Хто найбільше допомагає Україні і скільки зброї поставив Захід: що пише світова преса

Хто найбільше допомагає Україні і скільки зброї поставив Захід: що пише світова преса

Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні.

Головні теми: 

Велика Британія

Путіна підозрюють у таємному накопиченні величезних багатств через довірених осіб. Палаци, яхти та виноградники, які, як повідомляється, були надані Володимиру Путіну друзями та олігархами, тепер можуть бути пов'язані з неформальною мережею, яка володіє активами на суму понад 4,5 млрд доларів (3,7 млрд фунтів).

Цифровий документальний слід передбачає, що ряд будинків для відпочинку та інше майно, яке використовував президент Росії, і яке, згідно з наявними даними, належить або належало окремим особам, компаніям та благодійним організаціям. Все пов'язано через спільне ім'я електронної пошти: LLCInvest.ru.

Знімок, листування електронною поштою за вересень минулого року також свідчить про те, що директори та адміністратори, пов'язані з деякими окремими організаціями, які володіють та керують цими активами, обговорювали повсякденні бізнес-проблеми, начебто вони були частиною єдиної організації. Експерт боротьби з корупцією в Росії, який побажав залишитися неназваним, враховуючи політичну ситуацію в Москві, сказав, що висновки викликають питання щодо того, чи існував рівень «загального управління».

«ТОВ «Інвест» найбільше схоже на кооператив, або на асоціацію, в якій його члени можуть обмінюватися благами та майном», — припустили вони.

Протягом майже двох десятиліть Путіна звинувачували в тому, що він таємно накопичив величезний стан через довірених осіб, чому сприяла серія викриттів у витоках інформації, як документи Pandora про стан найближчих до нього людей.

Бізнесмен Сергій Колесніков заявив 10 років тому, що він стояв за схемою, яка дозволила групі провідних російських олігархів об'єднати мільярди рублів у свого роду «інвестиційний фонд» на користь Путіна, який тоді обіймав посаду прем'єр-міністра. Але претензії були відхилені, і Колесніков втік із Росії.

Минулого місяця уряд Великобританії порівняв "розкішний спосіб життя" Путіна з офіційними російськими документами, в яких перераховувалися "скромні активи", включаючи невелику квартиру в Санкт-Петербурзі, дві радянські машини 1950-х років, трейлер та невеликий гараж.

Після річного розслідування Проект з дослідження організованої злочинності та корупції (OCCRP) та російськомовний новинний сайт Meduza виявили 86 компаній та некомерційних організацій, представники яких, мабуть, використовують спільне доменне ім'я LLCinvest, часто поряд з корпоративними, облікові записи цієї електронної пошти.

Але заяви про таємний президентський стан відкидаються, а ланцюжок володіння, що веде до Путіна, не встановлено.

Представник Кремля заявив: "Президент Російської Федерації ніяк не пов'язаний і не афілійований з названими вами об'єктами та організаціями".

За даними OCCRP та Meduza, активи, пов'язані з організаціями або корпоративними структурами навколо них, у яких використовувався електронний домен LLCinvest.ru, включають:

 

• Палац вартістю 1 мільярд фунтів стерлінгів, який, за твердженням Олексія Навального, був побудований для особистого користування Путіна в Геленджику на березі Чорного моря. Пізніше олігарх-мільярдер Аркадій Ротенберг, який перебуває під санкціями ЄС та США, заявив про право власності на нерухомість. У корпоративних записах, які у базі даних Spark у Росії, станом на червень зазначено, що нерухомість належала фірмі «Комплекс», материнської компанією якої є «Біном».

У директора компанії "Біном" до липня минулого року, мабуть, був зареєстрований електронний домен LLCInvest.ru. Адреса LLCinvest.ru, як і раніше, вказана в Spark, найбільшій в Росії базі даних компаній, як контактна особа.

 

• Гектари виноградників навколо Геленджицького палацу. Навальний заявив, що виноробні були путінським «хобі».

Виноградники навколо палацу належать некомерційній організації, заснованій двома соратниками Путіна, Геннадієм Тимченком та Володимиром Колбіним, які також перебувають під санкціями Заходу. Колбін та інші особи, пов'язані з виноградниками, мають облікові записи електронної пошти LLCInvest.ru.

2013 році відбулося весілля дочки Путіна. Згідно з земельними документами, він належить компанії «Озон», друга Путіна, голови та найбільшого акціонера банку «Росія» Юрія Ковальчука. 

