Що дізналися про скандал через призначення нового директора школи-ліцею №21

Напередодні нового навчального року у Тернополі знову гаряче. Все через зміну директора у тернопільському ліцеї №21 — спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети. Як відбувався конкурс і чи призначили вже переможця — читайте у матеріалі.
Віталій Кулешко — переможець конкурсу на заміщення посади директора Тернопільського ліцею №21 — спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети. Конкурс відбувся 27 серпня 2024 року.
На посаду директора претендували двоє кандидатів — це діюча керівниця школи-ліцею Марія Гудима, та вчитель математики Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука» Віталій Кулешко.
Як проходив конкурс
Обидва кандидати пройшли конкурсний відбір, який складався із трьох етапів: презентації перспективного плану розвитку школи-ліцею, перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти та перевірки професійних компетентностей через письмове виконання ситуаційного завдання.
Щодо першого етапу, Марія Гудима представила комісії не лише перспективний план розвитку освітнього закладу, а й коротко окреслила особливості розвитку школи-ліцею і здобутки за останні 6 років, коли вона була директоркою. Серед майбутніх цілей назвала розвиток інклюзивного освітнього середовища, покращення матеріально-технічного наповнення класів. Триває процес термомодернізації, адже школа увійшла до числа закладів, які мають утеплити за кошти Європейського інвестиційного банку.
«У нас є велика земельна ділянка, яку ми вже почали використовувати для освітніх потреб та для проведення уроків на відкритому повітрі. За кошти «Громадського бюджету» створено територію мистецтв, закуплено столи для гри в шахи, тенісні столи, але ми маємо ще ряд цікавих ідей. Можна зробити майданчик для пікніка, чи місце, щоб полежати і почитати, можна практикувати роботу на грядках, але найголовніше в пріоритеті у нас — це обгородити територію ліцею. Наступне, це фойє і коридор, які можуть стати простором як для навчання, так і для відпочинку. Ми маємо свою студію, яку використовували для запису фонограм і занять музикою. Тепер ми плануємо там проводити уроки медіаграмотності, записувати інтерв’ю, тощо», — розповіла Марія Гудима.
Віталій Кулешко більш стисло представив свій перспективний план розвитку освітнього закладу. Він, зокрема, проаналізував сайт школи-ліцею, статті у ЗМІ і виокремив, окрім переваг, деякі недоліки роботи закладу.
«На зустрічі із педагогічним колективом вчителі мене запитали, як я, як майбутній директор, бачу об'єднання учнів мистецької складової, та тих учнів, які навчають з загальноосвітньому закладі. Це питання настільки турбує шкільну родину, що вона чекає від адміністрації якихось кроків. Тому слабкою стороною я хотів би виділити — слабка комунікація між вихованцями та педагогами мистецької складової та загальноосвітньої. Загальна тенденція — це низька мотивація учнів до здобуття загальної середньої освіти, відсутність призових місць на різних етапах всеукраїнських предметних олімпіад, національного мультипредметного тесту, тощо», — розповів Віталій Кулешко.
Більше про те, як проходив конкурс і як кандидати бачать подальший розвиток освітнього закладу можна переглянути у відео, яке розмістили на сайті міськради.
Як оцінили кандидатів
Презентацію плану перспективного розвитку закладу Марії Гудими оцінили у 33 бали, Віталій Кулешко отримав від членів комісії на один менше — 32. Ділові, професійні та особистісні якості керівника вище оцінили у пана Віталія — 34 бали проти 33 у пані Марії. Все вирішили тестові питання та ситуаційне завдання. Марія Гудима — 10,5 балів, Віталій Кулешко — 12,75. За підсумком конкурсу найбільше балів отримав вчитель математики. У нього 78,75, у Марії Гудими —76,5.
За підсумками конкурсу міському голові рекомендували кандидатуру Віталія Кулешка на посаду директора Тернопільського ліцею №21 – спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети, за контрактом.
