«Дієва громада»: як вступити до громадської організації і для чого це потрібно

«Дієва громада»: як вступити до громадської організації і для чого це потрібно

В нашому місті чи державі проблем різного спрямування хоч "греблю гати". Чекати, що вирішаться самі або вирішить хтось, - непевний шлях. Вирішувати самому – важко. А ось обєднатися з однодумцями і реально вплинути на ситуацію – під силу кожному.

«Дієва громада» - просвітницький проект, покликаний показати тернополянам їхні можливості як громадян. Кожному, згідно з законом, передбачено багато інструментів отримання інформації, впливу на владу, участь у прийнятті рішень, контролю за витратою бюджетних грошей. Більшість про них не знають і продовжують вважати «ми ні на що не впливаємо».

Проект покаже ті інструменти, якими може скористатися кожен. «Доступ до інформації», «Дані державних реєстрів», «Вплив на прийняття рішень», «Доручення місцевим депутатам», «Громадські ініціативи» - про ці та інші теми ви зможете прочитати у нашому виданні. Реалізовує проект «Дієва громада», із залученням експертів по кожній з тем, громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля», благодійний фонд «MagneticOne.org» та Медіа Корпорація «RIA». Окрім публікацій, будуть і короткі відео на ютуб-каналах, круглі столи, інформаційні брошури.

Модуль №3 «Об’єднання громадян»

Легальні та формалізовані об'єднання громадян в Україні, згідно з законом, - це політичні партії та громадські організації. Для розуміння спільного та відмінного коротко опишемо, що це таке. Отож:

Відео дня

Політична партія — громадське об’єднання, яке прагне досягти мети, загальної для її членів,шляхом отримання і здійснення політичної влади. Інструментом партії є владні повноваження в органах державної влади та місцевого самоврядування. У демократичних країнах політичні партії керуються інтересами своїх виборців. В Україні не завжди.

Громадська організація — добровільні об’єднання, яке створюють громадяни для реалізації спільних інтересів будь-якого спрямування. Характеризується спільною діяльністю членів з реалізації стратегій та проектів власними силами чи через вплив на органи влади.

Зважаючи, що до участі в партії потрібно довго морально «дозрівати», їхній перелік обмежений, а репутація не завжди чиста, тож ми зупинимось на громадських організаціях. Для чого вони, як стати членом тієї чи іншої, що воно вам дасть допоможе розібратися Яна Желябіна. Зараз тернополянка очолює благодійний фонд «MagneticOne.org». До того займала посади в керівних органах декількох громадських організацій.

- Хто колись приєднався до тієї чи іншої громадської організації, напевне, завжди прагнутиме співпраці з однодумцями, - каже пані Яна. – Усе тому, що спільно люди спроможні зробити значно більше, аніж поодинці. В Тернополі є декілька сотень організацій різного спрямування, від прихильників велоінфраструктури чи захисту тварин до спілок бізнесменів чи прихильників автомобілів на іноземних номерах. Тобто є організації, які працюють в різних напрямах, і тернополяни могли б долучатися.

Хоч кількість організацій чимала, а напрями різні – членів в тих організаціях не багато. У Тернополі, за власними підрахунками аактивістів, навіть один відсоток населення не задіяний в громадських об'єднаннях громадян.

- З одного боку люди розуміють, що спільно можна досягти більшого, а з іншого в багатьох досі «їхня хата скраю» чи «чому це маю робити я», - каже Яна Желябіна. – Це треба змінювати, бо в розвиненому світі саме організації та середовища є джерелом до змін та розвитку. Вони продукують ідеї, реалізовують проекти, реально змінюють те, що болить. Власне, проект «Дієва грома», частиною якого є й ця публікація, має на меті розрухати тернополян. Навіть якщо після цього лише декілька десятків активізується це вже невеличка перемога.

Активна тернополянка радить поцікавитись кожному тим, які організації існують в місті чи країні, вникнути в принципи їх діяльнсті та приєднатися.

- Організації діють згідно зі статутом, там демократично обирають керівні органи, там в членів є права і, якщо організація жива, цінують думку кожного, - говорить пані Яна. – Зрештою, не обов'язково одразу писати нзаяву на всуп, можна придивитися, а тоді зробити вибір. Чи без проблем вийти, якщо щось не подобається. Я можу sз впевненістю сказати: громадські організації та рухи розвивають, підсилюють вашу ефективність і є інструментом до змін. У нас не все добре? Ну то долучіться до змін!

Як дізнатися про громадські організації області

На сайті головного територіального управління в Тернопільській області (http://terjust.gov.ua/perelik-go-tern-obl) розміщена інформація про пролітичні партії, громадські органгізації, творчі спілки і т.п. Виберіть рубрику «громадські організації» та завантажте файл з переліком більш ніж 500 організації області, з адресами, контактами та керівниками. В більшості організацій назва говорить за спрямування, а детальніше дізнатися про громадські організації й те, чи вона «паперова» чи дійсно активна. А далі все просто: контактуйте, питайте, приєднуйтесь та поєднуйте свою активіність та зусилля з однодумцями.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:03 У Чортківській лікарні відкрили оновлене педіатричне відділення photo_camera 16:00 «На одну сироту у світі менше»: Олексій Філюк взяв опіку над 14-річним хлопцем 15:39 Редакція «20 хвилин» долучилася до мережі «Вікно Відновлення». Відбудовуємо країну разом! photo_camera 15:20 Усе для ванної кімнати: огляд магазинів сантехніки Тернополя (партнерський проєкт) Від читача 14:06 Ціни на аналізи в лабораторіях Тернополя. Огляд ринку 15:00 Військовослужбовцю Тернопільського військкомату, якого затримали на корупції, обрали запобіжний захід 14:05 Жителя Чортківщини підозрюють в організації схеми переправлення чоловіків через кордон 13:15 Знімають асфальт та кладуть нову бруківку: на вулиці Торговиці знижують висоту бордюрів play_circle_filled photo_camera 12:46 На «Алясці» чоловік пошкодив чотири автомобілі, припарковані у дворах — поліція play_circle_filled 11:25 Масована атака росії: удару зазнали об'єкти критичної інфраструктури України 11:01 На Тернопільщині через негоду перебої з електропостачанням є у 39 населених пунктах 10:25 У Мінекономіки назвали причини переходу на літній час 09:35 Помер військовослужбовець із Кременецької громади 09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up