Дітей з Копичинців, які отруїлися грибами, вилучають з родини
Двоє дітей з Копичинців одужали після отруєння дикорослими грибами. Їх мають виписати з лікарні. Натомість виконком міської ради прийняв рішення про тимчасове вилучення всіх неповнолітніх дітей з родини М.
Дикорослими грибами отруїлася родина М. Як розповіли у Копичинецькій міськраді, пані Н. має вісьмох дітей, віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із багатодітної родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня, повідомили правоохоронці. Вже увечері того дня їх самопочуття погіршилося. Однак до медиків вони звернулися лише 30 жовтня.
Як наслідок – першого листопада помер співмешканець багатодітної матері, а після нього ще три дівчинки: дворічна А., 13-річні В. та М.
Ще троє на лікуванні
Про одужання двох дітей з багатодітної родини М. повідомили колеги з видання «Тернопільська липа». Інформацію журналістам підтвердив і заступник Копичинецького міського голови Віталій Барабаш.
– Так, двоє дітей, які лікувалися після отруєння дикорослими грибами, у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» вже одужали. Вони успішно пройшли курс лікування і можуть повертатися додому, – каже пан Віталій.
Враховуючи смерті через отруєння, у родині М. залишилося шестеро дітей, троє з яких ще проходять лікування у медзакладах. Однорічна дитина грибів не вживала.
Дітей забирають від матері
Нагадаємо, родина М. (повне прізвище нам відомо) перебуває на обліку соцслужби. За документами пані Н. – мати-одиначка. Інформація щодо домашнього насильства чи неналежного догляду за дітьми до Копичинецької міської ради не надходила. Не було скарг зі школи, садочку.
Проте, масове отруєння дикорослими грибами стало підставою для вилучення врятованих дітей з родини М. Про це редакції «20 хвилин» повідомив заступник міського голови Віталій Барабаш.
– Виконавчий комітет Копичинецької міської ради прийняв відповідне рішення. Дітей мають вилучити негайно, але на який саме період часу – не можу сказати. Пані Н. поки ніхто не позбавляє батьківських прав, адже це може вирішити лише суд. Також суд вирішуватиме подальшу долю неповнолітніх дітей. Де саме вони проживатимуть після вилучення з родини – конфіденційна інформація, – каже пан Віталій.
Нагадаємо, слідство по цій справі триває. За даним фактом відкрито провадження відповідно до статті 166 Кримінального кодексу України. Перекваліфіковувати кримінальну справу не будуть, оскільки вона відповідає тій події, яка сталась – це злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною. Але основний підозрюваний – співмешканець матері, – помер.
Притягнути до відповідальності можуть лише мати дітей. Відповідно до цієї статті, матері дітей загрожує покарання від двох до п’яти років позбавлення волі. Про це «20 хвилин» дізналися від Нацполіції Тернопільської області.
Читайте також:
Померла друга дівчинка з Копичинців, яка отруїлася грибами
«Діти потребували уваги та турботи»: що відомо про родину з Копичинців, яка отруїлася грибами
Від отруєння грибами померла 13-річна дівчинка з Копичинців. Це вже четверта смерть в родині
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Галина Лапшій
Винуватих багато!!!
А мама--найперша!!!
Lena Incognito reply Галина Лапшій
UWU
І знову ТЦК влаштовують свавілля...
https://t.me/povernitcholovika/162
Lena Incognito
Алиса