Готуємось до можливих відключень світла: скільки коштують повербанки та зарядні станції у Тернополі

Готуємось до можливих відключень світла: скільки коштують повербанки та зарядні станції у Тернополі
 • У ВАТ «Тернопільобленерго» розробили графік відключення світла. Наразі дефіциту електроенергії немає, тож відключення не застосовують, однак якщо так проблеми будуть – світло почнуть відключати.
 • Ми дізналися, скільки коштують повербанки та зарядні станції у Тернополі. Чи скуповують їх місцеві, щоб підготуватися до можливих блекаутів.

Графік відключення світла розробили з метою стабілізації забезпечення електропостачання споживачів Тернопільської області та застосовується для дотримання лімітів споживання електричної енергії. Це необхідно для збалансування енергосистеми України.

Переглянути актуальний графік можна на офіційному сайті ВАТ «Тернопільобленерго». Також повідомляюь, що в разі гострої необхідності вимкнення електропостачання застосовуватимуть і поза графіком.

А чи готуєтесь ви до можливих відключень світла? Як саме? Пишіть у коментарях!

Відео дня

Журналісти «20 хвилин» побували на «Центральному ринку» та дізналися актуальні ціни на корисну техніку на випадок блекаутів. У магазинах та кіосках з мобільними аксесуарами можна купити різні повербанки. 

Найдешевші повербанки, які ми побачили, ємністю 5000 мА-год. Вони коштують 400-450 гривень.

– На 5000 мА-год ми вже не замовляємо, це залишки. Вони мають малу ємність, вистачить на 1-2 зарядки телефону. Переважно нові моделі мають щонайменше 10 000 мА-год. Ціни починаються в середньому від 600 гривень, – розповів один з продавців. 

Ми знайшли повербанки ємністю 10 000 мА-год від 557 гривень до 1000 гривень.

Продавці кажуть – наразі ажіотажу немає, хоча тернополяни купують їх частіше.

– Люди частіше цікавляться повербанками, більше купують, ніж зазвичай, але великого ажіотажу немає, – розповів один з продавців.

и

На прилавках можна побачити як звичайні акумуляторні батареї, так і повербанки з ліхтариками та сонячними батареями.

У магазинах побутової техніки також є повербанки. Ціни починаються від 360 гривень. Є також батареї, які підтримують швидку зарядку. Ціни на них від 1000 гривень.

Також можна купити спеціальні зарядні станції, з допомогою яких можна зарядити не лише смартфон, а і ноутбук чи іншу техніку.

Зарядна станція ємністю 52 800 мА-год коштує 5,5 тис. гривень. Ємністю 72 000 мА-год – 7,5 тис. грривень. Найдорожча станція коштує 18,5 тис. гривень. Вона ємністю 461 Вт-год.

А як ви готуєтесь до можливих відключень світла? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Vasya Pavlolv

  Пропагандисти вже кричать на своїх каналах, що треба бити по енергетиці; ймовірно, це почнеться десь у середині жовтня, поки ще є час підготуватися.
 • Коновалець

  Комендантську годину світло в під"іздах і фонарі при вході горять 24/7.Як за 30 років не можуть вийти з совкового менталітету, потрібні якісь міри.
 • myvova83

  Більше нагнітайте, це ваша робота
 • Pavel Akiev

  ДСНС - готуйтесь. 5 А/год піхвобанк за 400 грн..... Готуйтесь ДСНС і спс вам за відчайдушну роботу і турботу.

keyboard_arrow_up