Партнер рубрики Події

Чотири варіанти повірки лічильників води: яка вартість і чи для когось діють знижки?

Чотири варіанти повірки лічильників води: яка вартість і чи для когось діють знижки?
 • Читачка обурена дзвінком із водоканалу про повірку лічильників за чималу суму. І тим, що для військових у комунальному підприємстві — жодних пільг.
 • Як різняться тарифи на повірку лічильників, які варіанти можуть обрати тернополяни, скільки це коштує і чи бодай комусь роботи проведуть зі знижкою, «20 хвилин» запитали у водоканалі.

«Ми такі гроші за воду платимо, щомісяця додатково нараховують за загальнобудинковим лічильником — фактично за воду, яку не використовуємо, щомісяця платимо за аварійне обслуговування, навіть якщо роками не було аварій і ніхто не приїжджав, то ще й мусимо платити за повірку лічильника, навіть якщо проблем немає жодних», — зателефонувала до редакції наша постійна читачка Ірина Романишин.

 

Воїни не заслужили на пільги?

Тернополянка обурена: напередодні до неї подзвонили на мобільний. Жінка на тому кінці дроту представилась представницею водоканалу і нагадала, що невдовзі родина Ірини має здати на повірку лічильник. І одразу запропонувала варіант, як згодом зробила висновок пані Ірина, який коштує найдорожче.

Відео дня

— Каже, мовляв, у нас є нова послуга коштує стільки то (точну суму пані Ірина не пригадує, близько 400 грн – прим. авт.), — згадує тернополянка. — Це самі приходять, самі перевіряють, нікуди лічильник не забирають, всі папери заносять за тебе. Ти платиш гроші. Ніби зручно, але…

Чоловік пані Ірини є учасником бойових дій, і зараз на війні. Вона поцікавилась, враховуючи, що водоканал є комунальним підприємством, і жінка сплачує податки саме в міську казну, чи є пільги для учасників бойових дій. Адже, пригадує, раніше приходили з різних служб – і електрики, і газовики, перевіряли лічильники і ця послуга була для родини воїнів безкоштовною.

— Працівниця водоканалу сказала, що у них таких пільг немає — для всіх одна вартість, — згадує пані Ірина. — Тоді я сказала, мовляв, нехай приходять, знімають, забирають, перевіряють і повертають назад. Колись, пригадую, це коштувало не так дорого. Але жіночка на тому кінці дроту запевнила: варіантів повірки кілька, але на жоден немає пільг. То що, наші воїни не заслужили у міста та комунального підприємства на оці пільги?  

 

Чому немає пільг? 

Питання читачки «20 хвилин» переадресували до КП «Тернопільводоканал». А також поцікавились, які є варіанти повірки лічильників, скільки це коштує і які категорії громадян мають право на пільги на цю послугу?

— Комунальне підприємство «Тернопільводоканал» не надає пільги на свої послуги, зокрема і на виконані роботи, до яких належить періодична повірка лічильників, — повідомив «20 хвилин» начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал» Руслан Бурмас.

До жовтня 2019 року підприємство нараховувало знижки пільговим категоріям на оплату житлово-комунальних послуг. Кошти «Тернопільводоканалу» відшкодовувало управління соціальної політики Тернопільської міської ради, пояснив Руслан Бурмас. Від 1 жовтня 2019 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №373 від 17 квітня 2019 року «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», запровадили монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

— Для пільгових категорій населення з жовтня 2019 року нарахування за надані послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення проводять у повному обсязі без урахування розміру пільг, які надавали на оплату житлово-комунальних послуг, — повідомив Руслан Бурмас.

 

Пільги на ЖКГ рахує Пенсійний фонд

Від 1 грудня 2022 року нарахування пільг на житлово-комунальні послуги здійснюють органи Пенсійного Фонду України. Пенсійний Фонд України щомісяця розраховує суму пільг, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право, відповідно до законодавчих актів, кількості членів сім'ї пільговика та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального господарства. Пільгу надають виключно у готівковій формі на вказаний пільговиком рахунок, пояснили у водоканалі.

За словами Руслана Бурмаса, соціальні нормативи, на які проводиться нарахування пільги, визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» і для користування послугами з централізованого водопостачання становлять:

— 2 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за наявності послуги з постачання гарячої води;

— 3,6 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за відсутності послуги з постачання гарячої води.

Для користування послугами з централізованого водовідведення — 3,6 куб. метра на одну особу на місяць.

— Повірку лічильника можна замовити в КП «Тернопільводоканал» або в будь-якої організації, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт, — зазначив Руслан Бурмас.

Вартість повірки квартирних лічильників холодної води, запевняють у водоканалі, не змінювали від липня 2021 року. 

 

Які є варіанти і скільки це коштує? 

Повний комплекс робіт 372,00 грн.

Майстер приходить до квартири споживача, знімає лічильник, встановлює перехідник на той час, що дозволяє користуватися водою, поки лічильник буде на повірці. Після повірки майстер встановлює водомір назад і встановлює пломбу на прилад.

Повний комплекс робіт з обмінним фондом 396,00 грн.

Майстер замінює старий лічильник на новий.

Розпломбування (демонтаж/монтаж) опломбування 237,00 грн.

Майстер «Тернопільводоканалу» розпломбовує, знімає водомір і віддає мешканцям квартири. Вони самі відносять прилад на повірку на інше підприємство. Згодом працівник водоканалу повертає прилад на місце та опломбовує.

Розпломбування опломбування 111,00 грн.

Контролер розпломбовує лічильник. Мешканці самостійно знімають лічильник і несуть для повірки на інше підприємство. Після цього необхідно звернутися у «Тернопільводоканал» для опломбування водоміра. Відтак лічильник опломбовують контролери «Тернопільводоканалу».

*Вартість послуги вказана за наявності у квартирі одного лічильника.

— Якщо споживач обрав повний комплекс робіт від «Тернопільводоканалу», то суму до оплати розтерміновують на три місяці, — зазначив Руслан Бурмас. — Проведені нарахування за повірку лічильників споживачі можуть побачити у рахунках за надані КП «Тернопільводоканал» послуги. Рахунки наше підприємство направляє щомісяця.

Якщо споживач замовляє проведення повірки з використанням переносної установки, такі роботи виконують без демонтажу лічильника. Однак старі лічильники в більшості випадків необхідно замінювати, тому краще одразу звертатися до КП «Тернопільводоканал», радить Руслан Бурмас.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • Tamilla Kyznetsova

  коли піднімали тарифи, то хором стверджували, що тепер повірка буде входити до оплати за тариф. збрехали, як завжди
 • irina zhizhina

  Так ніхто і не відповів з водоканалу, чого дописують лишні 2 чи 3 куби води,які не використовують мешканці. Це що, чергова схема здирства, кому йде в кишеню, очах мешканці Тернополя здогадуються
 • Жінка з власним іменем Марія

  Повірка безкоштовна

keyboard_arrow_up