Шість нових випадків за добу - у Києві, повідомляє Центр громадського здоров'я України.
Правоохоронці Тернополя з 21 березня повинні облаштувати 10 контрольно-пропускних пунктів на виїздах Тернополя. Де саме - читайте тут.
Буде посилено контроль за проведенням дезінфекції дитячих майданчиків, спортивних майданчиків, санітарним прибиранням місць загального користування в багатоквартирних будинках та територій з масовим перебуванням людей на території міста.
Експрес-тест на COVID-19 показав позитивний результат у відомого бізнесмена 1971 року народження, повідомляє УНІАН. Всі остаточні результати будуть відомі після лабораторного дослідження.
Крім того, режим надзвичайної ситуації уже запроваджено у місті Києві і Київській, Чернівецькій, Житомирській, Дніпропетровській, Івано-Франківській областях, Тернополі та Тернопільській області.
Лікарі оцінюють його стан як середньої важкості.
Контролюватимуть за цим поліція і муніципальна інспекція.
Спеціальні перевезення, які здійснюватимуть перевезення виключно працівників медичних установ, аварійних та комунальних служб, правоохоронців та інших служб, які повинні забезпечувати життя міста в умовах карантину. Такі спеціальні перевезення здійснюватимуться за тролейбусними маршрутами №2,5,7,8,9,10,11 та автобусними маршрутами №1А,5А,6,8,23,25,35, на кожному з яких буде спеціальна табличка «Спеціальні перевезення» із червоним хрестом.
Базові лікарні, де проводять лікування хворих на COVID – 19 – це Тернопільська лікарня швидкої допомоги та дитяча міська лікарня.
У міській лікарні № 3 будуть мешканці проходити обсервацію та ізоляцію, а базовою для лікування інших видів захворювання залишиться міська лікарня №2.
Відповідно до рішення штабу, Тернопільська обласна лікарня та районна лікарня визнані такими, які також будуть брати участь в лікуванні у випадку поширення коронавірусної інфекції.
Такі дані повідомляє обласний лабораторний центр МОЗ України.
На в’їздах в Тернопіль створять санітарно-контрольні пости. Там будуть проводити температурний скринінг, огляд, надаватимуть поради, а при необхідності спрямовуватимуть в лікарні
Які обмеження ввели супермаркети Тернополя на час карантину - читайте ТУТ.
Як повідомляє Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом, станом на 10 ранку в області зареєстровано 1 випадок COVID-19 - це мешканець міста Заліщики, стан хворого – середньої важкості. Також зареєстровано 1 випадок з підозрою на COVID – 19.
Станом на 23:00 20 березня в Україні зафіксовано 41 випадок зараження COVID-19.
Таким чином за результатами дослідження вірусологічних лабораторій отримані такі результати: Чернівецька область - 25 заражень коронавірусом, Житомирська - 2, Київська - 3, Донецька -1, Івано-Франківська - 2, Дніпропетровська – 2, Харківська – 1, Львівська - 1, Тернопільська - 1 та Київ - 3.
З усіх цих випадків 3 стали летальними.
Перший випадок зараження коронавірусом у Тернопільській області діагностували у 57-річного священника. Також у Львові підтвердили перший випадок захворювання коронавірусом — у місцевого мешканця 1950 року народження, який тиждень тому повернувся з Німеччини.
В Україні перша людина вилікувалася від коронавірусу Sars-CoV-2, що породжує легеневу хворобу COVID-19 — це пацієнт із Чернівців.
Режим надзвичайної ситуації уже запроваджено у місті Києві і Київській, Чернівецькій, Житомирській, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.
У зв’язку із лабораторно підтвердженим випадком захворювання на COVID-19 у Заліщицькому районі обласною комісією з питань ТЕБтаНС класифікована медико-біологічна надзвичайна ситуація, а з 00:00 год 21.03.2020 на території Тернопільської області буде введено режим надзвичайної ситуації. Про це повідомляє Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом.
Що означає цей режим для кожного з нас - читайте ТУТ.
Від 20 березня рятувальники із гучномовців закликають тернополян дотримуватися умов карантину:
✅не виходьте на вулицю без нагальної потреби;
✅якщо ж Вам вкрай необхідно кудись, одягайте маски, зберігайте дистанцію між людьми не менше ніж 2 метри;
✅подбайте про близьких людей літнього віку, забезпечте їх усім необхідним, аби їм не довелось йти на вулицю
Від 20 березня у Тернополі не працюють ринки, в тому числі продуктові. Оперативний штаб прийняв рішення з 20 березня заборонити діяльність усіх ринків на території Тернопільської міської територіальної громади.
А саме ринки за адресами:вул. Митрополита Шептицького, вул. А. Живова, вул. Київська - вул. 15 квітня, ринок Оріон, на привокзальному майдані (стихійна торгівля) та інші.
У громадському транспорті ще дозволено перевозити не більше 10 пасажирів. Проте з понеділка, 23 березня, карантинні заходи в Тернополі посилюють.
В місті працюють лише продуктові магазини, аптеки, заправки, банки, комунальники, рятувальники, правоохоронці. В лікарнях відмінили планову госпіталізацію та планові операції. Поліклініки приймают обмежену кількість пацієнтів. Більшість організацій і установ перевели своїх працівників на дистанційну роботу. В аптеках і маленьких крамничках обмежений вхід для 1-2 відвідувачів.
Діти вчаться дистанційно. Навчальні заклади знаходяться на карантині.
Нагадаємо, в Україні із 12 березня до 3 квітня щонайменше запроваджено карантин. Міста стали закривати усі заклади, крім маркетів і аптек. Кордон для іноземців закрито, міжміське автобусне й залізничне сполучення з 18 березня призупинено.
Спалах нового коронавірусу було зафіксовано наприкінці грудня 2019 року в найбільш густонаселеному місті Центрального Китаю – 12-мільйонному місті Ухань. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала її надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу, охарактеризувавши як епідемію з численними осередками.
За час поширення коронавірусу зареєстрували 275,5 тисяч підтверджених випадків COVID-19, із них 11,4 тисячі – летальні та 88,2 тисяч успішних прикладів подолання хвороби. Ці дані із карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса повідомляє "Українська правда".
У США за добу кількість хворих на коронавірус збільшилась на 5379 осіб. Там також зареєстрували 44 смерті. В Італії за цей же період нарахували 5359 підтверджених випадків зараження. Жертвами вірусу стали 627 людей.
У Німеччині число хворих зросло на 4438 осіб. Померли 23 людини. Наразі країна наближається до позначки у 20 тисяч за кількістю зареєстрованих випадків зараження.
Окрім того, у Франції за добу виявили 1572 позитивних тестів, у Великій Британії – 1258, Швейцарії – 1206, Нідерландах – 506, Бельгії – 476, Австрії – 375 та 230 у Португалії.
В Китаї уже другий день поспіль не зареєстровано нових випадків COVID-19, якщо не рахувати приїжджих.
А Грузія сьогодні ввечері запроваджує надзвичайний стан. Діятиме він до 21 квітня.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер