Легкий одяг, взуття, табу на алкоголь та жирну їжу – як вижити у спеку

Легкий одяг, взуття, табу на алкоголь та жирну їжу – як вижити у спеку

Пивом та квасом не слід втамовувати спрагу у спеку – для цього підходить лише холодний час, просто вода, можна підкислена, кажуть медики. А ще, аби  в спеку не гепнутись на бруківку чи асфальт через погане самопочуття, не вживати алкоголю, жирної їжі та носити вільний одяг та взуття.


У спеку варто дотримуватися загальновідомих правил, аби літні дні запам’ятовувались лише приємним, радять медики.


- В такі дні бажано носити  легкий, вільний одяг з простих тканин, аби упродовж дня нічого не парило, не стискало, - розповідає заступник головного лікаря «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар. – Схожі рекомендації і  для взуття –  жінкам краще обійтись без високих підборів, взуття не повинно стискати ногу. Воно повинно  бути легким та зручним. 


Також у спекотні слід звертати увагу на те, що наливаєш у чашку, склянку та кладеш у тарілку. Так, за словами  пані Боднар, вартує загалом відмовитись від кави, алкоголю.

Відео дня


- Спрагу слід втамовувати неміцними чаями, холодними, водою, можна її підкислити лимоном, - додає фахівець. – Від кави, солодких газованих напоїв, алкоголю слід відмовитись взагалі.  Бо алкоголь – це додаткове навантаження як на серцево-судинну систему, так і на організм в цілому.   Досить того, що сонце і так впливає на нас, так ще й алкоголь – не найкращий спосіб отримати в спеку якесь задоволення.


У переліку того, від чого краще відмовитись, це і пиво, і квас. В цих напоях також є складними,  які у спеку мають згубний  вплив як на нервову систему, так і на серцеву-судинну.


- Щодо їжі – уникати жирної їжі, грубої, - говорить Надія Боднар. - Їжа має бути легка, вона повинна легко засвоюватись. Бажано вживати більше овочів, фруктів,  виключити з раціону м’ясо та різні жирні страви. 

В особливо спекотні дні, за словами лікаря, краще загалом уникати прямих сонячних променів. І, якщо можливо, перебувати на вулиці до 10-ї ранку і після 16-ї, коли сонце уже не так пригріває. 

- Якщо хтось стикнувся з тим, що на вулиці людині стало погано, вона впала і підозра, що це сонячний, тепловий удар, слід терміново викликати  швидку, - додає вона. – Та до приїзду медиків слід  людину перенести в прохолодне місце, в затінок, піднести голову. Можна похлюпати водою.  Жодних інших заходів роботи не потрібно – медики зорієнтуються, наскільки глибоким є цей тепловий удар і нададуть кваліфіковану допомогу. 
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • petpo
    Головне, більше вживати води бажано з електролітами.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 21:03 На Ставі біля Острівця закоханих оселилася родина лебедів: дивіться відео photo_camera 19:51 На Замковій горіла квартира: є загиблий 19:00 Кардинал з Тернополя розповів, як минув конклав та чи був він схожим на однойменний фільм 18:00 Комунальні пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника 17:00 У Тернополі мама звинувачує студентку-няню в знущаннях над дворічною дитиною 16:03 День милосердя для матерів Героїв: як у Медичному центрі святої Терези безкоштовно отримати допомогу (новини компаній) photo_camera 15:00 Уряд вніс зміни до продовження відстрочки від призову і направлення на ВЛК 14:03 Збирать гроші на підтримку захисників: у центрі міста благодійний концерт photo_camera 13:00 Новий спортзал розпочали будувати у Великогаївській громаді photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up