертаюсь до усіх підприємців та побутових споживачів. Допоможіть нашим енергетикам. Наша енергетична система одна з найгнучкіших у світі. Ми зможемо подолати труднощі, якщо трохи зекономимо сьогодні.», — каже Володимир Труш.

Опитування

Чи є у вас світло?

Нагадаємо, раніше сьогодні, 25 жовтня, в «Укренерго» повідомили, що у всіх регіонах України вимушено застосували графік обмеження постачання електроенергії для промислових та інших користувачів.

Відповідно, сьогодні в деяких населених пунктах Тернопільської області може застосуватися часткове вимкнення електроенергії.

Довідка

Перевірити інформацію про відключення світла можна в кол-центрі «Тернопільобленерго» за номером: 0-800-50-90-40.

 Читайте також:

У деяких населених пунктах Тернопільщини відключатимуть світло

Маємо проявити свою свідомість: жителів Тернопільщини вкотре закликають економити електроенергію

У деяких громадах Тернопільщини вже подали тепло до садочків, лікарень та шкіл

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Валера Вороняк

    Вчора не було 9 годин на Лучаківського,сьогодні знову відключили.А нехай трохи відключать в центрі посадові приміщення на 9 годин.
  • Олег Адамів

    Коли світло буде альо
  • Іван Іван

    Саме головне обіцяють на 4 год не більше вчора 9год не було світла.

keyboard_arrow_up