Ми порівняли основні ціни та тарифи у різних містах України. Де найдешевше жити – читайте у матеріалі.
Багато тернополян скаржаться на високі тарифи та ціни. Однак яка ситуація у інших містах? Чи справді у Тернополі дорого жити?
Один з головних показників рівня життя – це середня заробітна плата в регіоні. У кожній області вона різна. За зміною середньої заробітної плати стежить Державна служба статистики України. Наразі останні дані є за липень. Інформація про зарплати у серпні з’явиться згодом.
За даними Держстату середня заробітна плата у липні по Україні становила 11 804 гривні – на 2% вища, ніж попереднього місяця.
У Тернопільській області середня зарплата за липень – 9720 гривень. Це один з найнижчих показників по Україні. Ми обійшли лише Херсонську (9663 грн), Чернігівську (9513 грн), Волинську (9492 грн) та Чернівецьку (9322 грн) області.
Найвища середня зарплата по регіонам – у Донецькій області. У липні вона складала 13 071 гривень. Найбільша середня зарплата по містах – у Києві. Там вона складає 17 053 гривні у липні.
Найбільше доводиться віддавати грошей на газ та воду. Ми порівняли вартість тарифів. У таблиці вказана кінцева сума за куб води та газу. Інші тарифи, такі як гаряче водопостачання, централізоване опалення, квартплата, тощо ми не враховуємо, оскільки в кожному місті різні комунальні підприємства можуть давати різні тарифи.
За газ тернополяни платять не найбільше, однак тариф за воду (водопостачання та водовідведення) один з найвищих серед обласних центрів в Україні.
Щоб порівняти вартість життя у різних містах – варто брати до уваги і ціни у місцевих закладах громадського харчування. Інформацію ми використали з найбільшої у світі бази даних вартості та якості життя Numbeo. Там визначені ціни на різні групи товарів не лише загалом по країні, а і в окремих містах. Ця інформація постійно оновлюється і оновлювати дані можуть звичайні мешканці міст. Останні зміни вносили у вересні, тому дані актуальні.
Ми порівняли вартість комплексних обідів у недорогих ресторанах, ресторанах середнього класу та фастфудах. Також порівняли вартість чашки капучіно. Оскільки в різних закладах різні ціни – в дужках вказаний діапазон цін по місту. У Тернополі вартість харчування чи не найменша серед обласних центрів. В середньому, комплексний обід у недорогому закладі обійдеться всього у 80 гривень, а ціни на чашку капучіно починаються від 10 гривень.
Для тернополян питання проїзду у громадському транспорті – болюча тема. Чимало людей вважають, що ціни на проїзд значно завищені – 6 гривень у тролейбусі та 7 гривень у маршрутці чи автобусі. Однак за наявності файної карти можна платити менше – 5 та 6 гривень відповідно. Пільговики, пенсіонери та школярі зі студентами в комунальному транспорті їздять безкоштовно маючи карту тернополянина. Однак вартість проїзду у інших містах часто така ж, як і в нас.
Оскільки у кожному місті може бути різний громадський транспорт – тролейбуси, трамваї, автобуси, маршрутки, метро – в графіці вказано діапазон цін на разовий проїзд у транспорті. Також ми порівняли вартість проїзду у таксі.
Тернопіль має відносно недороге житло, як в центрі, так і в інших районах міста. Найдорожча нерухомість виявилась у Києві. Якщо 1 метр квадратний житла в центрі Тернополя коштує в середньому 19,5 тис гривень, то в Києві – 50,2 тис. гривень.
А як вважаєте ви, чи дорогий Тернопіль для проживання? В яких містах України ви бували? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 26 від 25 червня 2025
Читати номер