Партнер рубрики Події

Конфлікт в бібліотеці: колектив книгозбірні звернувся із заявою до омбудсмена

Конфлікт в бібліотеці: колектив книгозбірні звернувся із заявою до омбудсмена

Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей звернувся із заявою до омбудсмена з проханням спростувати «неправдивий факт» у його заяві через конфлікт у бібліотеці з переселенцями, а також захистити їх від «дискримінаційних наклепів та організованого хейту».

24 квітня на сторінці обласної книгозбірні для дітей у соцмережі опублікували офіційну заяву-звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець:

«Колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей звертається до Вас з приводу оприлюднення неправдивої інформації у Вашому телеграм каналі та викладеної в офіційному листі до Виконуючого обов'язків начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Володимира Важинського щодо ситуації, що склалась в нашій бібліотеці з сім’єю Посохових.

Цитата: «Батькам хлопчика було запропоновано взяти обрані дитиною книги за умови оплати застави у розмірі 300 грн за один примірник… В результаті дитині видали дві книги після того, як батьки сплатили за них заставу у розмірі 600 грн».

Відео дня

Вкотре категорично та рішуче заявляємо, що даний факт не відповідає дійсності і не підтверджений жодним документом. 3 і 16 квітня читачу було видано 3 книги без застави. Так само відкидаємо й інші звинувачення. Факти щодо дискримінації з нашого боку читачів з інших регіонів України є абсурдними та провокативними.

Сподіваємось на справедливу оцінку даної ситуації та просимо спростувати неправдивий факт отримання бібліотекою від читача застави у розмірі 600 грн.

А оскільки ситуація, що склалася після публікації Катерини Посохової в інтернет-мережі, негативно вплинула на репутацію нашої бібліотеки та працівників особисто, то просимо захистити нас від дискримінаційних наклепів та організованого хейту.

З повагою та надією – колектив Тернопільської обласної бібліотеки для дітей».

 

Реакція соцмереж

Павло Посохов коментує: «А навіщо написали на формулярі "видаємо книги під заставу"?

Чому гроші були прикріплені лише до формулярів переселенців? Невже тільки переселенці беруть "цінні" книжки?

Які "особливо цінні" книжки можуть бути у відділі для 1-4 клас?

У вас є всі правильно оформлені документи для того, щоб брати заставу?

У омбудсмена, дійсно, помилилися з фактом застави. Її ви вимагали, але після двох годин пояснення нами вам, як працює Конституція - ми таки взяли , за вашими словами, "під особисту відповідальність бібліотекарів" (бо просто так, звісно, довіри до переселенців немає, бо весь час чомусь переїздять кудись, пишуть усіляке в книжках).

Але там помилилися і, думаю, помилку виправлять, а ви - постійно брешете. І вас, очевидно, не виправити. Хоча книжки нас з дитинства вчать, що варто визнавати помилки, змінюватися і більше так не чинити.

Шлях просто брехати - не знаю у яких книжках ви про нього читали».

Лілія Маціборок коментує: «Припиніть топити хорошу бібліотеку!

Вже тонни помиїв вилито на голови працівників і тернополян.

ІПСОшники знайшли мікроінфопривід, щоб спекулювати та маніпулювати, а під маскою боротьби з дискримінацією продовжити зіштовхувати Схід з Заходом».

Ірина Шеметова коментує: «Ви стільки заяв уже зробили, у яких самі собі суперечите. І продовжуєте копати собі репутаційну яму. Жодної чіткості у комунікаціях. З нетерпінням чекатиму на відповідь на цю вашу заяву, ймовірність її дочекатись однозначно вища, чим отримати від вас відповіді на попередньо поставлені питання».

Нагадаємо, «20 хвилин» 17 квітня писали про конфлік між переселенкою з Харкова Катериною Посоховою та керівництвом Тернопільської обласної бібліотеки з приводу застави за книжки. 22 квітня на цей випадок відреагував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

 

Читайте також:

«Поділили на «своїх» і «чужих»? Переселенка з Харкова скаржиться, що синові не видали книги в бібліотеці

Омбудсмен перевірить дитячу бібліотеку в Тернополі після конфлікту працівниці та переселенців

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • Людмила Людмила

  Самі заварили цю кашу, а тепер виправдовуються замість елементарних вибачень перед людьми.
 • Liliya Matsiborok

  Припиніть вже ширити цю новину!
  🤢🤢🤢
 • Teren Teren

  От дурнуваті...

  Замість того, щоб залагодити той конфлікт, який виник таки з їх вини, вони скачуть, як та вош на гребінці.

keyboard_arrow_up