Партнер рубрики Події

Глядачі аплодували стоячи: як у Тернополі режисер з акторами презентували фільм «Довбуш»

Глядачі аплодували стоячи: як у Тернополі режисер з акторами презентували фільм «Довбуш»
  • У Тернополі відбулась прем’єра українського фільму «Довбуш». До кінотеатрів завітав і режисер стрічки з продюсером та акторами.
  • Як усе відбувалося? Про це у матеріалі!

На прем’єру фільму до кінотеатру «Злата» прийшли чимало тернополян. Також запросили поранених військовослужбовців, які проходять лікування у Тернополі.

– Ми проходимо лікування і реабілітацію після поранень у Тернополі, – розповідає військовий Сергій Кошкалда. – Нас запросили на фільм волонтери. Дуже приємно через це, що про нас не забувають, хочуть якось допомогти, підняти настрій. Нас тут багато – десь п’ятнадцять бійців. Сам я родом з Гуляйполя, за моїм селом росіяни стоять. Отримав поранення, лікувався у різних містах, ось тепер у Тернополі. Дуже подобається мені це місто і люди, які підтримують, приділяють увагу.

Відео дня

Квитки на показ швидко розкупили – уся зала була заповнена. Тернополяни фотографувались біля афіш та очікували зустрічі з режисером та акторами, щоб сфотографуватися, взяти автографи та поспілкуватися.

Сам фільм розповідає про життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. Стрічка є одним із найдорожчих українських фільмів – бюджет 120 млн грн.

Сюжет розгортається навколо братів Довбушів, які хочуть помститись польській шляхті за вбивство їх батьків, повстання гуцулів та інтриги панів.

Деякі сцени фільму знімали на Тернопільщині, зокрема у Збаразькому замку та печері Вертеба. Режисер тернопільського обласного драмтеатру, актор Олег Мосійчук зіграв в фільмі роль батька Олекси Довбуша. Жителі Тернопільщини, які знімалися у масовках, в кінці фільму зможуть побачити своє прізвище у титрах.

– Фільм був повністю знятий та змонтований до початку повномасштабного вторгнення, – каже режисер стрічки Олесь Санін. – Лишалось ще деякі роботи, доозвучення фільму. Але почалась повномасштабна війна. З командою ми розуміли, що фільм потрібно закінчити і показати.

Допомогли підготувати картину польські колеги. Хоча у фільмі показана війна з польською шляхтою, режисер впевнений, що фільм не викличе ворожнечі чи непорозуміння між країнами, адже там немає негативного ставлення до польського народу, а ворожнеча відбувається з панами та шляхтою. 

Після закінчення показу увесь зал встав та почав аплодувати. Режисер та актори відповіли на запитання глядачів. Чимало людей дякували за роботу команди. Дехто навіть пропонував ідеї для наступних фільмів.

Частину коштів, виручених з продажу квитків, спрямують на допомогу 68 бригаді ЗСУ імені Олекси Довбуша.

А ви дивитесь українські фільми? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up