Чи призначили вже нового директора
«20 хвилин» поцікавилися, чи вже призначили переможця директором закладу. На 30 серпня підтвердження такої інформації немає.
— У відповідності до чинного законодавства, на підписання відповідного розпорядження є три робочі дні після оголошення результатів конкурсу. Результати оголосили вчора (29 серпня, — авт.). Наразі розпорядження ще не підписане, — повідомила речниця міської ради Мар'яна Зварич.
Також пані Мар'яна підтвердила, що до міської надходили звернення від батьків, які розглядаються. Як також стало відомо «20 хвилин» з власних джерел, частина батьків пишуть заяви і просять залишити діючу директорку. Але є і батьки, які не проти нового керівника.
«20 хвилин» намагалися зв’язатися із кандидатами, та поки що почути їхню позицію не вдалося. Ми продовжимо слідкувати за ситуацією.
Зазначимо, відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», трудовий договір із переможцем укладається на шість років на підставі рішення конкурсної комісії. З особою, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше, укладається трудовий договір строком на два роки. Після цього, за умови належного виконання договору, сторони мають право продовжити його строк дії ще на чотири роки без проведення конкурсу.
Що відомо про кандидатів
Марія Гудима
Народилась 19 вересня 1971 року.
Здобула вищу педагогічну й технічну освіту, а згодом отримала диплом магістра.
Трудова діяльність:
1992-2016 р.р. – вчитель, викладач, завідувач відділення, заступник директора у сфері освіти;
2016-2017 р.р. – заступника начальника управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації.
2017 р. – директор Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Ґерети;
2018 р. – директор Тернопільського ліцею № 21 – спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Ґерети.
Віталій Кулешко
Про другого кандидата інформації у відкритих джерелах менше. Йому 35 років, він вчитель математики Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука». Навчався у Тернопільському національному університеті імені Гнатюка. Із Борщева.
Як розповідав Віталій Кулешко виданню «Терен» у 2015 році, його життєве кредо — «Будь твердий до себе і будеш справедливий». Тоді він наголошував, що:
«Вчитель — це є висока професія, перед нею поставлені високі цілі, відповідно, людина, котра хоче досягти чогось високо, і ставить перед собою такі цілі. Тому я бачу себе вчителем. Мені здається, що у суспільстві на цьому місці я найбільше можу послужити».
Читайте також:
Колишня директорка Школи мистецтв Марія Гудима очолила реорганізований Тернопільський ліцей №21
Вчителі і батьки школи мистецтв проти реорганізації їхнього навчального закладу
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Ярослав Карнаух.Якщо такий гарний кандидат, то чому не залишиться директором в 6-й школі? Марія Ігорівна молода і перспективна директорка. А професійний Остапчук вже понад чверть століття керує і так до керувався, що далі нема куди. Може дати дорогу молодим.
-
Читач95Новий переможець конкурсу пройшов творчу практику у школі №6. де робота з дітьми та батьками на високому професійному рівні. Думаю, що творчі . іноваційні підходи до вирішення любого питання кандидат у директори буде втілювати у життя з любов*ю та відповідальністю, наслідуючи професійного директора- новатора Остапчука О,М. Думаю, що педагогічному колективу нічого хвилюватись, потенціал кожного вчителя і дітей буде враховуватись і розвиватись згідно із вимогами часу. вашу школу чекає чудове майбутнє як і школу ліцей №6. Хай Ваша школа квітне і процвітає. а педагогічний колектив біди і горя не знає. .В ДОБРУ ПУТЬ УСІМ, ЖИЧУ ТВОРЧИХ УСПІХІВ, взаєморозуміння. поваги від дітей та батьків. Все буде добре.Ярослав Карнаух reply Читач95Якщо такий гарний кандидат, то чому не залишиться директором в 6-й школі? Марія Ігорівна молода і перспективна директорка. А професійний Остапчук вже понад чверть століття керує і так до керувався, що далі нема куди. Може дати дорогу молодим.