Євген Удін 60 років малює Тернопіль

Євген Удін 60 років малює Тернопіль

Авторський творчий вечір тернопільського художника Євгена Удіна відбувся в Тернопільській філармонії 11 квітня. Саме цього дня пан Удін відзначив ювілей – 80 років.

 

Євгена Удіна вважають художником-літописцем Тернополя. У 1961 році він переїхав із Чернівців за покликом серця – тут знайшов свою любов. Одночасно навчався у Львівському поліграфічному інституті. На його численних акварелях зображено історію міста за 60 років. Поставивши роботи у хронологічній послідовності, можна побачити як змінювався Тернопільський став, історичний центр, як пусті окраїни поступово перетворювалися в сучасний район «Дружба». 

 

- Його роботи оригінальні, відзначені печаттю справжнього таланту, – каже  мистецтвознавець Олексій Варган. - Урбаністичні роботи тонко підкреслюють затишок міст, їх тонку взаємодію із людською душею. Технічні деталі в Удіна спрямовані на створення композицій, де природа і рукотворні пейзажі гармонійно поєднуються у світ мрійливої, трішки елегійної краси. 

За  60 років художньої кар’єри, Удін утвердився як майстер книжкової, плакатної та прикладної графіки і екслібрисів. Він автор понад 120 ілюстрованих циклів до книг вітчизняної та зарубіжної класики. Серед яких книги Володимира Івасюка, збірки казок, літературна класика. Роботи художника зберігаються у музеях України, Росії, Канади, США та ближнього зарубіжжя. Цікаво, що серія автолітографій „Автографи космонавтів” є у музеї НАСА – американського аерокосмічного агенства. 

Декілька років художник ділиться своїм досвідом із молоддю у рамках творчого обєднання "Удін і Ко". На пленері він вчить нове покоління бачити красу природи, виробляти власний стиль і не боятися сміливих експериментів у створенні пейзажів. Можливо, саме спілкування із юними художниками дає наснагу Євгену Удіну не зупинятися на досягнутому і далі творити прекрасне мистецтво. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Тиждень почнеться зі спеки, а завершиться дощами: прогноз погоди на Тернопільщині 20:00 Як діяти родині, якщо військовий потрапив у полон: Міноборони 19:10 На Микулинецькій зіштовхнулися легківка та фура 19:00 Без цукру та консервантів: у Тернополі розвивають підприємство сублімованих смаколиків Tobi photo_camera Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 18:50 Тернопільські спортсменки здобули 20 медалей на чемпіонаті зі спортивної аеробіки 17:40 «Вони раніше товаришували»: мама підозрюваної у замаху на вбивство школярки прокоментувала подію 17:35 Інтерв’ю з Романом Мельником - архітектором екосистеми розвитку інтелектуального капіталу України (новини компаній) 17:20 У Тернополі розпочали ремонт дорожнього покриття пневмоструменевим методом 16:30 У парках Тернополя встановили «Комашині домівки» 15:55 Масові обшуки у посадовців ТЦК по всій Україні — вилучили автівки, мотоцикли та готівку photo_camera 15:00 Вибух газу стався в квартирі на Протасевича 14:30 Тернопільська школярка — серед переможців премії «Дитина року 2026» 14:00 Заробіток онлайн обернувся втратою 100 тисяч: інтернет-аферисти ошукали жінку з Чортківщини 13:30 Обіцяють гроші за відео «прильотів»: тернополян намагаються завербувати, щоб коригувати удари по місту 13:00 Деталі стрілянини у Кутківцях: постраждав неповнолітній 12:30 На Тернопільщині судитимуть юристку за «вирішення питань» у ТЦК за гроші 12:05 Ремонт легкових авто та ТІР у Тернополі й області: ТОП автосервісів 2026 (партнерський проєкт) 11:50 На Тернопільщині водій мопеда злетів у кювет — у важкому стані в реанімації 11:18 У Тернополі чоловік напав на сусіда і вирвав з його рук сумку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up