Карантин: весняних канікул не буде, а навчатися можуть і в червні. Як школярі «відпрацюють» програму

Карантин: весняних канікул не буде, а навчатися можуть і в червні. Як школярі «відпрацюють» програму
  • Не такий страшний той вірус, як корона, яку йому намалювали. Як діяти, аби не піддаватись паніці, радить психолог.
  • Кому нададуть відпустку на час карантину? Про переваги і недоліки такої розповів юрист.
  • Тим часом соцмережі тролять паніку щодо коронавірусу. Ми зібрали цікаву підбірку. У коментарях залишайте дотепні картинки чи відео, автором яких ви є, або на які натрапили у соцмережах.

Кожен заклад сам вирішуватиме, як відпрацювати час перебування на карантині та наздогнати шкільну програму. Однак враховуватимуть і рекомендації Міністерства освіти. Зрештою, остаточне рішення прийматимуть у школах і погоджуватимуть з освітянами міськради. У цьому запевнила заступник начальника управління освіти і науки міськради Ірина Сум.

- Рішення про відпрацювання чи організацію навчального процесу прийматимуть у навчальних закладах, - запевнила Ірина Сум. – Зараз напрацьовують алгоритм дій. Остаточна інформація, скоріш за все, буде, коли школи повернуться до навчання.

Весняних канікул, скоріш за все, не буде

Один з варіантів - ущільнення вивчення навчальних планів і програм. Тобто діти дещо з програми опрацьовуватимуть самостійно чи дистанційно. А деякі теми поєднають чи скоротять час вивчення. Можливо, школярі навчатимуться у суботи. Хоча міські освітяни наголошують: вони не можуть зобов’язати відпрацьовувати суботами. Хіба підтримують у тому, що в суботи діятимуть консультаційні пункти.

Відео дня

- Весняні канікули у більшості навчальних закладів були заплановані на період з 13 до 19 квітня, - каже Ірина Сум. - Зрозуміло, що канікул, скоріш за все, не буде. І саме за цей час школярі відпрацюють частину програми. Можливо, ущільнюватимуть навчання за програмою. Словом, закладам потрібно визначитись, яким чином відпрацювати два робочих тижні.

Наразі через оголошення карантину на три тижні скоротити навчальний період. Переносять і дату проведення пробного ЗНО. На рівні Міністерства освіти вирішують, коли проведуть основне зовнішнє незалежне оцінювання. Не виключають, що продовжать навчальний рік.

- Ми будемо керуватись усіма рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, - запевнила Ірина Сум.

Як школярі, так і дошкільнята через карантин залишаються вдома. Заняття у більшості гуртків і секцій відмінили. Але не у всіх є бабусі-дідусі, аби посиділи три тижні з малечею. Як діяти батькам і куди подіти дітей, пояснив керуючий партнер ТОВ «Юридична фірма «Самуляк і партнери» Михайло Самуляк.  

Плюси і мінуси відпустки на час карантину

Пунктом 31 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території, пояснив адвокат.

- Карантин — адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 року № 1645-ІІІ), - каже Михайло Самуляк. - Законодавством визначено коло осіб, яким може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на період оголошення карантину: матір, батько, баба, дід інші родичі, які фактично доглядають за дитиною. А також особа, яка усиновила дитину чи взяла під опіку дитину - один із прийомних батьків, один із батьків-вихователів.   

Які документи треба, щоб дали відпустку?

Така відпустка має переваги та недоліки, каже адвокат. До переваг належить те, що особа у законному порядку має змогу перебувати зі своєю дитиною вдома під час карантину. До недоліків слід віднести те, що особа не отримує у цей період заробітної плати.

- Слід наголосити, що, оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій, - запевнив Михайло Самуляк.

Документами, що підтверджують оголошення карантину, для працівників, які хочуть оформити відпустку без збереження заробітної плати, можуть бути довідки з навчальних закладів або копії наказів про призупинення навчального процесу.

 

Коментар психолога

Ірина ЧОРНА, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В.Гнатюка:

 - Не такий страшний той вірус, як корона, яку йому намалювали. Розголос, який створили навколо однієї із сотень тисяч хвороб, не що інше як частина політтехнології. Вочевидь, проглядаються психологічні технології маніпулювання свідомістю мас. Для чого? Щоб залякати, викликати панічний стан і відволікти населення від реальних соціально-економічних проблем. Сумніваєтесь, що це дійсно працює? Пропоную експрес-тест. Скільки разів на день ви чули про коронавірус? Скільки разів на день згадували про нього? Скільки разів згадували про обстановку на фронті? Скільки разів згадували про соціально-економічні проблеми в країні. Свої побутові проблеми? Проблеми своїх дітей? Рідних? Співвідноситься у відсотках, чим зайнята ваша свідомість? От вам і відповідь.

Це вже компетенція політологів. А я, як психолог, раджу усвідомити, що проблема явно перебільшена. Потрібно не лякатись, не піддаватися паніці, не розповсюджувати інформацію типу "... лікарі підозрюють". Підозрюють слідчі. А лікарі діагностують і виставляють діагноз. А поки діагнозу немає. А якби і був, то лікар, як і психолог, не має права розголошувати діагноз пацієнта. Тому живіть спокійно, дотримуйтесь правил гігієни, зокрема, і правил психогігієни. Психіку лікувати набагато важче і дорожче. Зберігайте гарний настрій, принципово не розповсюджуйте чутки. Будьте здорові та щасливі! Піклуйтесь про рідних. Усе буде добре!

Тим часом соцмережі тролять паніку щодо коронавірусу. Ми зібрали цікаву підбірку. У коментарях залишайте дотепні картинки чи відео, автором яких ви є, або на які натрапили у соцмережах.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Марина
    дебилы, а не власть какие то умоотсталые это какому уроду выгодна такая паника в стране куча туберкулезников гепатитников и прочей заразной дряни давайте всех и вся закроем пока не вылечат.
    Lilyusya_ reply Марина
    Ну і хто дебіл?) Почніть з себе перш ніж когось брудом поливати.
  • Коля
    Ну і про які відпрацювання зараз можна планувати? Карантин вже є, але поки немає офіційних підтвержень вірусу в Україні. Хай офіційно нарешті підтвердять його наприклад через тиждень, от тоді дійсно почнеться справжній карантин всієї країни. Планують що проблема вирішиться за два тижня і 3 квітня діти зможуть піти в школу? Ха-ха. Та як тільки вірус прийде офіційно, особливо в нашу розвинену медично Україну, то все нафіг закриється на півроку як мінімум.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 Комунальні пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника 17:00 У Тернополі мама звинувачує студентку-няню в знущаннях над дворічною дитиною 16:03 День милосердя для матерів Героїв: як у Медичному центрі святої Терези безкоштовно отримати допомогу (новини компаній) photo_camera 15:00 Уряд вніс зміни до продовження відстрочки від призову і направлення на ВЛК Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 14:03 Збирать гроші на підтримку захисників: у центрі міста благодійний концерт photo_camera 13:00 Новий спортзал розпочали будувати у Великогаївській громаді photo_camera 12:03 Що подивитися у кінотеатрах Тернополя на вихідних 10-11 травня: розклад сеансів та ціни photo_camera 11:00 Готуємо разом з Дмитрами Дмитровичами 10:00 Травень, відчувається як березень: коли чекати повернення тепла на Тернопільщину 09:00 «На щиті» повертається до рідного дому Захисник Андрій Жилан з Тернопільського району 22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera 19:00 У жителя Кременеччини вилучили гранати та набої
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up