Лише вислухати невдоволених тернополян вирішили депутати місцевої ради. Прийняття стретегічного рішення по містобудівному документу перенесли на наступні сесії. Депутати створили робочу групу для того, аби вона вивчила проблемні питання.
- Більшість громадян Тернополя не усвідомлює наслідків прийняття цього незаконного рішення, - коментує еколог Олександр Філь. – Коли забетонують наші парки та сквери, це відобразиться на здоров’ї тернополян. Якщо зведуть усі будови, то нас майбутні покоління будуть проклинати. На мою думку, такий документ повинен мати державну екологічну експертизу, якої він не має. Тому я вважаю, що нам необхідно зараз зупинитися і ближчим часом не приймати цього доленосного рішення.
Своє негативне бачення стосовно незаконних змін у містобудівному документі також висловили ряд депутатів міської ради та представники різних громадських організацій та простих тернополян.
Активісти наголосили, що роками містобудівний документ чиновники "підмальовували", а на основі тих "підмальовок" давали добро на отримання землі й будову. А коли постало питання про легітимність Генплану – розводять руками, мовляв, нічого не можемо зробити, оскільки всі проблемні ділянки давно вже - у приватних руках.
Міський голова сказав, що є відповідна процедура прийняття такого містобудівного документу, тому рішення про його погодження чи не погодження ще не на часі.
За результатами голосування прийняли рішення створити робочу групу,, щоб вивчити детальніше проблеми цього документу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер