- Для людей, запевняють фахівці, ситуація загрози не несе.
- Припускають, що причиною загибелі птахів могла бути щуряча отрута.
- Чи уразив чайок пташиних грип, з’ясовуватимуть в столиці.
До масової загибелі птахів на березі Тернопільського ставу призвело отруєння. Такими є попередні висновки ветлікарів.
Припускають, що причиною загибелі птахів могла бути щуряча отрута.
У фахівців кілька версій, де птахи могли наїстись отрути. Або на полях, де напередодні труїли мишей, або на Малашівському сміттєзвалищі, де проводили дератизацію.
- 5 листопада 2018 року за повідомленням громадських активістів про масову загибель птахів, робоча група у складі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області і Державної екологічної інспекції в Тернопільській області здійснила обстеження території, прилеглої до Тернопільського ставу зі боку масиву «Дружба», Кутківці та не виявили загибель птиці чи інших тварин, - повідомили у прес-службі Держпродспоживслужби.
Але тіла майже двох сотень птахів побачили на території ставу з боку с. Біла.
- Спеціалістами екоінспекції ідентифіковано патматеріал, що вказує на птицю – мартин сріблястий, який є великим перелітним птахом, родини Мартинових, – кажуть у Держпродспоживслужбі. – Фахівці ветеринарної лікарні Тернополя та лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відібрали для лабораторного дослідження на бак інфекцію чи отруєння загиблих птахів.
За попередніми результатами, дослідження вказують на виражені зміни тканин і органів, що характерне при отруєнні. Більш детальна інформація буде відома після проведення усіх досліджень.
- Для виключення різної інфекції у загиблих птахів, а саме високопатогенного грипу птиці, на території міста Тернополя та з метою недопущення розповсюдження серед пернатих, патматеріал загиблих птахів відправлено для вірусологічного дослідження в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у Києві, - наголосили в Держпродспоживслужбі.
Наразі вирішують питання прибирання території від тіл птахів та їхню утилізацію. Ситуація перебуває на контролі у першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимира Богоноса.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.