Аккаунт електронної пошти LLCInvest.ru є контактною особою у записах Spark материнської компанії Ozon, Relax. Ozon не пов'язаний з однойменним гігантом електронної комерції, зареєстрованим на Nasdaq.

 

• Вілла на північ від Санкт-Петербурга, відома серед місцевих жителів як «Дача Путіна». Вілла Селлгрен належала Олегу Руднову, другу дитинства Путіна, і успадкована його сином Сергієм Рудновим через компанію North. Судячи із записів Spark, Руднов використовує адреси електронної пошти LLCinvest.ru.

 

• Дерев'яна будівля неподалік Санкт-Петербурга, відома як Рибальська хата. Електронні листи, що просочилися з будівельної фірми, припускають, що три різні компанії, що використовують доменне ім'я, володіли різними ділянками землі навколо комплексу, а четверта організація LLCInvest – некомерційна організація «Відродження морських традицій» – керувала будівництвом. Користувач електронної пошти LLCinvest.ru, який недавно зазнав західних санкцій, володіє двома яхтами, Shellest і Nega, які, за твердженням Мінфіну США, пов'язані з Путіним.

 

Активи компаній LLCInvest на суму 4,5 мільярда доларів включають великі депозити готівкою. Два некомерційні фонди, співзасновниками яких є Тимченко та Колбін, які, згідно з корпоративними записами Spark, використовують це доменне ім'я, мають у своєму розпорядженні значні кошти.

На кінець 2020 року на депозитному рахунку «Розвитку аграрних ініціатив» було 17 млрд рублів (248 млн фунтів стерлінгів), у той час як у «Розвитку ефективного інвестиційного ринку» було більше 20 млрд рублів (292 млн фунтів стерлінгів) на довгострокових депозитах Майже 5 млрд рублів (73 млн фунтів стерлінгів).

LLCinvest - це не стандартний загальнодоступний провайдер електронної пошти, такий як Yahoo, а домен на сервері, що належить Москомзв'язку, телекомунікаційної компанії, що має тісні зв'язки з Банком Росія.

Санкт-Петербурзький банк перебуває під санкціями Заходу та описується Мінфіном США як «особистий банк для високопосадовців Російської Федерації».

"Росію" також називають "банком Путіна" за її роль у виконанні розпоряджень російського лідера.

Кремль заперечує будь-які такі зв'язки чи вплив.

Виявлення загального домену електронної пошти було зроблено шляхом аналізу метаданих, що просочилися, з серверів Москомзв'язку, які, показують імена відправників і одержувачів електронних листів LLCinvest.ru, тему і час листування.

Це було перевірено ще раз з записами з відкритих джерел та окремим витоком вмісту деяких повних повідомлень.

Москомсвязь і всі особи, крім однієї, які, мабуть, використовували адреси електронної пошти LLCInvest.ru, не відповіли на запити про коментарі.

Неясно ні призначення спільної служби електронної пошти, ні мотивація очевидної співпраці з кадрових та логістичних питань.

Немає жодних припущень, що всі користувачі ТОВ «Інвест.ру» причетні до управління активами, пов'язаними у звітах з Путіним. Тільки одна людина, яка використовує LLCinvest. jw.org uk як директор кількох компаній відповів по телефону, коли йому дзвонили. Він заявив про незнання характеру своєї роботи.

"Я скромний працівник і займаюся своїми справами", - відповів він на запитання. «Я лише підписую папери. Ви знаєте, як інколи бездомних реєструють директорами компанії. Я не бездомний, але підписую папери, як і вони, не вдаючись у подробиці.

«Навіть якби моя компанія була частиною великого холдингу, я не знав би», — додав він. Особа чоловіка не розголошується з метою його безпеки.

 

Колишній радник Білого дому хвалить Велику Британію, але висловлює побоювання з приводу скорочення витрат на оборону.

Велика Британія зробила більше, ніж США, допомагаючи Україні протистояти російському вторгненню, заявив сьогодні колишній радник Білого дому з національної безпеки Джон Болтон.

Виступаючи на презентації великої нової доповіді про роль Великої Британії у світі після Brexit, Болтон послався на військову підтримку Києва Великою Британією як на свідчення того, що його вихід з ЄС відновив його можливості для незалежних дій на світовій арені. "Великобританія взяла на себе провідну роль у зусиллях Заходу щодо відображення цієї агресії та донесення до потенційних агресорів усього світу", - сказав він. «У багатьох відносинах я говорю з деякою заздрістю, вона займе сильнішу і ефективнішу позицію, ніж США».

Це сталося, коли колишній глава британських збройних сил застеріг від скорочення військових витрат і закликав лідерів закуповувати більше американської зброї, щоб поповнити запаси того, що пожертвовано Україні.

Великобританія виділила Україні понад 1,3 мільярда фунтів стерлінгів, зокрема понад 5000 протитанкових ракет NLAW, реактивних систем залпового вогню великої дальності та артилерійських систем, включаючи самохідні знаряддя.

США виділили близько 4,3 мільярда фунтів стерлінгів на допомогу в галузі безпеки з початку правління адміністрації Байдена, включаючи 6500 протитанкових систем Javelin, 108 155-мм гаубиць та 20 вертольотів Мі-17.

Великобританія пожертвувала 0,18% ВВП на зброю, а США направили еквівалент 0,22%.

Перед російським вторгненням 24 лютого президента США критикували за те, що він висловив припущення, що «незначне вторгнення» Росії може не викликати сильної міжнародної реакції. Згодом він звинуватив Кремль у здійсненні «геноциду» та назвав Володимира Путіна «диктатором».

Водночас Борис Джонсон здійснив свій другий візит до Києва у п'ятницю і під час зустрічі з президентом Зеленським запропонував розпочати велику навчальну операцію для українських сил з можливістю навчання до 10 000 солдатів кожні 120 днів. А Джо Байден ще не відвідав українську столицю та вчора виключив поїздку у рамках свого майбутнього візиту до Європи. При цьому він повідомив журналістам, що розмовляє з Україною «три-чотири рази на тиждень».

Лорд Даннатт, командувач британської армії з 2006 по 2009 рік, заявив учора ввечері The Daily Telegraph, що скорочення витрат на оборону може поставити під загрозу перемогу над Росією у довгій війні у Європі.

"Наші наземні озброєння не викликають довіри, і Кремль не розглядатиме їх як достатній засіб стримування", - сказав він, додавши, що "принаймні заплановані скорочення чисельності армії повинні бути скорочені".

Голова спеціального комітету з оборони, підтримав ці слова , заявивши The Telegraph: «Усі три служби зараз занадто малі, щоб справлятися з тягарем, який постійно на них покладаємо».

Обидва чоловіки виступили після того, як новий начальник Генерального штабу генерал сер Патрік Сандерс написав службову записку солдатам та державним службовцям, у якій попереджав, що вони мають бути «спроможними перемогти Росію в бою».

Згідно з поточними планами, чисельність сухопутних військ до 2025 року скоротиться з нинішніх 82 000 осіб до 72 500 осіб. Кількість основних бойових танків також буде скорочено з 227 до 148, хоча решта машин буде модернізована.

Ці рішення відбулися за Інтегрованим оглядом 2021 року, який прагнув оновити зовнішню та оборонну політику Великобританії та рекомендував змістити акцент на Індо-Тихоокеанський регіон.

У той час як уряд оголосив про збільшення видатків на оборону на 16,5 млрд фунтів стерлінгів у 2020 році, і ухил у бік Індо-Тихоокеанського регіону це означає новий акцент на військово-морській та повітряній потужності, а британські сухопутні сили залишилися позаду.

До цього заклику приєднався пан Еллвуд, колишній армійський капітан, який додав, що комплексний огляд «зараз застарів, як і оборонний бюджет у мирний час у розмірі 2,2 відсотка».

Лорд Даннат сказав The Telegraph, що війна в Україні, з упором на важку артилерію та бронетехніку, має підштовхнути Велику Британію до відновлення своєї так званої спадщини.

 

Колонка: Українські діти без супроводу можуть бути допущені до Великої Британії відповідно до змін Пріті Патель. Їм буде дозволено приїхати до Великої Британії, якщо вони мають дозвіл від їхніх батьків або законних опікунів та уряду України відповідно до плану, який буде оголошено завтра.

 

Чим більше відправляємо, тим більше росіян просувається.

У той час як у Європі та США політичні дебати про війну згасають на користь внутрішньої політики, аналіз конфлікту має тенденцію зосереджуватись на законних питаннях, на які немає відповіді: коли вона закінчиться та хто переможе?

Положення на місцях та результати тактики затемняються політикою та стратегією, вірніше, псевдостратегією, тому що, не знаючи, що відбувається на землі, також важко говорити про стратегію та військові дії.

А коли справа доходить до тактики, аналітики та генерали або генерали-аналітики повинні поступитися місцем полковникам, які разом з капітанами та капралами завжди були трьома головними літерами війни.

Полковник австрійської армії Маркус Рейснер очолює відділ досліджень та розробок Військової академії Терезіана та з початку війни публікує в Інтернеті зведення про воєнні дії в Україні. Ясний, дидактично досконалий, його аналіз ґрунтується на відкритих українських та західних джерелах і значно відхиляється від так званого мейнстріму. З березня по травень, коли ми читаємо про гучну поразку Росії, яка була неминучою і відбулася, він попереджав нас, щоб ми були обережні і не недооцінювали Росію. На вчорашньому брифінгу він попередив, що не варто переоцінювати західну військову допомогу, надіслану Україні.

На початку війни Україна мала 260 200 боєздатних чоловіків і жінок у складі сухопутних, повітряних і морських сил: спеціальні частини, десантно-штурмові частини, частини територіальної оборони, міжнародні легіони та добровольчі бригади.

Основну частину армії складали:

Мало хто звернув увагу на значення цих цифр, які зробили Україну країною, яка була зовсім не беззбройною, але нас засипали зображеннями убогих елементів опору, які мають намір упаковувати пляшки із запальною сумішшю. Навіть Рейснер не каже, скільки цих сил залишилося сьогодні, але його карта говорить багато про що: частини, розташовані вздовж лінії фронту від Харкова до Херсона, утворюють тонку лінію з рот та батальйонів першого ешелону та нечисленні резерви у глибині. Інші розосереджені по всій іншій Україні та в основному по населених пунктах. Вони можуть чинити опір, але не чинити опір.

ЗБРОЯ, поставлена ​​поки що Заходом:

Але їх малу кількість і обмеження, оголошені Байденом в постачанні, ставлять під їх вплив і підвищують їх вразливість для повітряних і ракетних атак.

Тим часом Росія робить до 50 тисяч пострілів на день за українськими позиціями проти 5-6 тисяч для українців. Незрозуміло, скільки залишилося вогневої могутності в України і що вона має намір робити з цією розпискою, але помічник Зеленського Подоляк чекав на це відповіді від зустрічі контактної групи міністрів оборони в Брюсселі 15 червня: «Давайте внесемо ясність, щоби закінчити цю війну, нам потрібен паритет важких озброєнь. Отже, ви повинні дати нам 1000 155-мм гаубиць, 300 РСЗВ, 500 танків, 2000 бронемашин та 1000 безпілотників».

Зброя, відправлена ​​досі, і обіцяна, а також менш ефективна, ніж потрібно, мінімально сприяє оперативній функції негайного і ближнього бою.

З іншого боку, вони не компенсують втрати від російських ракет середньої та великої дальності (з 24 лютого запущено 2600), а інформація, надана НАТО та США, лише частково покращує інформаційну функцію України. Крім того, західна «допомога» не гарантує інших вирішальних оперативних функцій, таких як захист військ та тактико-тилове забезпечення, та не покращує функції командування та управління, техніко-тактичну підготовку та проектування сили.

Без ефективної системи протиповітряної та протиракетної оборони цей розрив ніколи не вдасться подолати. Крім того, величезна кількість мобільних систем, таких як протитанкові та зенітні (тобто Javelin)

Тоді залишається проблема, як використовувати цей сплав "хеві-металу і рок-н-ролу", що подаються на українську м'ясорубку. Чи не краще направити їх до захищених районів, де будувати, озброювати та навчати нові частини, щоб відправляти їх на фронт лише тоді, коли вони будуть готові успішно проводити контратаки? Чи краще, щоб вони прибули прямо на фронт? Останнє, мабуть, є українською орієнтацією, в чому полковник Рейснер сумнівається з огляду на те, що досі російським вдавалося ліквідувати введені по крихтах сили. До цих сумнівів додаються деякі запитання. Чи прибуде допомога хоча б вчасно, щоб зупинити просування росіян? До кого ця допомога прийде? І чи зможуть українці їх правильно використовувати, чи матиме матеріально-технічне забезпечення (боєприпаси, ПММ, фахівці з обслуговування, ремонтні майстерні)?

Так для норвезьких самохідок М109, що прибули в Україну, проводилися заняття в польових умовах з інструкціями (англійською мовою), написаними від руки на аркушах паперу, приклеєних до корпусу. Чи цього достатньо для їх ефективного використання? На цих питаннях Рейснер зупиняється і прощається: «Побачимося наступного разу: Спасибі».

