Кого з медиків позбавлять бронювання, пояснили у Міноборони

Кого з медиків позбавлять бронювання, пояснили у Міноборони

У Міноборони пояснили, що бронювання скасують не для всіх медичних працівників, а лише для окремих спеціалістів, які пройшли військову підготовку та необхідні для укомплектування фронтових медпідрозділів. Це рішення пов’язане з гострим браком кадрів після запровадження тотального бронювання.

Інформація про ймовірні перегляди бронювань для медиків з'явилась на сайті МОЗ України.

— Міністерство охорони здоров’я України працює над формуванням списків медичних працівників для можливого зняття броні, — Про це йшлося під час робочої наради міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з керівниками обласних департаментів охорони здоров’я.

Від початку 2025 під бронювання потрапляли 100% медиків

Ключовою темою обговорення стало розбронювання фахівців, яких можуть залучити до роботи в секторі оборони. МОЗ уже отримало відповідний запит від Міністерства оборони України та Командування Медичних сил ЗСУ.

Відео дня

На початку року уряд дозволив бронювання 100% медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Однак для посилення медичного забезпечення у ЗСУ розробили механізм часткового розбронювання —  винятково для тих спеціалістів, у яких є потреба на фронті.

Наразі МОЗ разом з регіональними департаментами охорони здоров’я проводить консультації для визначення конкретного переліку фахівців, яких можуть зняти з броні для проходження служби.

Про які посади йде мова

Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Міноборони, зняття бронювання буде стосуватись не всіх медиків, а лише певних фахівців. Мова про тих, які пройшли підготовку за військово-обліковими спеціальностями і є критично необхідними для укомплектування Медичних сил Збройних сил України.

Мова йде про посади:

  • санітарних інструкторів (медичних сестер і братів);
  • фельдшерів;
  • військовозобов’язаних осіб офіцерського складу з підготовкою за фахом «лікувальна справа (сімейний лікар)» за контрактом строком на 1 рік.

—  Причина —  дефіцит кадрів у фронтових медичних підрозділах після набуття чинності постановою КМУ №36, яка передбачає 100% бронювання медиків, —  сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» писали, що у територіальних центрах комплектування працюватиме більше людей із бойовим досвідом. Деяких військовослужбовців ТЦК відправлять на фронт.

Читайте також: 

Україна підписала угоду про надра з США: основні пункти  

В Україні продовжили термін добровільного повернення військових після СЗЧ 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up