Відеоролики місць, які мають право називатись родзинками Тернопільщини, створюють активісти проєкту Stezha спільно з командою Центр розвитку ініціатив "ІнСорс". Назвали ініціативу #МандруйУкраїною. Але найцікавіше - що мандрувати пропонують з висоти пташиного польоту. Адже практично усі матеріали знімають з допомогою квадрокоптерів та іншої професійної техніки.
- Спочатку у нас виникла ідея створення якісних інформаційних відеоматеріалів про села Шумської ОТГ під назвою "Відеожурнал "Непротоптаними стежами Шумської громади", - розповідає активістка Іванна Мрига. - Ми їздили селами Шумщини і побачили, що таким населеним пунктам, у яких велика та цінна історія, насправді приділяють дуже мало уваги. Потім цей проєкт припинив існування. Але ми вирішили продовжити роботу в цьому напрямку. Так з'явилась "Стежа" - це скорочений варіант попередньої назви.
Також активісти планують відкривати цікаві місця Рівненщини, що межує з Тернопіллям.
У команді зараз четверо людей: журналісти, відеооператор, диктор. Живуть вони хто на Кременеччині, хто на Шумщині. Активісти кажуть, що розпочинали проєкт із грандового фінансування. Згодом воно припинилось. Тож зараз кошти виділяє або громадська організація Центру розвитку, або ж самі ініціатори з власних кишень. Мовляв, відкривати нові місця і самим цікаво.
Один з найновіших проєктів знімали в селі Сороцьке на Теребовлянщині.
Перед тим побували у селі Ілавче.
- За 13 км від Теребовлі на території Іванівської ОТГ є село Ілавче. Воно має багату історію, тут милують око краєвиди та надихають привітністю місцеві жителі, - розповідають автори відеороликів. - А ще в селі, в його центральній частині, височить костел, що одразу привертає увагу приїжджих, спонукаючи затамувати погляд та зупинитися.
Ще до карантину активісти встигли побувати на Гусятнщині.
- Ми знімали відеоматеріал про синагогу, - розповідає Іванна Мрига. - це дивовижне місце, але насправді є дуже мало відомостей про такі місця. А якщо вони є - то непрофесійні. Думаю, все через те, що до них важко доїхати. Мені зараз здається, що такі місця є чи не в кожному селі. Ми плануємо розвиватись, але знову ж таки все впирається у фінанси. Проте тут є свої плюси. Ми можемо показувати все таким, як є. Незаангажованим.
Активісти кажуть, що їм приносить задоволення і процес, і відчуття того, що з допомогою відео та фото про такі місця дізнається весь світ.
Розпочинали проєкт із Шумщини. Тут активісти зняли навіть цілий цикл передач про громаду.
Одну із них про містичну Шумщину публікуємо нижче.
Більше відео можна знайти за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCAjEyFIaGkao4-f3ImWghTQ
А ви б хотіли такий ролик про своє село чи місто? Відповідь пишіть у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер