Те, чим грались ще років десять тому, зараз уже незрозумілі речі для сучасних дітей. Вони не розуміють, як можна було користуватись чорно-білими кнопковими мобільниками чи, що робити з дискетою.
Як реагуватимуть діти на стару техніку журналіст RIA плюс вирішила перевірити на тернопільських школярах віком від 6 до 13 років. Експеримент провели у музеї інформаційних технологій, що в "Центрі науки", який працює на Площі Героїв Євромайдану.
Перша реакція дітей, без перебільшення, була "вау". Зайшовши у приміщення зі старою технікою, вони хотіли до всього торкнутись, все роздивитись. "Що це таке? А це що? А цим що робили?" – питання лунали від кожної дитини. А подивитись там і справді є на що: касетні програвачі, дискети, перші ноутбуки, чорно-білі телефони, друкарські машинки, обчислювальну техніку, плівкові фотоапарати.
До речі, якщо у вас є стара техніка чи можливість допомогти облаштувати музей інформаційних технологій в "Центрі науки" звертайтесь за телефоном 097-007-17-50 або пишіть на пошту [email protected].
9-річна Ксеня Задоржна мікрофоном від старого диктофону використала по-особливому. Дівчинка вирішила, що це заколка для волосся. І відразу приміряла на себе таку прикрасу.
Дев'ятирічна Христина Шевченко каже, що на її думку, старий електронний записник – це іграшка. Такою колись гралась її бабуся. Щось типу тетрісу.
Розібратись у вінтажному діапроекторі "Етюд" (проекційному апараті для демонстрації діафільмів – прим. ред) намагався 12-річний Богдан Кіндій. Хлопчик вирішив, що це ретро-фотоапарат.
8-річний Олесь Задоржний разом зі своєю сестричкою 10-річною Ксенею подивившись на стіл заповнений платами від різної техніки, вирішили, що це Тернопіль. Чимось ці всі мікросхеми, блоки та інші деталі плат нагадали дітям місто. Брат з сестричкою навіть знайшли свої будинки серед цих всіх деталей.
Як реагували інші учасники на різну стару техніку дивіться на відео.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Тарас
David Starr