Двох платіжок за газ, ймовірно, не буде, але за транспортування платити доведеться

Двох платіжок за газ, ймовірно, не буде, але за транспортування платити доведеться

Обурення громадян, різкі заяви політичних сил, занепокоєння громадських організацій змусили уряд повернутися до питання двох платіжок за газ, які вже отримали громадяни. В одній платіжці, нагадаємо, вказана сума за спожитий газ, в іншій - за його транспортування. 

Практика двох окремих платежів, як наголошували і в уряді, і в національній комісії, котра регулює тарифи, присутня в європейських країнах і дозволяє при потребі швидко змінювати постачальник блакитного палива. 
 - У січні українці отримали не одну, а дві платіжки – окремо за газ і окремо за його транспортування. Розділення платіжок на дві частини не вплине на сукупну вартість платежу. Плата за транспортування завжди існувала – раніше вона входила до загального тарифу. Наразі сплату за транспортування відокремили, щоби в разі потреби була можливість вільно змінювати постачальника. А це — європейські правила ринку та боротьба з монополіями, - повідомив у своєму Telegram-каналі Прем’єр-міністр Олексій Гончарук на початку лютого.
Та, зважаючи на резонанс, нерозуміння та невдоволення громадян, урядовці виріши коригувати зміни. 
 - Дві платіжки – це правильний крок, але дійсно, правильніше було б, щоб людина отримувала одночасно їх одним документом, - зазначив під час виступу в Верховній раді голова уряду. -  Тобто правильно розділити ці послуги, але одночасно організувати платіжки за них в один документ. Ми зараз над цим працюємо.
Остаточне рішення щодо одного платіжного документу з двома різними платежами, наголосив прем'єр, повинна погодити Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
Тернопільська влада також відреагувала на ситуацію з двома платіжками. Реакція прогнозована, адже тернополяни з питаннями щодо змін та обуреннями в останні тижні масово звертались на гарячу лінію міської ради та до місцевих депутатів під час прийомів громадян. На крайній сесії Тернопільської міської ради представники громади затвердили звернення тернополян до Уряду України з вимогою ліквідувати додаткову платіжку за доставку газу. 
Варто відмітити, що значна частина споживачів газу не вникали в саму суть питання і розподілення платіжок, зважаючи , що ініціативи влади часто сумнівні, сприймають цей крок, як погіршення. Аргументи про те,що сумарна сума рівна (або й нижча від попередніх періодів - авт.) – відкидають, вбачаючи загрози на майбутнє. Тернополяни, які взялись проаналізувати ситуацію, ініціативу оцінюють більш об'єктивно. Ми звернулись до економічного експерта Ігоря Качмарського.
 
Коментар
 
Ігор КАЧМАРСЬКИЙ, експерт з економічних питань:
 - Схема з двома платіжками є типовою для більшість Європейських країн. У європейців наступна логіка: продавець і постачальник послуги (води, газу, електрики) мають бути різними, щоб уникнути монополії і завищення цін. Рівень цін жорстко контролюється державою, але нікого не змушують продавати газ чи тепло в збиток.
У звичайного європейця нема питань до платіжок, він вірить що ціна є справедливою і ринковою, і не сперечається з цифрами, які йому треба сплачувати. У нас довіра до держави – на дуже низькому рівні. Мине багато років, перш ніж ми позбудемося підозр у шахрайстві і махінаціях на кожне рішення уряду, і це при умові, що уряд буде всі ці роки чесним. Щодо розділення послуг на транспортування газу, то це було вимогою ЄС до України, щоби нас підтримали у переговорах з Росією про збереження транзиту газу.
Без такої підтримки ми б втратили транзит з 1 січня взагалі. Ціни на газ при цьому зросли би на 50-80%, а в перспективі й більше. Ще один аспект - об'єм транзиту російського газу значно менший, ніж раніше, а витрати на утримання "сакральної" української труби зросли. Уряд вирішив покрити ці витрати за рахунок споживачів. Неприємно, але чесно. Міг це зробити хитріше, через економію коштів на ремонті доріг, пенсії чи освіту. Так, як робилося раніше.
 
А ви отримували дві платіжки? Що про це думаєте? 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Анонім

  Нехай так званий уряд розпише ,що входить у тариф за 1 куб газу . В тій ціні ,що ми зараз сплочуємо вже все заложено і транспортування і рентабельність ну прям все і ще все помножено на 2 .Європа і то сплочує в рази меньше ніж ми .А так званий некомпетентний уряд подумав ,що він мудріший за всіх і давай ми будемо злупляти ще гроші з людей що залатати діри в бюджеті . Нехай не розказують х...... за купу років ніхто не міняв постачальника як люди платили в Тернопільгаз та і платять і труби ніхто переварювати не буде це все ,що ці дов.... заявляють і європою прикриваються це все відмазки щоб приховати свою некомпетентність . Ви ,що думаєте якщо б люди не обурилися ,то і на решту ком . послуг таку херню б зробили . У мене питання а де ж наш газ , що олігархам качають безоплатно ,а  прості люди за нього сплочують .Я взагалі так дивлюсь ,що газ це така тема де правда схована під грифом СЕКРЕТНО.
 • Ростислав Гарасимчук

 • Олег Игоревич Солтыс

  Ну розділили, які проблеми? Заплатив 60 грн. наперед на пів року, щоб комісії в Банку  було менше. І вже забув про це. Які проблеми, люди.

  Анонім reply Олег Игоревич Солтыс

  А ви впевнені ,що плотите за транспортування , якщо в ціні за куб вже заложено транспортування . Це ви не за транспортування плотите це ви олігархам плотите та ще і наперед .
 • Nadiya Cherewnuk Skladaniyk

  Так отримала 2 платіжки, 1 за газ, інша за транспортування за січень і лютий
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up