Працівників військкомату залучать до патрулювання під час новорічних свят

- Правоохоронці та рятувальник вкотре звернулися до жителів Тернопільщини з проханням провести різдвяно-новорічні свята у родинному колі та без резонансних подій.
- Вони закликали людей бути обережними, відповідальними та дотримуватися законів.
Правоохоронці акцентують увагу на тому, що святкування – не привід порушувати комендантську годину, адже її ніхто не скасовував. Все як завжди – з 00.00 до 05.00.
Посилять патрулювання
З 23 грудня 2023 по 2 січня 2024 року на Тернопільщині патрулюватимуть понад 400 правоохоронців. Зі слів начальника відділу охорони публічного порядку Нацполіції області Степана Савика, вказані наряди будуть зорієнтовані переважно на місця масового скупчення людей та, де проводитимуть розважальні заходи. Також посилять патрулювання і в храмах.
— Особливу увагу приділятимемо культовим спорудам у 47 населених пунктах Тернопільщини, де з 2015 року релігійні громади перейшли від УПЦ (МП) до ПЦУ. Там плануємо залучити до 300 правоохоронців, аби богослужіння пройшли без провокацій та порушень правопорядку, — каже він.
Використав піротехніку – відповідай перед законом!
Напередодні святкування працівники поліції провели перевірки ринків та магазинів на наявність піротехнічних засобів. Степан Савик наголошує, на полицях таких товарів не виявили, але люди можуть придбати їх в інтернеті та використати задля власних розваг. У такому випадку на них очікує покарання.
— Це може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також порушення тиші – стаття 182 Кодексу про адміністративні правопорушення. Якщо під час використання піротехнічних засобів є потерпілі, то це вже дрібне хуліганство і стаття 296. Особливо звертаю увагу батьків, що не варто купувати дітям задля розваг жодних петард, — додав пан Савик.
А ось речник Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Сергій Данілін наголосив людям на розумному використанні ілюмінацій. Зокрема, закликав обирати якісні товари, у разі несправності не лагодити самостійно та не використовувати надалі.
— Вже неодноразово були такі випадки, коли тернополяни забували вимикати вдома гірлянду і потім рятувальники виїжджали на гасіння пожежі. Такі речі мають працювати виключно під наглядом. Якщо йдете з квартири або лягаєте спати, то вимикайте, аби уникнути негативних наслідків. Якщо ж ви невпевнені щодо якості виробів, то краще не купуйте, не використовуйте, — каже пан Сергій.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Є ТЦК...а не війсккомаьи.