Тернопіль попрощався з видатною мистецтвознавицею, журналісткою, краєзнавцем Вірою Стецько, яка фактично наново відкрила світу творчість Іоана Пінзеля. Колеги та близькі пам’ятають її як сильну та віддану своїй справі жінку.
На панахиду в "Дім печалі" в понеділок, 22 липня, прийшли десятки людей – рідні, колеги, близькі.
Колектив Краєзнавчого музею дуже сумує. Люди кажуть, що втратили дуже хорошу людину та прекрасного дослідника.
- Віра Іллівна все своє життя віддала музейній справі, - каже заступник директора музею Наталя Чіканова. - Вона є взірцем дослідника - не просто працювала над темою, вона переживала її, і цим зацікавлювала інших. Відкриття Пінзеля - це її заслуга. Казала, що має дуже багато чого дослідити, але має так мало часу. Пані Віра прославляла свій край, відкривала, хотіла прославити імена митців Тернопільщини на весь світ.
Пані Наталя каже, що усі працівники сумували, підтримували, оскільки знали про хворобу. Але Віра Стецько трималась дуже мужньо. Вона останніми місяцями усе цінне здавала в архів музею, напевне, мала передчуття.
- Знав Віру «Стецькову», як ми її називали, більше 25 років, - пригадує краєзнавець, журналіст Михайло Ониськів. - Вона колись була співзасновницею жіночого клубу «Стиль» - це було нове слово у єднанні любителів мистецтва. Після закінчення університету вона присвятила життя пошуку мистецьких скарбів України і Тернопілля зокрема. Віра вела добрий і осмислений пошук, а таких дослідників мало. Впевнений, що її відхід у вічність – це велика втрата для української культури.
Редакція сайту “20 хвилин” висловлює співчуття рідним та близьким Віри Стецько.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 36 від 4 вересня 2024
Читати номер