860 грн на місяць: чи реально вижити на таку смішну "дитячу допомогу". Ми порахували, на що вистачить

860 грн на місяць: чи реально вижити на таку смішну "дитячу допомогу". Ми порахували, на що вистачить

Державна допомога при народженні дитини у 2021 році складає 41 280 гривень. Однак цю суму виплачують батькам не одразу. Четверту частину дають, а решту – протягом трьох років. Кожного місяця – 860 гривень. Ми порахували, що можна купити аж на таку суму.

Для того, щоб отримати кошти – варто заповнити електронну форму заяви про призначення допомоги при народженні дитини через веб-сайт Міністерства соціальної політики України. Це треба зробити протягом 12 місяців з дня народження малечі. У разі пропуску зазначеного періоду, право на отримання допомоги втрачається.

Коштів не вистачить навіть на підгузки

Хоча на перший погляд може здатися, що 10 тис. – не така вже й маленька сума, однак батьки знають, що цього не вистачить, щоб купити все необхідне.

– На 10 тис. гривень, які виділяє держава, насправді можна купити деякі речі, які потрібні одразу після народження дитини, – каже тернополянка Мар’яна. – Це не так багато, як здається на перший погляд. Бо коли починаєш купувати все необхідне, то розумієш, що це дуже мала сума. Або, як роблять багато батьків, на ці гроші можна накупити підгузків та суміші для годування, якщо дитина на суміші.

Купити візок за ці гроші можна, але якщо обирати кращий та зручніший – цих грошей не вистачить і доведеться докладати.

Відео дня

А от на щомісячні 860 гривень фактично нічого купити не вдасться. Цієї суми вистачить на кілька днів дитячої суміші або на упаковку-дві підгузків на кілька днів.

– Дитині вже рік, ми купуємо підгузки, – каже Мар’яна. – У пачці 50 штук, і коштує вона до 400 гривень. І її навіть на тиждень не вистачить. А ще потрібні вологі серветки, засоби гігієни, креми. Це вже не говоримо про харчування. Упаковка каші кращої якості коштує 80-100 гривень. Її вистачає на кілька разів. Ще якісь фруктові пюре. До прикладу, я ці гроші стараюсь накопичувати і потім купую дитині чи новий одяг, чи розвиваючі іграшки, бо вони дуже дорогі. Або допомога лишається на всякий випадок.

Скільки коштує «стартовий пакет»

Народження дитини – це завжди дорого. Потрібно придбати чимало речей. Від підгузків та сумішей для годування до дитячого ліжечка та візочка. Треба закупити пелюшки, пляшечки для годування, засоби гігієни, тощо. Навіть, здавалося б, різні дрібнички коштують не мало.

Спробуємо порахувати вартість основних необхідних речей та вкластись в бюджет першої разової виплати в 10 320 гривень. У першу чергу, враховуємо найнеобхідніше та не найдорожче.

Спершу варто придбати дитяче ліжечко. Ціни на бюджетні ліжечка в середньому 2000 гривень. Ще додаємо вартість матрацу – 600 гривень. Деякі ліжечка вже мають у комплекті матрац, однак різниці в ціні майже немає, що купувати ліжечко з матрацом в комплекті, що купувати його окремо.  

Комплект постільної білизни коштує від 700 гривень, але є і значно дорожчі – по 1,5 тис. гривень і більше.  Ковдра – ще 800 гривень.

Також додамо вартість спеціальної москітної сітки на ліжечко. Вона коштує 150 гривень.

Лише на ліжечко і все для нього ми витратили майже половину першої виплати – 4250 гривень.

Дитячий візочок може коштувати понад 10 тис гривень. Найдешевші візки для прогулянок коштують від 3 тис. гривень. Візки-транфсормери, які можна розкладати, щоб дитина там могла спати, коштують від 4000 тис. гривень. Є візочки зі спеціальною переносною люлькою для немовля, є зі спеціальним утеплювачем, для зимових прогулянок. Коштують від 5000 гривень. Такий візочок і оберемо.

Автокрісло, якщо ви маєте автівку, теж потрібно. Для різного віку потрібні різні. Коштують такі від 2 тис. гривень

Треба купити і ванночку для купання дитини, найпростіша пластикова –  від 230 гривень, але є і дорогі анатомічні ванночки за 2 тис. гривень.

Термометр для води – також обов’язкова річ. Це ще 80 гривень.

Предмети для годування та гігієни

Треба купити і чимало чого іншого. Для годування потрібна хоча б одна пляшечка. Вони є пластикові та скляні. Скляні легше стерилізувати. Коштує пляшечка від 100 гривень. Потрібен і комплект силіконових сосок для пляшечки – 60 грн (2 шт. у комплекті).

Пустушка вартує від 40 гривень, але є і дорожчі.

«Невиливайка» для води –  ще 60 гривень. Спеціальний посуд та прибори для годування, коли дитина стає старшою – ще 300 гривень.

Коли малечі стає дорослішою і вже може сидіти – потрібне спеціальне сидіння зі столиком для годування. Котують такі від 500 гривень.

Найбільше «потягнуть» підгузки, особливо в перші місяці. Щодня доведеться використовувати орієнтовно 10-15 підгузків. Є багато різних виробників з різними цінами. Купувати великі упаковки вигідніше. Щоб заощадити більше – можна замовляти їх в інтернет-магазинах, де ціни нижчі, або шукати по акції в супермаркетах. У середньому, велика упаковка (150 шт.) коштує 900 гривень. Ціни також залежать від їх розміру.

