Де можна здати відходи на переробку в Тернополі та скільки за це платять. Дивіться карту!

- Чимало побутових відходів, які ми щодня викидаємо у смітник, можна здати на переробку. Це світовий тренд – збереження екології. Відмовляються від пластику та целофану, намагаються використовувати екологічно чисті та біорозкладні матеріали.
- У Тернополі можна здати вторинну сировину — макулатуру, пляшки, поліетилен — на переробку. Ми дізналися, що та за скільки купують у місті та створили інтерактивну карту. Дивіться у матеріалі!
Папір, скло, пластикові пляшки, тощо – все це зазвичай йде до одного смітника. Хоча біля багатьох будинків є окремі контейнери для пластику, туди дехто викидає й інше сміття, а хтось намагається сортувати.
Біля деяких будинків встановили по кілька контейнерів для різного типу сміття. Ось такий ми помітили на вулиці Острозького.
Викинути сміттєвий пакет не вдасться – отвори для пляшок чи паперу невеликі. Біля кожного є наклейка з інформацією, що можна сюди викинути та скільки сміття розкладається в звичайних умовах.
Роздільні смітники є віднедавна і в міських парках.
Де приймають вторинну сировину
Як з’ясувалось, у місті є чимало пунктів прийому вторинної сировини. По кілька є в різних районах. Ми дізналися графік роботи, що приймають та за яку ціну у пунктах прийому вторсировини.
У більшості пунктів зауважують – ціна на різну сировину може швидко змінюватися, тому наводять лише орієнтовну ціну. Особливо ціни можуть «стрибати» на макулатуру. Як кажуть у прийомних пунктах, зараз папір для переробки подорожчав, але ціна в одну мить може впасти одразу на кілька гривень.
Вартість також залежить від чистоти сировини – чи немає там сторонніх матеріалів. Ми дізналися ціни станом на 20 жовтня.
Пишіть в коментарях, де ще можна здати вторинну сировину і ми додамо інформацію до публікації та на інтерактивну карту!
А ви здавали вторсировину на переробку? Як вважаєте, чи потрібно це робити?
Чи здавали ви вторинну сировину?
Тара–Захід
Пункт прийому розташований на вулиці Микулинецька, 46 (за корпорацією «Ватра»). Приймають вторинну сировину з 8:00 до 18:00 у будні. Субота та неділя – вихідні.
Ціна на макулатуру – 4 грн/кг. Пивна пляшка в середньому коштує 1 гривню. Пляшка «Опілля» – 1,3 грн, «Микулин» – 1,1, решта – по 90 копійок за пляшку. Склобій білий – 1,3 грн/кг, склобій листовий віконний 80 коп/кг, кольоровий – 50 коп/кг.
Ціна на поліетилен залежить від чистоти – близько 5 грн/кг. Пластикові ящики – 15 грн/кг.
Картон–пласт
Є сім пунктів прийому у місті на вулиці Гайова, 30; Живова, 25; Руська, 5а; 15 Квітня, 15; Коперника, 3а; Об’їзна, 17. З понеділка по суботу пункти працюють з 8:30 до 19:00, у неділю – з 8:30 до 15:00.
Папір – газети, журнали, документація тощо – 4,5 грн/кг, картон з коробок – по 5 грн/кг. Не приймають касові чеки, шпалери, папір з білбордів, решітки з яєць.
Поліетилен білий по 6 гривень/кг, кольоровий – 2 грн/кг. Він має бути чистим (без стороннього сміття).
Пункти прийому вторсировини
Два пункти вторинної сировини працюють на вулиці Лозовецькій, 34 у будні дні з 8:00 до 18:00, субота та неділя – вихідні. Ще один пункт на вулиці 15 Квітня, 3г (ринок, торгове місце №216). Працює у будні дні з 7:30 до 13:00, субота – 7:30–12:00, неділя – вихідний.
Макулатуру наразі приймають по 6,5 гривень, але зауважують, ціни постійно змінюються.
Білий поліетилен приймають по 12 грн/кг, але він має бути чистий. Кольоровий не приймають.
Пляшки приймають від 1 гривні за пивну пляшку. Пляшки від деяких фірм можуть бути трохи дорожчі. Це пляшки від місцевих пивоварень. Склобій теж приймають від гривні за кілограм – бита чи пошкоджена склотара, вікнове скло, тощо.
Прийом вторсировини
Пункт розташований на вулиці Лозовецькій, 45. Працює з 8:00 до 15:00, але зазначають, що коли буде похолодання, то працюватимуть до 14:00.
Макулатуру приймають по 4 грн/кг. Поліетилен білий коштує 7 гривень за кілограм. Кольоровий наразі не приймають – немає збуту.
Пивні пляшки «Опілля» приймають по 1 грн, інших виробників 50–70 коп. Склобій білий – 50 коп за кілограм. Також на пункті кажуть – якщо клієнт має велику кількість вторинної сировини, яку не має змогу доставити самостійно, до нього можуть приїхати. Ця послуга безкоштовна.
А ви сортуєте сміття? Чи здаєте пляшки, макулатуру, поліетилен? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.