Сьогодні, 25 жовтня: Всесвітній День макаронів

Також цього дня відзначають День народження Національної спілки художників України і Міжнародний день шкільних бібліотек.
Всесвітній день макаронів, ініційований Світовим конгресом макаронних виробів в 1995р, відзначається щорічно 25 жовтня. У різних країнах проводяться акції та заходи, що мають на меті популяризацію цього продукту харчування, повідомляє "Ділова мова".
Існує понад 600 видів макаронів, відомих людству, і їх назви описують їх форму. Спагеті ( «шнури»), вермішель ( «маленькі черви»), ротіні ( «спіралі»), фузіллі ( «мотузки»), тортеллини ( «маленькі тістечка»), лінгвіні ( «маленькі язички»), кончільі ( «раковини» ), феттучині ( «маленькі стрічки»), пенне ( «пір’я») і капелліні ( «тонке волосся») - це маленькі ласощі, без яких важко уявити собі сучасну кухню.
Історія всесвітнього дня макаронів: хоча винахід макаронів приписують китайцям, не можна заперечувати, що саме італійська паста є сьогодні найпопулярнішим видом макаронних виробів. Тому не дивно, що перий в світі Світовий конгрес макаронних виробів пройшов саме в Італії. Він відбувся 25 жовтня 1995 в Римі. Експерти з усього світу зібралися, щоб обговорити всі переваги цього чудового продукту, роблячи акцент на його культурній та кулінарній значущості. Також, щоб сприяти популяризації макаронів, був заснований Всесвітній день макаронів, який ми в результаті маємо задоволення відзначати щорічно 25 жовтня.
Один з кращих способів відсвяткувати Всесвітній день макаронів - приготувати собі тарілочку улюблених спагетті і насолоджуватися їх чудовим смаком, ароматом та текстурою. Звичайно, можна розділити це задоволення з друзями, влаштувавши макаронну вечірку, обмінюватися рецептами, пробувати нові смаки, винаходити нові соуси. І не переймайтеся занадто через можливе невелике перевантаження вуглеводами. Вчені в останні роки переглянули свої попередні твердження про шкідливість макаронів і зараз називають їх не тільки поживною, але і здоровою їжею.
25 жовтня сталась низка важливих історичних подій:
1586 — Шотландська королева Марія Стюарт засуджена до смерті.
1762 — Катерина II звеліла заселити малообжиті райони Росії, у тому числі й Україну, іноземцями.
1839 — У Манчестері виданий перший у світі залізничний розклад.
1929 — Курс проданих напередодні на Нью-йоркській біржі 13 мільйонів акцій впав на 90 %, що викликало паніку у Нью-Йорку та інших містах світу. Цей день увійшов у історію як «чорна п'ятниця» і став початком економічної кризи, що охопила розвинуті західні держави.
1941 — німецько-румунські війська прорвали оборону радянських військ на Ішуньських позиціях і прорвалися в степовий Крим; радянські війська залишили з боями районні центри Слов'янськ і Харцизьк.
1943 — Радянські війська увійшли в міста Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ, районні центри Василівку та Нижні Сірогози Запорізької області.
1944 — Радянські війська зайняли порт Кіркенес (Норвегія), в Закарпатті — місто Іршава.
1948 — У Чехословаччині засновані виправно-трудові табори.
1955 — Після виведення окупаційних (радянських) військ парламент Австрії прийняв закон про її постійний нейтралітет.
1962 — Микита Хрущов в особистому посланні до Джона Кеннеді погодився вивести з Куби радянські ракети у випадку відмови США від захоплення Куби.
1978 — Американський президент Рональд Рейґан підписав законопроект про виділення коштів на виробництво нейтронної бомби.
2015 — Місцеві вибори в Україні 2015.
2020 — Місцеві вибори в Україні 2020.
25 жовтня народились:
1825 — Йоганн Штраус, австрійський композитор, король вальсу.
1838 — Жорж Бізе, французький композитор, диригент, піаніст епохи романтизму.
1881 — Пабло Пікассо, іспанський художник
1888 — Річард Берд, американський повітроплавець, який здійснив перший політ над Південним полюсом.
1911 — Михайло Янгель, розробник ракет СС.
1920 — Амет-Хан (Ахмет-Хан) Султан, радянський військовий льотчик, двічі Герой Радянського Союзу, за походженням — кримський татарин.
1931 — Анні Жирардо, французька акторка театру і кіно.
1951 — Людмила Єфименко, українська актриса, режисер.
1955 — Маттіас Ябс, гітарист-віртуоз Scorpions.
1977 — Катерина Серебрянська, українська гімнастка-художниця, абсолютна чемпіонка Олімпіади 1996 року.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.