Колективи на Тернопільщини щеплюють Pfizer. Що робити тим, у кого в штаті менше 50 осіб?

Колективи на Тернопільщини щеплюють Pfizer. Що робити тим, у кого в штаті менше 50 осіб?
  • В Україні триває імунізація населення від коронавірусу. Ми дізналися, скільки колективів хочуть щепитися та чи вистачить вакцини на всіх на Тернопільщині, як бути тим, у кого в штаті менше 50 осіб.
  • Журналіст «20 хвилин» також перевірив, чи реально додзвонитися на гарячу лінію МОЗ, за скільки часу та як можна подати заявку. 

Масова імунізація вже розпочалась в робочих колективах. Тепер щеплюють не лише працівників поліції, лікарів та вчителів, а і робітників різних підприємств.

Хто може подавати заявки

Для проведення колективної вакцинації спершу необхідно подати відповідну заявку. Це може зробити керівник чи відповідальна за щеплення особа. 

Як зазначив головний санітарний лікар, для того, щоб записатися в чергу на вакцинацію компанія має виконати ряд умов:

Відео дня
  • залишити колективну заявку через контакт-центр за номером: 0 800 60 20 19;
  • визначити відповідальну контактну особу з питань вакцинації;
  • скласти поіменні списки бажаючих вакцинуватися;
  • забезпечити приміщення для вакцинації та медичного спостереження після вакцинації згідно з вимогами МОЗ;
  • забезпечити дотримання санітарних норм та наявність засобів захисту і санітайзерів у місці вакцинації.

Необхідно сформувати список з охочих вакцинуватися. Їх повинно бути щонайменше 50.  

Щеплюватимуть колективи в тому порядку, у якому подавали заявки. Ті, хто подали заявку швидше, щепляться також швидше.

У понеділок, 5 липня, ми зателефонували на гарячу лінію для запису на вакцинацію. Після набору номеру прослуховуємо інструкцію – яку кнопку та для чого потрібно натиснути. Щоб з'єднатися з оператором,  треба залишатися на лінії. Чекали вільного оператора всього кілька секунд, хоча іноді на лінію надходить чимало дзвінків, і це займає багато часу.

Нам пояснили, що для того, аби записатися на щеплення, потрібно вказати назву компанії, кількість охочих та контакти відповідального.

– Для запису ви телефонуєте на гарячу лінію і залишаєте нам свої дані – регіон, населений пункт, назву організації, кількість осіб, які хочуть вакцинуватися, та контакти відповідального. Це може бути директор, заступник чи будь-яка інша особа, яку призначили відповідальним. Ми передаємо цю інформацію на регіональний рівень. Тоді з вам зв'яжуться для уточнення всієї інформації, – пояснюють в контакт-центрі.

Вам потрібно буде підготувати список осіб, які готові щепитися. Тоді призначать дату, коли приїде мобільна бригада.

Чи готова Тернопільщина?

Наразі у області вже подали заявки на вакцинацію своїх працівників шість підприємств.

– Цей процес ще триває, оскільки колективи ще записуються, готуються, – розповіла координаторка вакцинальної кампанії Тернопільщини Марія Павельєва. – Це роблять через центральний контакт–центр МОЗУ. Якщо колектив має 50 і більше людей – вони залишають заявки. Наразі нам надійшла інформація про шість колективів в області. Ми вже розпочали вакцинацію, і на минулому тижні два колективи провакцинували. Будемо продовжувати цю роботу, і по мірі надходження вакцини щеплюватимемо інших.

Для імунізації організованих колективів використовують Pfizer. Цим займається 13 мобільних бригад. Як розповіла Марія Павельєва, ще 13 бригад можуть працювати з іншими вакцинами – корейською AstraZeneka та китайською Coronavac.

Якщо ж в колективі немає 50 осіб, вони теж можуть щепитися.

– Якщо колектив маленький, або немає щонайменше 50 охочих – керівники організацій можуть звернутися до обласного Центру громадського здоров’я та залишити нам свою заявку. Тоді мобільна бригада. Коли це буде можливо, зможе провести імунізацію, але вже з допомогою Coronavac. Також можна записатися через додаток «Дія». На вихідних всі охочі можуть прийти до вакцинального пункту, який розміщено в центрі дозвілля ім. Довженка, на вул. Злуки, 45, - каже Марія Павельєва.

Також можуть щепитися одразу кілька невеликих колективів. Головне – повинно бути щонайменше 50 охочих.

– Якщо в одному приміщенні є кілька маленьких компаній чи організацій, або вони поруч – можна домовитися і сформувати спільний список. Це також дозволено. Але відповідальний за щеплення має бути один. Тобто різні колективи можуть вакцинуватися разом – кажуть на гарячій лінії МОЗ.

Відповідальні за щеплення вже на місцевому рівні передаватимуть координаторам списки працівників, які готові пройти імунізацію.

- Вакцинуватися в організованих колективах можуть лише працівники цих колективів, - каже пані Павельєва. - Друзі, знайомі, родичі, які в цих колективах не працюють, відповідно вакцинуватися "Файзером" не зможуть. Ми одразу попереджаємо керівників, що колективна вакцинація лише для працівників. Директор повинен надати список своїх працівників, які бажають щепитися. Цей документ повинен бути з мокрою печаткою підприємства. Тобто будь-хто потрапити в список не може. Але, на жаль, ми не маємо змоги перевіряти, чи дійсно всі у списку працюють на підприємстві. 

Чи вистачить вакцини?

Але чи вистачить вакцини на всіх? В Україні вже були ситуації, коли поставки зривалися. Наразі в області використовують три види препаратів – Pfizer, Coronavaс та AstraZeneka. У обласному Центрі громадського здоров’я кажуть – наразі ситуація під контролем.

– Ми маємо залишки вакцини, – кажуть в центрі громадського здоров'я. – Pfizer використовуємо і для другого щепленння. Очікуємо нову поставку з наступного тижня. Її вистачає. Ми маємо 2 тис доз Pfizer. Ще є залишок AstraZeneka – 8 тис. доз. 

Всі охочі можуть записатися на імунізацію за допомогою додатку «Дія» та прийти на пункт на проспекті Злуки, 45 на вихідних 10-11 липня. Пункт працюватиме на кожних вихідних.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up