Гроші за пацієнтами тернопільської первинки підуть восени

Гроші за пацієнтами тернопільської первинки підуть восени

Гроші за тернопільськими пацієнтами з Національної служби здоров'я підуть, ймовірно, аж із жовтня.  Наразі місцева первинка подала заявку у Національну службу здоров'я та чекає на пропозицію від неї щодо підписання договору.



Податись у так звану першу хвилю підписання договорів із НСЗУ, що тривала з 25 травня по перше червня,  первинка не змогла. Бо однією із вимог НСЗ до комунального медзакладу, охочого отримати гроші від НСЗ є автономізація.  А місцева первинка, як розповідає її керівництво, ще була у процесі переробки ліцензії із комунального підприємства на некомерційне підприємство. 


- 25 липня-3 серпня  тривала так звана друга хвиля підписання договорів між Національною службою здоров'я та медичними закладами, і ми подали заяву, - розповідає директор комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Микола Медвідь. - Чекаємо на пропозицію щодо підписання договору. Якщо ми її підпишемо, то з першого жовтня гроші підуть за пацієнтами. Однак хочу зауважити, що ми уже з липня  поступово збільшуємо заробітну плату нашим лікарям — у нас є така можливість. А восени, відповідно, лікарі первинки отримуватимуть заробітну плату, залежно від кількості підписаних договорів.

Так, на сьогодні  договори, за його словами,  уже  підписали 80 800 тернополян. І є уже п'ятеро фахівців, які набрали рекомендовану кількість пацієнтів та, відповідно, припинили підписну кампанію. Це чотири лікарі з амбулаторії на вул. Волинській та один  фахівець із міської поліклініки №2. 

 

Відео дня

Ще наприкінці липня таких договорів було не більше 78 тис., про це ми писали у статті “Як Тернопіль підписував декларації”.
 

Виграють і лікарі, і пацієнти


- Обирати свого лікаря треба свідомо, але й з вибором не слід тягнути до кінця, - додає пан Медвідь. - Так, у нас вже було два звернення від людей про те, що хочуть підписати декларацію з певним лікарем, а той лікар уже завершив підписну кампанію.


Не тягнути до кінця із вибором лікаря радять також і у МОЗ. Оскільки від підписання  договору і подальшого отримання грошей від держави, виграє не тільки медик, а й медзаклад та сам пацієнт.

Приміром, медик, як повідомляла на офіційній сторінці у “Фейсбуці” Уляна Супрун, може розраховувати на збільшення заробітної плати, оскільки автономізований заклад сам формує розмір зарплат. І сума оплати його роботи може залежати від кількості укладених декларацій, раннього виявлення важких хвороб або інших показників. Як приклад пані Супрун наводить збільшення зарплат у тих медиків, за чиїми пацієнтами уже пішли гроші з бюджету. Приміром, у липні сімейна лікарка з Балти Одеської області, яка підписала 1795 декларацій, отримала у після оподаткування — 16 011 грн,  у червні її дохід -  5 834 грн. У Селидовому, що на Донеччині, сімейний лікар із 1800 деклараціями отримав за липень після оподаткування 10 504 грн, у червні мав 5 450 грн. 

Має бути сервіс 

Що ж до користі для пацієнта, то, окрім вмотивованого фахівця, він ще й отримує сервіс. Адже, як повідомляло міністерство, однією із важливих умов підписання договорів медзакладу із НСЗ, є сервісні послуги. 

- Це означає, що заклади, які мають договір з Нацслужбою, забезпечуватимуть забір базових аналізів в амбулаторії, запис на прийом телефоном або онлайн та обслуговування пацієнта у вихідні та свята, - пише у ФБ Супрун. - Серед додаткових сервісних вимог, які висуває НСЗУ для медзакладів - місце для дитячого візочка, облаштування зони очікування, відмова від віконця реєстратури, щоб спілкуватися з людьми віч-на-віч.

Як запевняють у Тернополі, тут уже виконали ряд вимог НСЗ до закладів, охочих фінансуватись за кошти державного бюджету. І наразі працюють над оновленням матеріально-технічної бази. 


- У разі державного фінансування йдеться про повний обсяг первинної медичної допомоги, - додає пан Медвідь. — Це не тільки консультування, а виконання певних обстежень та досліджень.

Тобто, йдеться про те, що якщо заклад має підписаний із НСЗ договір, то у ньому можна отримати не тільки допомогу лікаря, а й також безкоштовні базові аналізи та дослідження. А у разі відмови у безкоштовних обстеженнях, як повідомляли у МОЗ,  пацієнти повинні звертатися зі скаргою на Урядову гарячу лінію — 15-45. А з осені 2018  у Нацслужби здоров’я запрацює також  власний контактний центр.

Довідка: 
У липні процес підписання договору із лікарем первинки дещо спростився і у охочих підписати договорів уже не вимагають копій паспорта та ідентифікаційного кода. Якщо людина уже визначилась із вибором фахівця, то повинна підійти до нього або з копією, або з оригіналом паспорта та ідентифікаційного коду, з мобільним телефоном для отримання коду підтвердження. Один сімейний лікар може укласти лише 1800 договорів, дільничний терапевт — 2000, а педіатр — 900. 

 
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Фотопастка на Тернопільщині «спіймала» родину борсуків play_circle_filled 21:00 Як і де отримати безоплатну паліативну допомогу на Тернопільщині: алгоритм дій та перелік лікарень 20:00 Експерт пояснив чому росіяни почали запускати дрони вдень і навіть на Західні області play_circle_filled 19:02 ДТП біля Синяви: четверо загиблих, з них двоє дітей з однієї родини. Що ще відомо Від читача 17:11 Служба зайнятості у смартфоні 18:00 Охочі можуть збивати дрони й отримувати 100 000 гривень на місяць 17:30 У тернопільської молоді запитали як вони хочуть відзначати свій день 17:00 У Тернополі патрульні розшукали 92-річного чоловіка, який вийшов з дому та не повернувся 16:30 На Микулинецькій обмежать рух через ремонт дороги 16:03 Затопило цокольні приміщення, двір перетворився на болото: наслідки підтоплення на Галицькій photo_camera 15:30 Шукають свідків ДТП біля поліклініки, в якій під колесами вантажівки загинула жінка 14:50 На Тернопільщині затримали посадовця комунальної установи за вимагання 50 тисяч гривень photo_camera 14:20 Тернополянка Іванна Дяченко стала чемпіонкою Європи з веслування на байдарках і каное 13:40 Через аварію в Підгородньому четверо людей опинились в лікарнях 13:15 Підпалив релейну шафу, готував теракт — підозрюють жителя Чортківського району на Тернопільщині 12:36 ДТП на Будного: збили пішохода 12:25 У Києві застрелили полковника СБУ 12:00 Ворожі канали поширюють фейк про «крематорій у Тернопільській області» 11:30 Відкачують воду, є підтоплення на кількох вулицях: наслідки негоди у Тернополі photo_camera 11:02 Біля «Подолян» перекрили дорогу. Що роблять і коли рух транспорту відновлять?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up