Генеруйте електроенергію свідомо! Як безпечно підключити та користуватися генератором

Генеруйте електроенергію свідомо! Як безпечно підключити та користуватися генератором

Неправильне підключення електростанції може спричинити за собою вихід з ладу обладнання та/або домашньої електропроводки, не говорячи вже про власну безпеку та безпеку оточуючих.

З метою попередження подібних надзвичайних ситуацій Держенергонагляд підготовив рекомендації щодо підключення електростанцій до приватних домоволодінь.

Будь-який енергогенератор є об’єктом підвищеної небезпеки та потребує належних умов експлуатації. 

Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції — під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба.

Відео дня

Під’єднання до внутрішніх електричних мереж

У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж — під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку.

Проте, якщо у будинку (дачі) часто відбувається припинення постачання електричної енергії, рекомендуємо підключити електростанцію до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного включення резерву (АВР).

До перекидного рубильника потрібно під’єднати живлення від електромережі, знизу — кабель від електростанції. Середні контакти призначено для підключення струмоприймачів електроенергії. Звертаємо увагу на те, що рубильник або АВР повинен знаходитися після лічильника та ввідного автоматичного вимикача.

Якщо в будинку мережа, що має 3 фази (380 В), то рекомендуємо все ж зробити резервну тільки одну фазу для підключення її до електростанції. На цю фазу можна приєднати тільки найважливіші електроприлади: холодильник, освітлення, телевізор, комп’ютер або ноутбук.

Також, при встановленні генератора забороняється виконувати підключення електростанції до домашньої мережі якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А  2,2 кВт або 15А  3,5 кВт).

У іншому випадку, коли електростанція має більшу потужність, підключати її до розетки заборонено. Як наслідок, у зв’язку з перевищенням максимального навантаження, можливе коротке замикання в електричній проводці та виникнення пожежі в будинку.

Як безпечно користуватися генератором

 • Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі. Під час роботи він виділяє чадний газ, який є небезпечним для життя і взагалі не має потрапляти до приміщення.
 • Встановлюйте генератор так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше за 6 метрів. Це важливо, тому що під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.
 • Генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень. Якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;
 • Заправляйте генератор на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі (знову-таки через ризик пожежі).

Як повідомляє ДСНС України, нещодавно саме через порушення правил експлуатації генератора загинув житель села Бобриця, що на Київщині. Сім’я використовувала генератор для освітлення оселі, він знаходився прямо в приміщенні. У результаті отруєння загинув голова родини, його дружину медики госпіталізували.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • Eupraxia Bootman

  🇺🇦 мешканцi України та люди, які потребують допомоги подайте заявку на фінансову допомогу сьогодні разом із ініціативою UAPPL.

  Перейдіть до  >>  https://s.uappl.org/102reco1364

  ініціатива UAPPL – це платформа пожертвувань, яка допомагає мешканцям України та людям, які потребують допомоги звертатися за матеріальною підтримкою напряму до людей з усього світу.

  Ви простоможете створити свій заяву, і ми опублікуємо його на наших каналах для потенційних донорів.

  На відміну від багатьох інших закладiв, допомога надходять напряму від донора до особи, яка звертається за допомогою.

 • Алиса Степанова

  кошмар
 • Гана Шмагло

  Й

keyboard_arrow_up