+300 г до ваги, рожеві щічки, перші хапальні рефлекси, рефлекс «автоматичної» ходи та спроба спіймати людський погляд – маленька дівчинка, яку офіційно назвали Марією Бандерою, поступово відкриває для себе цей загадковий світ. Уже тиждень вона має нову тимчасову домівку – палату в Тернопільській обласній дитячій лікарні.
Журналістка «20 хвилин» відвідала маленьку красуню, бо і для редакції вона вже стала рідною.
Янголятку – уже два тижні. Рівно стільки часу минуло, відколи її залишили у «Вікні життя» пологового відділення міської комунальної лікарні №2. Крихітку усім серцем полюбили медики. Згідно з процедурою, після попереднього обстеження, маленьку перевели у відділ для новонароджених діток в обласну дитячу лікарню. Тож уже тиждень немовлятко має нову, але тимчасову домівку.
Лікарняна палата мало схожа на домашню дитячу кімнату, яку батьки зазвичай прикрашають задовго до появи на світ малюка. Тим не менш, лікарі та медсестри обласної дитячої лікарні роблять усе, щоб їхня маленька пацієнтка з перших днів свого життя відчувала турботу та родинний затишок.
- Ми всі її любимо, - говорить лікар-неонатолог відділення патології новонароджених Леся Решетуха. - Наша Маруся тішить нас щодня своїми першими досягненнями.
Нагадаємо, що на виконкомі міської ради дівчинці дали наступне ім’я – Марія Іванівна Бандера. Хоча до цього у пологовому, де її знайшли, малечу лагідно кликали Настусею. Багато скептичних коментарів залишали читачі «20 хвилин» щодо вибору імені. Невже не можна було назвати маленьку без політичного підтексту? - і досі запитують тернополяни і всі ті, кому небайдужа доля немовляти. Люди вірять, що родина, у яку потрапить дівчинка, обов’язково змінить вибір чиновників.
Поки дорослі вирішують начебто серйозні, на їхній погляд, проблеми, Маруся (так її кличуть тепер – прим. авт.) солодко спить, апетитно їсть та чекає на свою родину.
В обласній дитячій лікарні провели повне обстеження немовляти. За словами пані Решетухи, зробили УЗД головного мозку, внутрішніх органів, отримали результати всіх необхідних аналізів, дівчинку оглянув окуліст та інші спеціалісти – ніяких патологій чи проблем зі здоров’ям не виявили. І слава Богу!
- Бачите, скільки приданого має дівчинка, - лікар проводить до палати, де живе наразі янголятко. – Усі речі, які небайдужі передали для неї, привезли сюди. Маємо і підгузки, і одяг, і засоби догляду, і харчування. Щоправда, суміш Nan 1 були змушені замінити на HiPP COMBIOTIC – немовлятко краще її смакує. Але загалом нині всього вдосталь.
У палаті багато світла, чистенько і тепло. Ліжечко, де спить дівчинка, маленьке, лікарняне, але помітно, що медики намагаються створити крихітці домашній затишок – змінюють пеленочки, щодня прасують красуні нове вбрання.
- Завдяки небайдужим ми щодня Марусі вдягаємо новий костюмчик, - посміхається пані Леся. – Вона, як справжня леді, із перших днів життя має смак та стиль.
На момент мого візиту дівчинка якраз мала їсти. ЇЇ годують за графіком – через кожні три години. Сонечко потягує ручками та легенько зітхає – розбудили.
- Бачите, як вона вже добре хапається пальчиками за руки, - демонструє лікар. – А ось і рефлекс «автоматичної» ходи. Немовля кумедно пробує повторити кроки дорослих. Це перші рефлекси новонароджених, які вони проявляють до першого місяця свого життя. Пупчик чистенький, клема уже відпала. Волоссячко гарне, чорняве, справжня україночка. Сонечко таке яскраве!
Хоч Марусі лише два тижні, вона вже робить спроби спіймати погляди.
- Дуже розумні оченятка в неї! Дітки до місяця ще не мають зорового зосередження, а вона вже робить перші спроби, - каже Леся Решетуха. – Гарна, спокійна дівчинка.
Цілодобово на посту – медсестри, вони її перевдягають, доглядають.
В обласній дитячій лікарні дівчинка буде доти, поки оформлятимуть усі необхідні документи. Далі вона поїде в обласний будинок дитини, говорить завідувачка відділення патології новонароджених Зоряна Король.
- Дитина має багато приданого. Та й добре, що люди небайдужі до долі малечі, - говорить вона. – Гарна, розумна, мила дівчинка. Ми її любимо.
Часом у відділенні хрестять малюків. Пані Зоряна зізнається, що сама є хресною мамою для декого із діток, яких залишали батьки. Але у випадку з Марусею інакше.
- Ми сумніваємося, як краще. Тут, думаю, буде стояти питання про усиновлення. Майбутні батьки, як на мене, повинні мати шанс пережити перше хвилююче відчуття – хрещення. Ця дитинка має бути щаслива, любима, тому не хочеться у її родини відбирати цю можливість пройти з малечею всі життєві етапи, - зауважує Зоряна Король.
Коли служба у справах дітей закінчить процедуру оформлення всіх необхідних документів, медичний заклад має видати висновок про стан здоров’я малечі. Лише після того її переведуть в обласний дитячий будинок.
За словами завідувачки, протягом року у відділення потрапляє 4-8 немовлят, від яких відмовилися батьки.
- Було багато коментарів щодо вчинку мами, але, знаєте, певно, вона все-таки любила цю крихітку. Адже спланувала для неї безпечне перебування. Ми не знаємо всіх обставин, тому не беремося нікого судити. Ліпше оточити маленьку любов’ю, і дай Бог їй таки знайти гарну, люблячу родину! – наголошує медик.
Покидаючи стіни закладу, молюся і я, аби маленька завжди була в безпеці. Від неї відмовилася мама, але, судячи із сотні дзвінків у редакцію, є багато охочих її удочерити.
В обласному будинку дитини про Марійку чули , але дати її переводу не називають. Головний лікар Інга Кубей розповідає, що юридичними моментами займається служба у справах дітей. Загалом у закладі перебуває 45 дітей, віком до 6 років.
Процедура оформлення всіх документів триватиме не більше місяця, запевняє начальник служби у справах дітей міської ради Зоряна Здеб.- Ми вже отримали свідоцтво про народження малечі. Є порядок надання статусу дитині, орієнтовно через місяць дівчинку переведуть в обласний будинок дитини. І тоді вже стоятиме питання про те, щоб її удочерити, - пояснює співрозмовниця.
Чи багато претендентів, які хочуть взяти в родину маленьке сонечко? Пані Здеб каже, що кандидати в усиновлювачі, які стоять у міській черзі, запитували про неї.
- Люди питають. У цієї дитини – великий шанс мати родину. Люди, які стоять на черзі, усі хороші. З інших міст безпосередньо у службу з питаннями усиновлення не зверталися, але знаю, що охочих немало, - завершує пані Зоряна.
З усіма питаннями, як удочерити крихітку, варто звертатися у службу у справах дітей за вашим місцем реєстрації чи в тернопільську службу, телефон: (0352) 40-41-64.
Усі, хто має можливість чи хоче допомогти дитині, наразі потрібна лише суміш для годування – HiPP COMBIOTIC.
З усіма питаннями звертайтеся у редакцію газети "RIA плюс".
Тел. 097-445-82-67 (Наталя).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Нам не відомо причини поступку но і судити не маємо права, тай ці вікна для того і створені ,щоб дітей туди несли мами у скрутній ситуації , а не в мусорні баки ,як деякі уродки роблять!