Сортувати сміття зобов’язалася Україна з січня 2018 року. У Тернополі триває перехід на роздільне сортування відходів. Ми вирішили запитати тернополян, чи сортують вони відходи.
Як розповідають наші читачі, вони вже знайомі з досвідом сортування сміття, та сортувати готові не всі.
- Пластик я вже давно викидаю окремо. Думаю, що до сортування іншого сміття ми якось поступово звикнемо, - розповідає тернополянка Ольга. - Нещодавно була у Польщі, то там дуже суворий контроль за цим. Якщо поляки не укладають угоди і не сортують сміття, то їх штрафують. Виходить так - якщо сортують, то вивезення сміття коштує дешевше, а якщо не сортують - то дорожче.
Сортувати сміття у нас ніхто не буде, вважає тернополянин Володимир Швець.
- Погляньте на сітки з пластиком, які часто ставлять поблизу баків зі сміттям. В них крім пластикових пляшок кидають залишки їжі, старий одяг, залізяки всілякі, - продовжує пан Швець. - Тому нам до рівня Європи ще дуже далеко.
Чоловік каже, що вдома сортувати сміття буде важко.
- Більшість людей живуть у “хрущовках”, там і так нема де подітися, а тут ще доведеться усім ставити кілька додаткових урн на сміття - це нереально, - каже пан Володимир.
Нагадаємо, перейти до роздільного сортування відходів у Тернополі заплановано до 1 червня 2019 року. Виконавцям послуг з управління, утримання, обслуговування багатоквартирних будинків, ОСББ, ОСН, СК та нежитлових приміщень необхідно переобладнати контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів, а у багатоквартирних будинках, де є діючі сміттєпроводи - влаштувати на прибудинковій території контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів. Надавачі послуг із вивезення побутових відходів, відповідно до нових правил, повинні укомплектувати майданчики контейнерами для роздільного сортування побутових відходів (змішані відходи, полімери, скло).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер