Пивом та квасом не слід втамовувати спрагу у спеку – для цього підходить лише холодний час, просто вода, можна підкислена, кажуть медики. А ще, аби в спеку не гепнутись на бруківку чи асфальт через погане самопочуття, не вживати алкоголю, жирної їжі та носити вільний одяг та взуття.
У спеку варто дотримуватися загальновідомих правил, аби літні дні запам’ятовувались лише приємним, радять медики.
- В такі дні бажано носити легкий, вільний одяг з простих тканин, аби упродовж дня нічого не парило, не стискало, - розповідає заступник головного лікаря «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар. – Схожі рекомендації і для взуття – жінкам краще обійтись без високих підборів, взуття не повинно стискати ногу. Воно повинно бути легким та зручним.
Також у спекотні слід звертати увагу на те, що наливаєш у чашку, склянку та кладеш у тарілку. Так, за словами пані Боднар, вартує загалом відмовитись від кави, алкоголю.
- Спрагу слід втамовувати неміцними чаями, холодними, водою, можна її підкислити лимоном, - додає фахівець. – Від кави, солодких газованих напоїв, алкоголю слід відмовитись взагалі. Бо алкоголь – це додаткове навантаження як на серцево-судинну систему, так і на організм в цілому. Досить того, що сонце і так впливає на нас, так ще й алкоголь – не найкращий спосіб отримати в спеку якесь задоволення.
У переліку того, від чого краще відмовитись, це і пиво, і квас. В цих напоях також є складними, які у спеку мають згубний вплив як на нервову систему, так і на серцеву-судинну.
- Щодо їжі – уникати жирної їжі, грубої, - говорить Надія Боднар. - Їжа має бути легка, вона повинна легко засвоюватись. Бажано вживати більше овочів, фруктів, виключити з раціону м’ясо та різні жирні страви.
В особливо спекотні дні, за словами лікаря, краще загалом уникати прямих сонячних променів. І, якщо можливо, перебувати на вулиці до 10-ї ранку і після 16-ї, коли сонце уже не так пригріває.
- Якщо хтось стикнувся з тим, що на вулиці людині стало погано, вона впала і підозра, що це сонячний, тепловий удар, слід терміново викликати швидку, - додає вона. – Та до приїзду медиків слід людину перенести в прохолодне місце, в затінок, піднести голову. Можна похлюпати водою. Жодних інших заходів роботи не потрібно – медики зорієнтуються, наскільки глибоким є цей тепловий удар і нададуть кваліфіковану допомогу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
petpo