Партнер рубрики Події

Як на Малашівському полігоні зі сміття роблять електроенергію. Репортаж «20 хвилин» (ФОТО)

Як на Малашівському полігоні зі сміття роблять електроенергію. Репортаж «20 хвилин» (ФОТО)
  • Щодня на Малашівський полігон звозять тонни сміття з усієї Тернопільської громади, а разом з тим зростає саме сміттєзвалище і накопичуються небезпечні гази, що можуть призвести до масштабних пожеж.
  • Щоб цього уникнути, у квітні 2021 року на полігоні запустили станцію дегазації. Стороннім сюди – зась, адже об’єкт знаходиться під цілодобовою охороною.
  • Журналістам «20 хвилин» побувати всередині та дізнатися більше про те, наскільки вона є корисною для громади і скільки здатна виробити енергії.

У 2019 році Тернопільська міська рада надала територію Малашівського полігону в оренду на 49 років компанії «ЕКО-ЛІДЕР Т», яка входить до групи компаній «Кліар Енерджі Групп».

Відео  Остап ГРИЦИЩИН

Відео дня

У квітні 2021 року компанія-підрядник «Біогаз-Енерджі Тернопіль, що також входить до даної групи, запустила станцію дегазації.

Як працює станція

Більше про саму станцію та принцип її роботи журналістам «20 хвилин» розповів головний інженер західного регіону компанії «Кліар Енерджі Групп» Євген Окулик.

Так, вартість самої станції становить орієнтовно один мільйон Євро. Вона здатна виробляти до 659 кВт⋅год електроенергії. Хоча в середньому, як каже інженер, виходить 500 кВт⋅год електроенергії.

– Для розуміння, можу сказати, що одна така станція здатна забезпечити електроенергією два таких села як Малашівці, – каже інженер. – Вся електроенергія від станції дегазації потрапляє до трансформаторної підстанції, а звідти – до споживачів, тобто нас з вами.

Як пояснив Євген Окулик, електроенергію продають всім споживачам, тобто підприємствам чи фізичним особам. Дану електроенергію продають за "зеленим тарифом" - це тариф, що встановлюють на альтернативні види видобутку електроенергії. Станом на 11 червня він становив 63 копійки за кВт-год. 

– В процесі доставки до споживача електроенергія змішується в потоці з тою, яку доставляють з інших станцій, – каже він. – Кінцева ж ціна на електроенергію для споживачів формується за спеціальною формулою, яка є досить складною для людей, котрі не пов'язані з зеленою енергетикою. 

Принцип роботи станції простий. На всьому Малашівському полігоні облаштували комплекс свердловин, через які провели труби. Спеціальним насосом разом з повітрям до газогенератора всмоктують метан та інші небезпечні гази, які спалюють і перетворюють виділене тепло в електроенергію за допомогою валового генератора.

Станція працює цілодобово та безперебійно. Її обслуговують шість працівників, які постійно стежать за роботою.

Забирає неприємний запах

Євген Окулик пояснив, що метан та інші гази, які виробляє сміття в процесі гниття, з часом накопичуються, а якщо їх обсяг не зменшувати, може відбутися самозаймання, навіть від високих температур влітку.

Окрім вироблення електроенергії, робота станції сприяє осіданню сміття на полігоні щорічно на один метр.

– Тобто в майбутньому не потрібно буде збільшувати площу сміттєзвалища і нарощувати його в висоту, – додав пан Окулик. – Ще однією перевагою встановлення такої станції є усунення неприємного запаху сірки, яка виділяється в процесі гниття. Газогенераторний комплекс усуває ці запахи вже за рік роботи.

Виділення газу відбувається шляхом розкладання біомаси. Її відсортовує сміттєсортувальна лінія, яка функціонує на Малашівському полігоні. Але допомогти довкіллю можуть всі, просто відсортувавши сміття в себе вдома, перед тим як його викинути, додав інженер.

 

Читайте також:

Мертві лелеки та страшенний сморід. Що ще ми побачили біля Малашівського сміттєзвалища? (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Володимир Лесів

    Фізика. Потужність вимірюється в Ватах а не ватах за годину.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Катедрі організовують благодійний збір на автомобіль швидкої допомоги для ЗСУ 21:00 На дорогах державного значення Тернопільщини встановлять камери з штучним інтелектом 20:00 Майстриня з Чорткова плете шедеври з лози для всього світу 19:02 12-річна кременчанка потребує дороговартісної операції хребта: рідні благають про допомогу Від читача 16:47 Молодь Тернопільщини ярмаркувала у Чернівцях 18:00 На Тернопільщині створять новий індустріальний парк 17:20 Трьох тернопільських спортсменів нагородили за видатні досягнення на міжнародній арені 16:40 24 квітня в Україні будуть обмеження споживання електрики для бізнесу та промислових підприємств 16:05 Помер знаний священник-сумівець Роман Мірчук 15:15 Конфлікт в бібліотеці: колектив книгозбірні звернувся із заявою до омбудсмена 14:40 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 24 квітня 14:05 У незаконному переправленні військовозобов'язаного через кордон обвинувачують жителів Тернополя та Львівщини 13:12 У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків 12:40 У Бережанах зіштовхнулися автобус та легковий автомобіль 11:43 Прорвала каналізація, рідина жовтого кольору тече до Ставу 11:30 Вбивство на Кременеччині: 36-річному чоловіку загрожує 15 років тюрми 10:50 Померла почесна громадянка Бережан Ярослава Мазурак 10:10 25 квітня на двох вулицях у Тернополі не буде води 09:30 Воював з окупантом майже два роки: Збаразька громада втратила захисника Ігоря Войціховського 09:02 У Тернополі «вар'яти» презентують нову гумористичну програму
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up