Екоінспекція покличе до суду тепломережі і їх очільника через торф’яні котельні

Екоінспекція  покличе до суду тепломережі і їх очільника через торф’яні котельні
Очільник тепломереж Андрій Чумак під час візиту тернополян - противників торф'яних котелень до нього, повідомив, що не погоджується з приписом та збирається скасувати його у суді

Стосовно директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрія Чумака в Держекоінспекції розпочали адміністративне провадження. Також екоінспекція готує позовну заяву задля заборони експлуатації  торф’яних котелень та реалізації проектів до отримання позитивних висновків державної екологічної експертизи. 


Заяви ж очільника міськтепломереж, що приписи екоінспекції – їм не указ, і що ця інспекція перевищила свої повноваження, видавши припис про  заборону експлуатації котелень на торфі та реалізацію проектів до отримання позитивних висновків державної екологічної експертизи, тут називають нісенітницями. 


Нагадаємо, згадуваний припис дали 12 травня. 21 червня інспектори відвідали котельню на Київській,3а,3с, переконались, що попри заборону там проводять будівельно-монтажні роботи по встановленню технологічного обладнання для виробництва теплової енергії на альтернативних видах палива.  Як пояснював очільник екоінспекції Едуард Ференц, пану Чумаку повідомили про порушення законодавства і проте, що пишуть акт перевірки і підтверджують невиконання  ним припису.


- Адміністративне провадження  розпочато стосовно директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрія Чумака, який відмовився підписувати протокол, - каже заступник начальника Держекоінспекції  Юрій Рослий. - Але є процедура  за  невиконання припису відповідно до ст. 188.5 КУпАП  і ми будемо притягувати  до адмінвідповідальності за невиконання припису. І друге –  наш юрист готує у Адміністративний суд щодо вжиття дисциплінарних заходів – рішення суду  повинно бути, щоби зобов’язати їх виконувати наш припис.


У Держекоінспекції переконані, за словами пана Рослого, що торф’яні котельні належать до об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. А відтак, проект таких котелень повинен проходити екологічну експертизу. 


- Перелік видів діяльності  та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку затверджений постановою Кабміну №808, - каже він. – Пункт перший: у сфері теплової енергетики -  теплові електростанції, установки для виробництва  електроенергії, пари і гарячої води,  тепловою потужністю 200 кВт і більше з використанням органічного палива. Що тут ще можна доводити?  39 стаття Закону «Про екологічну експертизу» та Закон «Про охорону навколишнього середовища» забороняє реалізацію проектів та здійснення будь-якої діяльності без експертизи, це наша позиція і ми її відстоюємо.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Відійшла у вічність дружина священника з Тернопільщини Вікторія Левицька 21:00 Новини Тернополя з 13 до 19 квітня: дивіться відео! play_circle_filled 20:00 «Якщо нема волонтерки — скинулись і купили» 19:00 Краса крізь століття: 7 храмів Тернопільщини, що зачаровують історією та архітектурою Від читача 10:08 ПрАТ "Тернопільський кар'єр" шукає працівників 18:00 Відключення газу у Теребовлянській і Микулинецькій громадах: коли і де не буде газопостачання 17:17 Стрілянина на вулиці у Чернігові: що відомо play_circle_filled 17:05 Очільник патрульної поліції Євген Жуков подав у відставку після стрілянини в Києві 16:00 Нові символічні дати в Україні: У Верховній Раді планують змінити календар свят 15:00 17 нападів на працівників ТЦК зафіксували на Тернопільщині з 24 лютого 2022 року 14:00 У Бережанах зібралися пластуни з усієї області, щоб відзначити день першої присяги photo_camera 13:00 Після весілля — у тернопільську книгарню. Військовий-поет Павло Вишебаба поділився фото з нареченю photo_camera 12:00 Волонтери у Тернополі збирають речі для поранених військових: що потрібно і куди приносити 11:00 Кабмін вніс зміни до правил мобілізації: що змінилось для тих, хто має відстрочку 10:00 Теракт у Києві: поліцейських звинувачують у залишенні людей без допомоги. Розпочнуть розслідування 09:00 Війна забрала життя Героїв Василя Солоненка та Михайла Грабовського
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up