Якщо міська рада посилається на воєнний стан, то й зміни до Генплану варто відкласти, – юрист

- У Тернополі відбулися громадські слухання щодо змін до містобудівної документації. Кілька деятків тернополян прийшли, щоб висловити свої заперечення або пропозиції щодо змін. Чимало з них стосується парків та зелених зон.
- Однак фотографувати генеральний план чи принаймні його окремі частини – забороняють як громадськості, так і журналістам.
Журналісти «20 хвилин» побували на громадських слуханнях щодо змін до містобудівної документації. Загалом прийшли на слухання 60 тернополян. Чимало були незадоволені деякими моментами. Більше про це читайте у матеріалі:
У міськраді публічно обговорюють зміни до Генплану: журналісти «20 хвилин» також там були
Обурило багатьох і те, що міська рада не дозволяє фотографувати містобудівну документацію. Під час реєстрації усіх учасників та журналістів ознайомили із рекомендаціями щодо фотофіксації документів.
Хоча в тексті, на який посилаються у міській раді, – ані слова про те, що існує заборона на фотозйомку містобудівної документації. У ній чітко вказано, що Обласна військова адміністрація «з урахування умов воєнного стану, існуючої заборони розміщення на сайтах органів місцевого самоврядування генеральних планів населених пунктів, наявності в матеріалах проекту містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану міста Тернополя та плану зонування території міста Тернополя», інформації про об’єкти військової, оборонної та критичної інфраструктури, інші стратегічні об’єкти промисловості, житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку тощо» міська влада рекомендує представникам громадськості утриматися від фотофіксації містобудівної документації, а також поданні їх в електронному вигляді. Однак, можна фотографувати й знімати сам процес громадських обговорень, всіх учасників.
Перед початком слухань присутнім ще раз озвучили рекомендації, фактично заборонивши фотографувати генплан та план зонування.
Як пояснили свої дії?
Після закінчення слухань представники міськради одразу згорнули містобудівну документацію. Фотографувати її журналістам «20 хвилин» заборонили.
Речниця міськради Мар'яна Зварич посилається на рекомендацію обласної адміністрації.
— Є лист-роз'яснення ОВА, де вказано, що враховуючи воєнний стан дозволено знімати сам процес обговорення, але не знімати деталізації документації, — каже вона.
Незважаючи на це, на сайті міської ради все ще доступний чинний Генеральний план міста! Його можна завантажити. А от план зонування та плани окремих територій недоступні. Тож виходить, міська рада не дотримується вимог, на які самі ж посилаються!
Юрист Павло Чепугов каже — якщо міська рада пояснює ці обмеження воєнним станом, то і самі обговорення та зміни до містобудівної документації варто було б відкласти.
— Затвердження містобудівної документації має відбуватись виключно з проведенням громадських слухань які, у свою чергу, мають бути проведені з дотриманням Порядку, або бути перенесені на інший час. Якщо міська рада посилається на воєнний стан, то й дії з містобудівною документацією, вочевидь, взагалі слід відкласти до кращих часів, — наголошує він.
Як пояснює Павло Чепугов, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» , громадські слухання відбуваються у відкритому режимі, проводиться їх веб-трансляція, відео- та/або аудіозапис. Кожен учасник громадських слухань має право робити аудіо-, відеозапис або веб-трансляцію громадських слухань. Засоби масової інформації мають право вести пряму відео- чи радіотрансляцію, робити аудіо- чи відеозапис.
Під час ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації.
Де можна знайомитися з документацією
Тернополяни ще мають час, аби ознайомитися зі змінами та надати свої пропозиції чи заперечення щодо змін. Цьогоріч міська рада оголосила про початок громадського обговорення розроблених містобудівних документацій 10 лютого. Ознайомитися з нею може кожен житель громади та подати свої пропозиції або заперечення з 14 лютого по 16 березня. Пропозиції після встановленого строку не розглядаються. Інформація про це є на офіційному сайті органу місцевого самоврядування. Містобудівна документація доступна для ознайомлення у будні з 9.00 до 13.00 за адресою: вул. Коперника, 1, каб. 206 (другий поверх). З собою необхідно мати паспорт для реєстрації.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Сергій КорсунЗГІДНИЙ З ПАВЛОМ ЧЕПУГОЮ.
-
Nin Ja95-ий квартал....місцевого розливу