Гуляють, фотографуються та катаються на санках: тернополяни виходять на кригу Ставу

Гуляють, фотографуються та катаються на санках: тернополяни виходять на кригу Ставу

На Тернопільський став виходять чимало людей. Дехто рибалить, хтось катається на ковзанах. На кригу йдуть навіть з малими дітьми. Дивіться фото!  

Чимало людей можна побачити 23 лютого на Тернопільському ставі. На кригу виходять, щоб прогулятися чи сфотографуватися. Чимало тернополян прогулюються по замерзлій водоймі.

Відео дня

На кризі батьки гуляють з дітьми. Дехто катається на санках, а хтось виходить на лід з дитячими візками. 

Найбільше людей біля острівця Закоханих.

Тернополяни катаються на ковзанах. 

Найбільше рибалок біля острівця Чайка. 

Чи безпечно виходити на лід? 

Рятувальники наголошують – безпечною для однієї людини вважається товщина льоду не менше 7 сантиметрів.

У ГУ ДСНС у Тернопільській області розповіли, товщина льоду становить 12-14 сантиметрів. Впродовж останніх днів не відбувалось відлиги та триматься стійкий мороз. Проте варто усвідомлювати ризики та пам'ятати техніку безпеки, якщо ви вирішили вийти на лід, наголошують рятувальники. 

  • лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
  • тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
  • обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший;
  • тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
  • особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
  • візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.
  • ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясовувати, наскільки добре ви запам'ятали і засвоїли цю пораду.
  • пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.
  • пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними п'ять метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду.
  • безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
  • катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
  • якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Рятувальники нагадують, що робити, якщо ви провалилися під кригу. Головне – не панікувати і пам’ятати алгоритм дій, каже начальник водолазно-рятувального відділу ДСНС Микола Фарилюк. 

– Якщо ви провалились під лід – потрібно скинути зайві речі, які тягнуть вас на дно. Наприклад – рюкзак, – каже він. – При цьому куртку бажано не знімати, адже вона може тримати на воді. Потрібно простягнути ноги і намагатися спиною чи животом вибратися на лід. Коли вдалося вилізти з води – треба проповзти подалі від місця, де ви провалилися і рухатися в напрямку берега, по якому ви йшли. 

Якщо ви стали свідком, як людина провалилась під лід – потрібно повідомити про це рятувальників та переконатися, що для вас небезпеки немає і ви можете надати допомогу. Йдучи на лід потрібно мати з собою мотузку, щоб при необхідності надати допомогу.

– Головне – впевнитися, що ви можете надати допомогу. Підходити близько до самої ополонки не можна. Також варто лягти, щоб зайняти якомога більшу площу і підповзти до людини, щоб самому не провалитися. Потрібно подати людині мотузку, ремінь від одягу чи навіть дошку, якщо вона є поруч. Коли вдалося витягнути потерпілого – потрібно відповзти від небезпечного місця подалі. – розповідає Микола Фарилюк.

Пересуватися варто не поспішаючи. Якщо під ногами почули тріск – потрібно рухатися назад до берега, тим самим шляхом, яким ви прийшли. Також на лід не варто заходити біля очерету, адже там він тонший.  

Читайте також:

Якщо провалились під кригу: тернопільські рятувальники показали, як потрібно діяти

Лід тріщить під ногами, а на Тернопільський Став все одно йдуть рибалки

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (15)
  • Zoryana Kovalchuk
    І тут новини ; потонула дитина 🆘 і чому? Тому що батьки такі самі йолупи , спочатку самі показують що так можна а потім дитина не розуміє що там вже не можна але вона була там з батьками 😦😦😦
  • User.
    Одні жінки і діти
    Мужиків відстрілюють
  • Anonim🐸
    Оті " мами " з дітьми точно за ЗЕ голосували .
    Lena Incognito reply Anonim🐸
    Зе,Де,чи Пе,не маэ значення,тут питання постаэ про безпеку
  • Виталий
    А святкувати   свято

keyboard_arrow_up