Через банку з 20-ма тис. доларів сяде у тюрму на сім років

Через банку  з 20-ма тис. доларів сяде у тюрму на сім років

Робітник копав траншею біля гаража і частина фундаменту обсипалась. Там він знайшов банку з 20 тис. доларів. Гроші забрав, банку викинув. Тепер, імовірно, сяде у тюрму – на сім років. Ще й конфіскують майно.

Про це йдеться у вироку Кременецького районного суду від 12 жовтня 2017. 

Як випливає з матеріалів справи,  Орест. К. працював на території домогосподарства Богдана К. Копав траншею під фундамент огорожі. Під час цих робіт навколо гаража, частина його фундаменту  обвалилась і там робітник знайшов півлітрову банку з 20 тис. доларів. Станом  на  липень 2015  це було 441 тис. 471 грн.  Покликав свого сина, який був неподалік, віддав йому частину грошей, банку викинув. Частину фундаменту, яка обсипалась, замурував. 

Підсудний робітник у суді пояснив, що банка, замотана в целофан, впала йому прямо на тачку. 

Однак на думку потерпілого і обвинувачення, робітник  забрав вміст не тільки з однієї банки.  Мовляв, в гаражі в нього були закопані три банки: в одній банці - 20 тис. доларів США, в другій - 8500 доларів США, в третій - 1350 Євро та золоті вироби. 

Про те, що їх вкрали, подумав 31 липня, як побачив дірку у фундаменті гаража і не знайшов своїх банок. Відразу подумав на Ореста, той єдиний копав. Пішов до нього додому та попросив  віддати гроші і золото. Через кілька годин йому повернули 17500 доларів США.   Ще 100 доларів та 1400 грн  у підсудного вилучили працівники поліції  - їх також повернули потерпілому. 

Дві інших банки з грішми та золотом "роботодавець" шукав у гаражі з поліцією. Перекопали все і не знайшли.  Тоді син обвинуваченого прийшов і став сам копати. Знайшов їх у присутності поліції та потерпілого. Потерпілий вважав, що обвинувачений їх підкинув. Окрім того, в банці із золотом власник не дорахувався прикрас на 85 тис. грн.

Сам обвинувачений вину у  викраденні 20 тис. доларів у суді визнав. А ось у викраденні золота – ні, мовляв такої банки не бачив і не викопував. Не доведеним факт крадіжки золота робітником визнав і суд.

Врешті, суд визнав чоловіка винуватим у  вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 185 КК України і призначив йому покарання у вигляді семи років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Цивільний позов потерпілого  суд задовольнив частково – ухвалив стягнути з підсудного  в  його користь 1350 доларів США, що в еквіваленті становить 29794 грн.   майнової шкоди  та 30000 гривень моральної  шкоди.

Наразі вирок законної сили ще не набрав - на вирок може бути подана апеляція протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Як запобіжний захід  для  Ореста К., до вступу вироку у силу, суд залишив тримання  під вартою – до 11 грудня. 
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (13)
  • Anonymous
    печерні люди в банки закопують
  • Цьвєк
    - А меня ведь обокрали! Собака с милицией обещала прийти! - Все, все, что нажито непосильным трудом! Три магнитофона импортных, три портсигара отечественных. Куртка замшевая... три куртки.

    - Это роль ругательная и я прошу ко мне ее не применять!

    - Я на вас жалобу подам!... Коллективную.

    - Сейчас милиция разберется, кто из нас холоп!

    - Что Вы, что ВЫ!! Честное благородное слово!
  • Діонісій
    чесне слово, з ранку такими статтями настрій піднімати. автору тре детективи писати:)
  • тойво
    якесь середньовіччя,закопувати слоїки з грошима.
    Прокурор reply тойво
    беруть приклад від суддів ))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:56 Графік відключення світла в Тернополі та області на 8 січня 18:04 Каша на тротуарах і дорогах. Яка ситуація в Тернополі? (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 17:20 Тернопільщина втратила Героїв Сергія Логвінова та Івана Каськіва 16:50 В один день долар і євро побили рекордні максимуми Від читача 15:20 Зловмисники можуть "продавати" в інтернеті товари, яких насправді не існує, за частковою передплатою або повною оплатою наперед. 16:15 Як «рятуватимуть» Тернопіль від снігопаду: хто відповідає за прибирання на вашій вулиці 15:45 Тернопільщину засипає снігом: в ДСНС попередили про ускладнення погодних умов 15:15 Затягують паски з електрикою: чи вимикатимуть світло у лікарнях та що буде з тролейбусами 14:45 Розшукують жінку з Чортківщини, яка вийшла з дому два тижні тому та не повернулась 14:11 До тюрми на п’ять і більше років відправляють суди за самовільне залишення служби 13:35 Перестало битись серце викладача, філософа та колишнього депутата з Кременця Анатолія Багнюка 13:05 Платний Wi-Fi з'явиться у потягу, який курсує через Тернопіль 12:30 В аварії у Дарахові постраждала мати-водійка та її двоє дітей 11:51 Тіло чоловіка виявили у будинку після пожежі на Лановеччині 11:15 Вночі вулиці Тернополя розчищали від снігу. Пишіть у коментарях чи прибрали у вашому дворі 10:41 У крові водія — 2,3 проміле алкоголю: вночі на Об'їзній Toyota врізався у відбійник 10:10 На Донеччині зупинилось серце тернопільського медійника, телеоператора Павла Ящищака 09:37 Скандал довкола авторських прав на картини Марчука: столичні правоохоронці розпочали розслідування 09:00 Тернопільщина втратила Захисників Сергія Логвінова та Андрія Гутора 08:00 В Україні збільшили мінімальну страхову виплату за ушкоджене здоров’я
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up