Нам додати особливо нічого, крім того, що в Україні немає альтернатив використанню матеріалів, отриманих з одноразовою системою. В даний час країна не встигає поставити на ноги структуровану бойову групу, ні організацію технічного і тилового забезпечення, здатну підтримувати отримані матеріали. Вона може мати на фронті не більше 70 000 осіб, схильних до високого ступеня втрат. За фронтом війська втрат не зазнають, але не можуть їх компенсувати. Розмір необхідних озброєнь вказує на те, що вони використовуються не для досягнення паритету з Росією або навіть для припинення війни, а служать для поповнення втрат, щоб війна могла продовжуватись так, як вона є: повільною та руйнівною. З іншого боку, обіцяна зброя не є ні стратегічним тиском на Росію (якраз навпаки), ні зміною балансу сил на місцях. Вони також не мають моральної цінності для військових, які бачать, що перспективи перемоги, нагнітані пропагандою, згасають з кожним днем.

Воюючі українці нас уже засудили: замало і запізно. Вони нас не поважають: кажуть, що виборюють нас, а тепер хочуть, щоб ми боролися за них. Поки вони вмирають, ми думаємо про кондиціювання повітря. Їх не хвилюють ризики ескалації, і вони справді хочуть, щоб ми їх розглянули. 

Логіка Бориса Джонсона також небезпечна і веде до залучення НАТО та США до європейської руйнівної війни. Обіцянку за чотири місяці навчити 10 тисяч українців. Занадто мало і, можливо, надто пізно: якщо сьогодні Україна втрачатиме 200–300 солдатів на день, 10 000 підготовлених солдатів повинні будуть заповнити втрачені 24–36 000 і так далі в експоненційному краху до оперативної капітуляції лише за два квартальні цикли. 

І скільки зброї потрібно буде надати замість того, що буде знищено чи захоплено? Не кажучи вже про те, скільки ще зброї та винищувачів потрібно Україні, щоб повернути втрачені території, якщо це взагалі можливо. Якийсь час тому ми мали можливість уникнути цієї війни. Ми не зважили на це і зараз перебуваємо в деструктивній спіралі, в якій Україна підтримується військовими машинами, закликаючи до евтаназії для себе і для всієї Європи. 

Спіраль, яку можна перервати чи серйозно домовитися не так про перемир'я в Україні, як про нову європейську структуру безпеки; або "вторгнутися" в Україну, щоб воювати з Росією на "рівних умовах", з усіма наслідками, що звідси випливають. Немає нічого страшного ні для кого. Крім цього...

Автор підбірки Cергій Чернявський

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

21:00 Хочуть бути корисними у Тернополі! Як родина харків’ян у війну волонтерить у «Карітасі» play_circle_filled photo_camera 20:12 Знищує ворогів швидко і якісно! Історія тернопільського бійця, який у 18-ть став навідником гармати 19:33 Тернополяни тепер мають платити за газ іншому постачальнику. Що варто знати – аналізуємо photo_camera 18:57 Сергій Надал: У Тернополі проводять ремонт бомбосховищ у школах і садочках (пресслужби) Від читача 12:03 Як шукати близьких, які зникли через війну? 18:30 70 тисяч гривень заплатила шахраям жителька Тернопільщини, яка хотіла купити машину 17:45 З 11 липня в громадських місцях заборонено курити пристрої для нагрівання тютюну 17:07 Чи є укриття в тернопільських ТРЦ і чи працюють крамниці під час тривоги: ми з'ясували 16:30 7 липня у Тернополі відновлять роботу дві котельні 16:00 Ніби справжній! В одному з районних музеїв діти створили модель найвідомішого в Україні літака (ВІДЕО) 15:48 В Україні скасували обмеження на пересування військовозобов'язаних 15:05 Зеленський наказав скасувати заборону щодо переміщення військовозобов’язаних 14:36 Майже 700 тисяч гривень з бюджету Тернополя спрямували на виготовлення плану території району «Південний» 14:03 Навчання розпочнеться, але в якій формі? Як на Тернопільщині перевіряють та готують укриття у школах play_circle_filled 13:01 На Тернопільщині розпочинають роботу літні табори 12:05 Дивом ніхто не постраждав: на Тернопільщині на дорозі М-19 перекинулася вантажівка photo_camera 11:37 У пожежі постраждала жителька Тернопільщини, яка почала гасити вогонь у власній хаті play_circle_filled 11:01 Тернопіль розірвав угоди про партнерство з білоруськими містами Гродно та Пінськ 10:10 У Раду внесли законопроєкт про вільне переміщення військовозобов'язаних чоловіків Україною 09:06 За добу на водоймах Тернопільщини потонули двоє чоловіків
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up