Куди піти, що побачити у Тернополі у вихідні 17-18 травня

Екскурсії, виставки, концерти, вистави — у Тернополі цими вихідними буде багато цікавого.
Екскурсії
Тернополян та гостей міста на екскурсії запрошує тиристично-інформаційний центр Тернополя.
Таємниці старого замку
17 травня, 12:00
Тернопіль крізь призму часу
18 травня, 14:00
Велич Тернопільської Катедри
18 травня, 16:15
Запис на екскурсію обов’язковий. Реєстрація закінчується за день до екскурсії тел. 098 0520 720 або вул. Грушевського, 2.
Виставки
Виставки до Дня пам’яті жертв політичних репресій у Тернополі: пам’ять крізь речі та історії
Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій, у приміщенні Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради відкрили декілька тематичних експозицій. Виставки організували спільними зусиллями департамент культури та туризму Тернопільської ОВА, Тернопільський обласний краєзнавчий музей та Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини.
Ця виїзна виставка, підготовлена працівниками Історико-меморіального музею політв’язнів та Музею визвольної боротьби, презентує унікальні особисті речі людей, які пройшли через радянські концтабори системи ГУЛАГ. Табірні вишивки, вервиця з хліба, листівки, написані на березовій корі, сорочка, «чуні» – зимове взуття для табору, рушник із перерваною вишивкою, саморобна дерев’яна валіза – ці експонати вражають глибиною людської пам’яті та стійкості духу. Кожна річ – це свідчення про незламність і біль, що залишилися в пам’яті поколінь.
До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який в Україні щороку вшановують 18 травня, працівники обласного краєзнавчого музею представили ще одну знакову виставку — «День болю та страждань». Вона присвячена депортації кримських татар, яка розпочалася 18 травня 1944 року і за три дні охопила понад 190 тисяч осіб. Унаслідок операції загинув майже кожен другий представник цього народу.
Серед експонатів — кольорові ліногравюри «Крим» (1940 рік) відомого художника Володимира Благовіщенського, кримськотатарський прапор, книги, листівки та інші матеріали, які свідчать про трагедію, що повторилася вже у XXI столітті — після незаконної анексії Криму Росією в 2014 році.
Ще одну тематичну виставку — «На скрижалях сумної пам’яті» — науковці краєзнавчого музею присвятили жертвам сталінських репресій з Тернопільщини. Представлено матеріали про відомих уродженців краю, які постраждали від тоталітарного режиму: театрального реформатора Леся Курбаса, художника-монументаліста Михайла Бойчука, кардинала Йосифа Сліпого, який десятиліттями перебував у радянських таборах.
Особливо зворушують особисті речі, які були передані музею колишніми політичними в’язнями: Ярославою Онуферко, Євдокією Кекіш, Тетяною Леочко та іншими. Серед експонатів — вишиті сорочки, рушники, скатертини, саморобні листівки, створені у нелюдських умовах заслання.
Ці виставки — не лише вшанування пам’яті, а й нагадування про ціну свободи, про стійкість і мужність українців у боротьбі за власну гідність і державність.
Вистави
Драмтеатр
«Медовий місяць на всі сто»
18 травня, 18.00
Квитки: 150—250 грн
«Алло»
17 травня, 18.00
«Аліса в Дивокраї»
18 травня, 13.00
Квитки: 150 грн
Театр актора і ляльки
«Ще раз про Червону Шапочку»
18 травня, 12.00, 14.00
Квитки: 100 грн
Концерти
SHUMEI. TOUR 2025
ПК «Березіль», 17 травня, 19.00
Шумей завоював популярність завдяки своїм глибоким, потужним композиціям, які виражають переживання українців на початку великої війни. Пісні «Тривога» і «Біля тополі» стали символами незламності українського духу.
Квитки: 360—890 грн
СКАЙ
ПК «Березіль», 18 травня, 15.00, 18.00
Культовий український рок-гурт СКАЙ запрошує на концерти, де наживо представить свій новий альбом «Час» та всі стовідсоткові хіти. Як завжди, єднаємося навколо улюбленої музики та допомагаємо нашим Силам оборони!
Квитки: 390—1450 грн
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у Тернополі відбувся фестиваль до Дня вишиванки.
Читайте також:
У вишитих сорочках та з портретами Героїв: в Українському домі фестиваль вишиванок
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.