Сьогодні, 16 жовтня: День шефа

Сьогодні, 16 жовтня: День шефа
  • Також цього дня відзначають Всесвітній день продовольства, Всесвітній день здoрoвoгo харчування та Всесвітній день хребта.
  • Святкують професійне свято анестезіологи та алергологи.

 

За даними проекту DilovaMova.com, одного разу, віддаючи данину поваги до праці свого начальника, у далекому 1958-му році, одна американська секретарка з міста Чікаго, Патриція Бейз Хароскі запропонувала заснувати нове професійне свято — День Боса (або День Шефа).

Ініціатива була почута, і в 1962-му році влада штату Іллінойс затвердила це свято на офіційному рівні.

Потім традиція була підхоплена багатьма іншими країнами і розповсюдилася по всьому світу.

Відео дня

Події:

У 2017 році астрономи офіційно оголосили про виявлення гравітаційної хвилі під назвою GW170817, пов'язаної зі злиттям двох нейтронних зірок.

1978 — Іван Павло II (Кароль Юзеф Войтила) став 264-м Папою Римським — першим неіталійцем на папському престолі з 1523 р., одним із наймолодших понтифіків в історії і першим папою слов'янського походження

Щойно обраний Папою Кароль Войтила на балконі над площею Святого Петра у Ватикані

У 1968 році між урядами СРСР і ЧССР був підписаний договір про умови тимчасового перебування радянських військ на території Чехословаччини.

У 1964 році Китай провів перше випробування ядерної зброї.

У 1963 році був вперше запущений в космос триступеневий носій ракети «Восток», за допомогою якого на орбіту виводилися багатомісні космічні кораблі «Восток».

1962 - в СРСР уперше вийшла в ефір радіостанція «Юність»

У 1946 році за вироком Нюрнберзького трибуналу в Нюрнберзькій в'язниці страчені нацистські злочинці — Ріббентроп, Кейтель, Кальтенбруннер, Розенберг, Франк, Фрік, Штрейхер, Заукель, Йодль і Зейсс-Інкварт.

У 1941 році загальна паніка і безвладдя в Москві, масова втеча радянської партноменклатури і чиновництва зі столиці на схід протягом декількох днів у зв'язку з розвалом оборони Червоної Армії, наближенням німецьких військ до Москви і «абсолютно секретним» постановою Сталіна від 15.10.1941 «Про евакуації столиці СРСР ».

1923 - заснована кінокомпанія Уолта Діснея

1918 - гетьман Павло Скоропадський затвердив ухвалений Радою міністрів Української держави закон про відновлення українського козацтва та видав відповідний універсал, повідомляє "Історична правда".
Зазначалося, що козацтво в Україні очолює ясновельможний пан гетьман. Вступ до козацьких громад був добровільним. З інших громадян України до козацтва приймалися лише особи православної віри. При гетьмані утворювалася Велика козача рада, у восьми регіонах - місцеві козачі ради. "Хай тіні великих предків наших дадуть всім нам міць і силу..." - так завершувався універсал. Невдовзі до козацтва було записано близько 150 тисяч сімей.
Цього ж дня Рада міністрів Української держави затвердила внесене міністром внутрішніх справ положення про організацію добровільних (охочекомонних) дружин і ухвалила асигнувати 5 млн. крб. авансом на їх створення

У 1853 році почалася Кримська війна (1853-1856) між Росією і коаліцією Великобританії, Франції, Туреччини, Сардинського королівства за панування над Східним Середземномор'ям.

У 1813 році почалася «Битва народів», яка тривала до 19 жовтня. У ній брали участь війська Франції, Рейнського союзу, Польщі, Австрії, Пруссії, Росії та Швеції. Вона закінчилася нищівною поразкою армії Наполеона і його першим зреченням від престолу.

Народилися:

1837 — Олександр Митрак, український письменник.

1854 — Оскар Вайлд, ірландський поет, письменник.

1854 — Карл Каутський, німецький економіст.

1886 — Давид Бен-Гуріон, прем'єр-міністр Ізраїлю.

У 1890 році Стренд Пол († 1976), американський фотограф, оператор, режисер, один із сподвижників фотографії як мистецтва.

1906 — Діно Буццаті, італійський письменник.

1907 — Петро Григоренко, український генерал-майор, правозахисник.

1927 — Гюнтер Грасс, німецький письменник, скульптор, художник, графік, лауреат Нобелівської премії з літератури 1999 року.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up