Дитячі суміші також дорогі – від 100 до 400 гривень, у залежності від виробника, а вистачає їх на калька днів.

Також для дитини потрібен гребінець для розчісування – від 30 гривень, ножиці для нігтів – 200 гривень. Також знадобляться «гризуни», коли в дитини прорізатимуться зуби – від 140 гривень.

Обов’язково має бути термометр. Найбільш зручний – безконтактний. На нього ціни високі, особливо після початку пандемії коронавірусу. Ціни на такі значно виросли. В аптеках вони коштують від 800 гривень.  Є і дешеві, китайські, однак чи варто їм довіряти?

Також потрібні і спеціальні шампуні, гелі для купання, креми, присипки тощо.

Скільки коштує одяг?

З одягом все також не просто. Ціни дуже відрізняються. Звичайні повзунки можуть коштувати і 85, і 500 гривень. Знадобиться кілька повзунків, чоловічки, боді, шракпетки, шапочка котонова для новонародженого, панами на літо. Ціни на них від 50 до 200 гривень.

Якщо дитина народилась взимку – треба комбінезон. Він коштує від 700 гривень. Ще знадобиться спеціальний конверт – теж в районі 700 гривень.

Для прання дитячих речей звичайний порошок не підійде. Треба обирати без запаху та гіпоалергенний. Коштують такі приблизно 80 грн за кілограм.  

Це далеко не повний список всього, що може знадобитись для дитини. Адже дехто купує додаткові пристосування, такі як стерилізатор, молоковідсмоктувач, дитячі ходунки чи манеж, пеленальні столики тощо.

А дитячі іграшки – взагалі «окрема пісня». Вони дорогі. Є брязкальця, м’які іграшки, розвиваючі килимки. Це все також потрібно буде купити.

До прикладу, розвиваючий килимок вартує 950-2000 гривень.

Як заощадити?

Не кожному по кишені придбати новий візочок чи ліжечко. Однак в інтернеті можна знайти багато оголошень від батьків, які продають речі, що були у користуванні. Коштують такі  значно дешевше. Можна легко знайти візки-трансформери з усім необхідним (лоток для немовля, утеплювач, сумка, москітна сітка, дощовик, тощо) навіть з 1500 гривень, коли такі ж нові коштують 9000.

Багато батьків продають дитячі речі, візочки, ліжечка, які їм вже не потрібні, за символічні суми. Тому якщо нові речі не по кишені, можна знайти щось хороше та якісне, щоправда вже Б/К.  

Продають і дитячі речі, одяг комбінезони, взуття тощо. Таких оголошень у Тернополі чимало. Дехто їх віддає безкоштовно.

Тож як ми переконалися – допомога від держави на дитину – це звісно допомога, однак купити все необхідне на ці гроші, навіть якщо обирати все найдешевше, просто нереально.

Як вважаєте скільки  грошей потрібно, щоб купити все необхідне для новонародженого? Пишіть у коментарях та діліться своїм досвідом!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (387)
  • Марія Ласійчук
    ПОЗОРИЩЕ!!!
  • Леся Чернявська
    Можливо хтось не знає, але жінка якщо працює, то отримує зарплату. А якщо жінка в декреті, то отримує, навіть не пів зарплати. І от на початку сімейного життя 2 зарплати ділилося на 2 людей, а при народженні   зарплата + декретні  діляться на 3 -5 людей.
  • Оксана Головань
    Хотела бы я посмотреть на автокресло за 2к!)))
    Мы за хорошее кресло 0+ отдали 17000 грн!
    Jana Chemerynska reply Оксана Головань
    Оксана Головань з дуба рухнули зовсім, не мали, на що потратити певно)))))) за тисячу гривень купили прекрасне якісне крісло і маємо чистий спокій
  • Таня Бартосевич
    Тисяч 33 по мінімуму плюс в місяць по 3 тис на дитину
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту? 19:07 Тернопільщина вже має нового прокурора. Що про нього відомо? Від читача 23:01 Концерт Abraham Kenny (Австралія) 19:02 Запевняв, що це дочка, але навіть не знав її віку. Для кого збирає гроші чоловік у центрі Тернополя? 18:00 До мільйона від держави постраждалим від війни: хто може отримати і як подати заяву 17:20 Планували втечу через гори: жителів Тернопільщини спіймали на кордоні з Румунією 16:50 У рідному селі на Чортківщині зустріли воїна Миколу Лейбюка, який повернувся з полону 16:10 Коли у Сопільче встановлять оновлений водяний млин та скільки це коштуватиме: «20 хвилин»дізналися photo_camera 15:45 У «Дії» з’явиться функція скарг на держслужбовців 15:10 Маскували під далекобійників: тернополянин переправляв військовозобов’язаних за кордон 14:30 ​​​​У суді допитали ветерана, якого обвинувачують у побитті муніципального інспектора 13:56 Петриківському кільці Subaru врізався у відбійник: драгер показав 2,66 проміле 13:27 Зеленський підписав закон щодо відпусток військових 12:50 З прапорами, хлібом та сіллю у Чорткові зустріли Героя, який повернувся після двох років в полону photo_camera 12:15 На Дніпропетровщині раптово зупинилося серце рятувальника з Тернополя Богдана Черняка 11:50 Збитків на 2 мільйони: Головного інженера з Кременця підозрюють у забрудненні річки Іква 11:22 У школах та садках Тернополя встановлюють обладнання яке вимірюватиме температуру, CO₂ і вологу 10:35 У лісі на Тернопільщині знайшли мертвим чоловіка , якого розшукували понад місяць
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up